Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Meddig fogom még bírni ezt a...

Meddig fogom még bírni ezt a nincstelenséget?

Figyelt kérdés
Mindig is nélkülözve éltünk, voltak jobb napok, de azok nagyon ritkák voltak. Anyámék mindig csak a látszatra ügyeltek, kaja legyen, de a ruha már nem fontos. A házunk is borzasztóan le van élve, soha nem költöttek rá pénzt, inkább kitalálták, hogy most miért nem. Még egy wc sincs a fürdőben amit lehetne használni, úgy élünk mint a középkorban, és én ezt szégyellem soha nem jött nálunk senki, én sem aludtam senkinél, nehogy vissza kelljen hívni őket, hogy megtudják hogyan élünk. Soha nem volt divatos ruhám, kiegészítőim, drága telefonom, mondjuk ez annyira nem is hiányzott. De olyan jó lenne néha divatosan öltözködni, frizurákat próbálgatni, úgy élni mint más fiatal lányok. De nekem nem lehet. Soha nem volt zsebpénzem, ha dolgozom akkor is örülök, ha sulira egy pár dolgot megveszek belőle, a többit meg oda kell adnom olyankor rezsibe. Szeretnék elköltözni, de nem tudom mikor fog ez sikerülni, olyan soknak tűnik még az az egy év, míg elvégzem a sulit! Már nem sokáig bírom, úgy érzem! Belefáradtam?
2015. ápr. 3. 08:27
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy arra mindig sokat költöttek a kocsinkra, bár már többet kell költeni rá mint amit ér, és ha félévente beleülünk akkor sokat mondtam, anyámnak mindig kell új ruha, mert hát ő dolgozik és megérdemli, minden héten drága süteményt kell sütni, mert hát akkor mit mondana a szomszéd asszony ha nem lenne megkínálva, apámnak mindig kell a pia, mert hát ő stresszes helyen dolgozik és megérdemli, na meg a cigi.
2015. ápr. 3. 08:43
 2/3 anonim ***** válasza:
Eddig kibirtad ezt az eletmodot, az egy evet is kibirod. Ne sztresszeld magad most ezen, 17 ev mar elmult igy.
2015. ápr. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam vele, de ez 20 éve volt, és akkor könnyebben mentek a dolgok. A kezdő fizetésem, szobafestőként 3x nagyobb volt, mint a szüleimé. Ebből már a saját lábamra tudtam állni, és elköltözhettem otthonról 18 évesen. Nem tudom mit tanulsz, de még egy év van a sulidból, és nem biztos hogy jól fizető munkát fogsz találni. Igazából várnod kéne a lehetőségre, ami segít kikecmeregni ebből a helyzetből. A divatos ruhák, és telefonok nem a világ legfontosabb dolgai, bár azt elismerem, hogy amikor én voltam fiatal, akkor is azt hittük hogy ez a világ közepe. Azt viszont nem tartom korrektnek, hogy a tanulás mellett megszerzett kis pénzedet elkérik a szüleid. Nem tudod megbeszélni ezt velük? Elmondhatnád nekik, hogy szeretnél vásárolni magadnak egy-két ruhát, kifestetni a szobádat a saját ízlésed szerint, és ehhez spórolni szeretnél egy kis pénzt. érvelhetnél, hogy ők is voltak fiatalok, ugyanilyen vágyakkal. Ha hozzám jönnének a lányaim ezzel, én örülnék neki. Segítenék nekik pl. azzal, hogy félre teszem nekik az általuk megkeresett pénzt, hogy ne költsék el másra. Szerinted ez működne nálatok?
2015. ápr. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!