Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek 35év után, életemb...

Szerintetek 35év után, életemben először elmenni dolgozni, hogyan fogom bírni?

Figyelt kérdés
Soha nem bírtam a kötöttségeket,így vagy úgy megoldottam eddig a dolgokat,de most már el kell mennem dolgozni.Megszoktam a szabadságot,soha nem voltam munkahelyen,nem tudom hogy kell beilleszkedni egy társaságba,főleg ettől félek,nem is a munkától.Ezen a téren 5éves gyerek szintjén állok. Mit tanácsoltok,amikor mélyponton leszek,miből merítsek erőt ? Pl. felkelésnél,eddig össze-vissza keltem,nem volt rend.Lehetséges egyáltalán ennyi idősen napirendet bevezetni ? És felnőtt módjára viselkedni ? 35/N
2015. márc. 13. 13:01
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
a túlélés kényszere sok mindenben meg tudja változtatni az embert :)
2015. márc. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

Ugyanúgy fogod bírni, mint bárki más! A 6 éves kisgyerek is megszokja amikor elkezd suliba járni, hogy időben felkelünk, és anyuval összekészülünk a suliba.

Amikor vége az iskolás éveknek, elkerül a középsuliba, ahol új emberek, új időbeosztás, új tantárgyak, de idővel azt is megszokja. Megszokja azt is, hogy nem fogják a kezét minden percben, és azt is, hogy ha nem fekszik le időben, nehezebb lesz a felkelés, de menni fog!

Ahogy vége az iskolás éveknek, jön a nyári szünet, vagy a munkanélküliek időszak, amikor akkor kel, és fekszik, amikor csak akar, rutin pedig semmi.

De! Egyszer csak jön a pont, amikor már nem tartja el apuci, anyuci, nem tartja el az élettárs, barát, vagy a férj, és el kell menni dolgozni! Vagy ha nem is az eltartás miatt, hanem önmaga önbecsülése és szabadsága miatt, de el kell menni. Ott bizony új emberek lesznek, és fix időbeosztás (ha csak nem te leszel a főnök), és ismét úgy fogod érezni magad mint az iskolás években. Felhúzod reggel a vacak csörgő órát, és amikor csörög, felkelsz. Összekészülsz, és elmész a dolgodra. Megpróbálsz mindenkivel emberi hangnemben beszélni, összeszoktok, közben végzed a munkád, és 1-2 hét elteltével ott fogsz tartani, hogy be is állt a rutin. Már nem lesz gond felkelni, nem lesz gond szembeállni a kollégákkal, azon kapod magad, mint az iskolában... Egyszerűen rutinból mész. Annyi különbséget fogsz látni a suli és a melóhely között, hogy jobban elfáradsz mint az iskolában, és a munkádért pénzt is kapsz...


Remélem tudtam segíteni. Nem nehéz ez, csak bele kell fogni. :)

2015. márc. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Az első hónapot utálni fogod, de utána simán menni fog. Két fontos dolog: a munkatárs csak munkatárs, ne mesélj nekik nagyon a magánéletedről, akkor sem, ha kérdezgetnek, ezzel csak támadási felületet adsz. Azt sem muszáj elmondani, hogy ez életed első munkahelye, mert akkor lehet, hogy csicskáztatni akarnak majd. Szóval legyél udvarias, laza, de ne akarj barátkozni, legalábbis eleinte ne. A másik, hogy a munkahelyek többsége olyan, hogy a főnök előtt nem árt kicsit nyüzsögni, ha nincs épp feladatod, akkor se dőlj hátra a lábadat felrakva, hanem vagy segíts másnak (mértékkel, ne szokjanak rád) vagy csinálj úgy, mintha csinálnál valamit. Menni fog, ne parázz rá.
2015. márc. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
21 nap amig megszukunk valamit. csak addig kell valahogy kibirnod. utána már az lesz fura ha abbahagyod. gondolj a pénzre amit kapsz. vágd ki papirból a megfelelő mennyisget s esténként számolgasd. esetleg naponta tedd be egy boritékba. vagy ki. vagy franc tudja
2015. márc. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm,nagyon hasznos tanácsokat adtatok ! :)
2015. márc. 14. 07:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!