Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nekem nem jár ki a tisztelet?...

Nekem nem jár ki a tisztelet? Vagy mit kellene tennem, hogy a szomszédom tiszteljen? Miért nem képes valaki ennyi idősen felnőttként kezelni a másikat?

Figyelt kérdés

Jó napot! :)



A kérdésem az, hogy miért nem képes a szomszédom akivel "nem őriztünk együtt libát" magázni engem, és tisztelettel beszélni hozzám, és tisztelettel megszólítani?


3/4 éve költöztünk ide.

De azóta az első 1-2 hét után letegeztek, és tegeznek mind a mai napig, mikor nem egyeztem bele semmi ilyenbe!

Mikor gyerek voltam, én is volt, hogy letegeztem egy eladó csajt, és rám szóltak, hogy ne tegyem, mert "nem a haverom"

Volt illemszabály óránk mert tiszteletlen volt a tanárokkal sok osztálytársam, és hónapokig volt a tanárunk, aki megmondta, hogy "nem tegezünk le senkit, mert 1 tiszteletlen 2 nem adott rá engedélyt, 3. felnőtteket CSAK akkor tegezünk, ha beleegyezett, mondván: "Hékás! nem őriztünk együtt libát öreg!" - a tanárom szavaival élve!


Amikor még nem ismertek annyira az első 1-2 héten magáztak. Majd egyszer csak nagyot néztem mikor a "Szevasz!" szót oda vágta nekem a hapek!


Ja, és nem alakítottunk ki velük "jó szomszédi viszonyt, lehet kellett volna, de ezért még jobban kiakadok rajta, hogy be se mutatkoztak, nekem legalábbis nem, igaz én se mentem oda, hogy "helló itt fogunk lakni! xy vagyok!" szóval 50-50 ez a dolog.

De a nevüket sem tudom és valószínűleg ők sem az enyémet!



Gondoltam csak olyan napja volt de nem, azóta is tegeznek, "helló, szevasz, sőt csá!" igen a kb 50-55 ös hapek a 40 es felsége is így köszönt!


Folytattam továbbra is a "jó napot/estét!reggelt!" hátha észbe kapnak, hogy "nem őriztek még mindig velem libát!"

De nem! A mai nap is a Jó reggelt! köszönésemre - "Szeva!" választ kaptam!


A szüleimet képesek magázni! Pedig velük se haverkodtak se velem!

Már arra gondoltam, hogy ezentúl én is a "Szevasz!" köszöntést fogom alkalmazni hátha akkor rájönnek, hogy valami nem stimmel!


Miért nem képesek engem tisztelni? Én is felnőtt vagyok!


Pár tanárunk gimiben azt mondta: "én magázni fogom önöket, mert maguk már félig felnőttek! Már nem gyerekek!"

És akkor még 16-17-18 évesek voltunk csak.

Már kicsit idősebb vagyok, de csak hellóznak a szomszédok!


Azt mondták azért, mert 50 évesek, és nekik a "gyerekük lehetnél!" Ja, de nem vagyok az! Nekem meg a csajom lehetne sok banki ügyintéző csajszi, meg eladó a boltban, mégse azt mondom az eladó/ügyintéző csajoknak, hogy "Szeva!"


Miért nem képesek tisztelni engem? Vagy fel se fogják, hogy "lehet, nem illene a szomszéd srácot, hiába 23 éves tegezni, mikor még a nevét sem tudjuk?"

Menjek legközelebb oda, hogy "Na most akkor bemutatkozom, xy vagyok, és MAGÁZÓDUNK, NEM tegeződünk! Értem?


Vagy akkor én lennék az "idióta szomszéd taknyos gyerek?"

23/f



2014. máj. 15. 19:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%
Nos az a helyzet, hogy a fiatalok között Magyarországon van egy olyan elterjedt szokás, hogy tegezik egymást általában. A legtöbb fiatalnak ez semmi gondot nem okoz, ők nyilván fiatalnak érzik magukat, természetesen neked is vissza kellene őket tegezned, különben egy idő után simán hülyének fognak nézni. Vagy a másik megoldás az, amit te is leírtál, megkéred őket, hogy magázódjatok.
2014. máj. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
17%

te meseld mar el, hogy 23 evesen egy 40-50 eves megis mire 'tiszteljen' teged?


inkabb orulnel neki, hogy annak ellenere, hogy bunko modjara be sem mutatkoztal senkinek, amikor odakoltoztel, befogadtak, haverkodni probalnak. ha valami bajod lesz, eg a haz, elont a viz, kihez fogsz tudni fordulni? igen, pontosan, a szomszedokhoz. ha ilyen stilusban 'koveteled meg' a magazodast, siman csak kerulni fognak egy ido utan, nem 'tisztelni'.

