Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vannak erre értelmes érvek is?

Vannak erre értelmes érvek is?

Figyelt kérdés
Nem provokációnak szánom, csak mostanában sokat gondolkodok ezen és kíváncsi vagyok. Szóval olyan emberek érvei érdekelnének, akik szerint a nők alacsonyabb rendűek a férfiaknál. Miért gondolják ezt? Férfiak és nők válaszát is szívesen venném, hiszen van erre példa mindkét nemben. Nem általánosításokra vagyok kíváncsi. Mindig ha ez a téma szóba jön valahol, akkor rögtön jönnek az általánosítások, sztereotípiák, előítéletek. Vannak egyáltalán konkrét érvek? Vagy ez csak egy berögződés, esetleg megszokás?
2015. márc. 29. 20:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez szerintem ilyen erős ellentétként már nem él a mai világban, mint nagyanyáink idejében. Nálunk párommal alapvetően esélyegyenlőség van, de én picit szeretek a gyenge nő képében tetszelegni, hogy ezzel fényezzem picit a párom hiúságát, hogy érezze, ő a kemény férfi :) viszont, ha megkérdezné valaki, hogy nálunk ki a felsőbbrendű, akkor azt mondanám, a párom. Ő az erős, ő keres többet, ő intézi a bonyolultabb ügyeket (lakásvásárlás, banki ügyek, stb), így ő az, aki a családfenntartó.
2015. márc. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez soha nem is volt fölé-alárendelés kérdése. Most akkor megpróbálom megragadni a dolog olyan lényegét, amit más soha nem mond/nem vesz észre. Anno a kocsmába a férfi ment be először, hogy bele álljon a kés ha éppen dobálóznak bent. Mindenhol máshol a férfi lesegítette a nőt a kocsiról, kinyitotta neki az ajtót, kezet csókolt, tucatjával lehet még ilyeneket mondani. Ez régen inkább "a férfi megpróbálja védeni/oltalmazni/ellátni a nőt, aki cserébe tiszta, kiegyensúlyozott környezetet, gyerekeket, ellátást biztosít a férfinek" szituáció volt. Manapság nem a feminizmussal van a baj, meg az egyenértékűséggel, stb, egyedül csak azzal, hogy: senki nem veszi észre más emberek értékeit. Ezért mindenki csak háborog, és férfiként bunkóskodik, nőként folyton a társadalommal harcol.
2015. márc. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem sok válasz fog érkezni, mert ritkán veszik észre a nőket lenéző emberek, hogy ők tényleg lenézik az nőket.
2015. márc. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ismerek olyat, aki nagyon tenyérbemászóan űzi a nők alázását, és kell idő rendesen, mire rájössz, hogy viszont-alázást koldul igazából.
2015. márc. 30. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!