2014. máj. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
21%
Mégis mire fel magázna 23 évesen???
2014. máj. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

"te meseld mar el, hogy 23 evesen egy 40-50 eves megis mire 'tiszteljen' teged? "

Na pont ezért nem tisztelik a fiatalok az időseket!


Egy 20 éves mire fel tiszteljen egy 40 évest??? Mert 2x idősebb?

Na ezt válaszold meg!

2014. máj. 15. 19:50
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is fiatal vagyok, huszonéves. Alapvetően nem vagyok a nagy általános tegeződés híve, de ha más fiatalok letegeznek, nem sértődöm meg, és én is visszategezem őket. Elfogadom, hogy ez ma már az általános szokás.

Ami sokkal jobban szokott dühíteni, amikor pl. 40-es fickók meg öreglányok tegeznek le ismeretlenül (ismerősökkel más a helyzet), akikkel nem vagyunk kortársak, de nem is olyan idősek, hogy ezt joguk lenne anélkül megtenni, hogy bántónak érezném. (Egy nagyon idős embertől, aki nagy-vagy akár dédszülőm lehetne, megint csak eltűröm.)

2014. máj. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
37%

ki mondta, hogy 'tisztelni' kell csak azert, mert idosebb?


vegul is mindegy mit mondunk, mert a szomszedaidat csak te ismered. ha nekiallsz 23 evesen pattogni, hogy magazzanak, maximum kirohognek, de hogy 'tiszteletet' nem fogsz kivivni magadnak, az is biztos. erre a valaszt a sajat kerdesed utolso mondataval te magad adtad meg.

2014. máj. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
62%
Nyugodtan vesd oda nekik legközelebb, hogy "csá öreg, csá nyanyus!
2014. máj. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan tegezd vissza őket, felnőtt ember vagy, szerintem ők is ezt várják tőled, nem fognak meglepődni, mellesleg egy 40 éves nő nem öreg.
2014. máj. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
42%

Engem a helyedben nem zavar(-t vol-)na. Magázódás és tiszteletadás közt nincs egyenlőségjel, és a "szeva" is meglehet, hogy egyfajta barátságos légkört próbál teremteni, ha arrafelé egyébként általános barátok közt ez a forma. A helyében tegeztetném magam, nem tudom elhinni, hogy pont ő az az egy (meg hát az asszony), aki nem fiatal belül akárhány évesen is, de neki ettől még szíve joga másmilyennek mutatkozni...


Kezdjük a kályhánál: mi az illem?


Összesen annyi az illem, hogy akarattal nem bántunk és nem bántunk meg senkit.


Aki könnyen sértődik, azt nem nehéz akaratlanul megbántani. Aztán csak nő-nő a feszültség egy alapjában véve nem létező, vagy legalábbis bagatell probléma miatt. Élből a probléma szó jelentése az, hogy feladat. A feladat meg arra való, hogy megoldják. Illene helyesen.

2014. máj. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
100%

A helyzet nagyon egyértelmű. Ha ők tegeznek és mondjuk 70 alatt vannak, akkor te is tegezed őket. Mondjuk légkörtől függően egy "heló" vagy "szevasztok" ilyen esetben teljesen elfogadható. Ha dumálnak, akkor meg lehet mondani barátságosan, hogy "de hát ön is tegez engem, akkor most tegeződjünk, vagy magázódjunk?". Ha meg erre is dumálnak, hogy "há' de apád / anyád lehetnék" akkor meg kell mondani, hogy "de nem az apám/anyám".


Egy másik lehetőség, hogy megkéred, hogy magázódjatok. Bár ez elég barátságtalan lenne.


Nem kell ezzel annyira foglalkozni mint sokan hiszik. Van aki alapjáraton tegeződő, van aki magázódó. Ha meg azt hiszik a szomszédaid, hogy koralapon működik a dolog, akkor a fentiek szerint ajánlatos eljárni :)

2014. máj. 16. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!