Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehetek túl egy régen...

Hogyan lehetek túl egy régen történt dolgon illetve jobb lenne ha mesélnék róla a szüleimnek? (többi lent)

Figyelt kérdés

Ez még 3 évvel ezelőtt történt, és szüleimnek még nem meséltem róla. Lehet egy kicsit hosszú lesz, szóval előre is bocsánat, de próbálom röviden leírni.


Mielőtt középiskolába mentem volna, néhány osztálytársam bejelölt, elkezdünk beszélgetni, az egyikőjükkel különösebben jóban lettem, mert vele közös volt az érdeklődésünk. Még suli előtt találkoztunk is néhányszor, mondhatni legjobb barátnők lettünk.

Amikor elkezdődött a suli, jóban lettem még 2 emberrel, a fent említett lány is jóban lett velük, és így el is voltunk év végéig. Tudni kell, hogy ezt a lányt sokan utálták, mert kövér meg szemüveges volt, de én elfogadtam, mert szerintem nem a kinézet mondja meg, hogy ki milyen ember. Szóval nap mint nap én is kaptam a bántásokból, mert velük voltam többet, mígnem év végén ez a lány felhívott, és mondta, hogy nem azt mondja, hogy ne barátkozzak vele, meg a többi 2 emberrel, csak miattam utálják őket, és jó lenne ha kevesebbet lennék velük, és ezt nem azért nem a szemembe mondta, mert nem merte, csak utolsó óra után már elmentem, és akkor akarta elmondani. Megjegyzem ezt akármelyik óra előtt vagy után megtehette volna. Ezután én nem bírtam és elsírtam magam.

Másnap elküldtem őket a ...ba, hogy hogy képzelik, hogy miattam utálják őket, amikor látszólag nem velem, hanem velük van mindenkinek baja, és utána nem is szóltak hozzám. Utána néhányan odajöttek, hogy mi volt ez a veszekedés köztünk.

Egyszer találkoztam egyikőjükkel a buszon, és köszönt nekem, én visszaköszöntem, miért ne, de közben még volt pofája mosolyogni mintha mi sem történt volna, és facebook-on is írogatott, hogy hogy vagyok meg ilyenek.

Azóta más iskolába járok(nem ezek miatt az okok miatt mentem máshová).

Amióta ez történt mindig rosszkedvem van, legtöbbször ok nélkül, de sosem szoktam kimutatni, mindig mosolygok, még ha rossz napom is van.

Amíg ezek a dolgok történtek, öngyilkosságon is gondolkoztam, meg a lógtam is néha, amit amúgy azóta nem teszek meg.


Szóval ez kicsit régebbi ügy, és mostanában kezdett el zavarni, hogy erről szüleim nem tudnak. Nem tudom hogy ezt most érdemes lenne-e előhozni, vagy inkább hagyjam, mert ami történt az megtörtént.


17/l


2015. ápr. 10. 00:12
 1/4 anonim válasza:

Szerintem már azzal is segítettél a feldolgozásban, hogy ide leírtad. Vannak ilyen dolgok, amik mély nyomot hagynak az emberben, amiket csak felnőtt korunkban tudunk teljesen, vagy majdnem teljesen feldolgozni. Szépen lassan meg fogod érteni a dolgokat, bár lehet, hogy évek kérdése. Ezt saját tapasztalatomból mondom.

A szüleidnek elmondhatod, biztosan meg fognak nyugtatni, és könnyít a lelkeden, persze te tudod milyenek a szüleid, de a szülők egy ilyen esetben, szinte kivétel nélkül megértik a gyermeküket, én úgy gondolom. Fel a fejjel.

Biztosan van valami, ami ezt most felszínre hozta, arra próbálj rájönni, hogy az mi lehet, azt próbáld megoldani, vagy elegedni a dolgot, és máris könnyebb lesz! :)


Minden jót neked!

2015. ápr. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Velem is sokolyan dolog tortent, amirol nem tehetek es ha ra gondolok rossz kedvem lesz, kisse talan depis is leszek. De az ilyen emberekrol legyen meg a velemenyed! En vodszagondolok ezekre a rossz dolgokra, mosolygok rajtuk es csinalom tovabb a dolgom.

Nehogy mas miatt magad hibaztasd!

Hogy elkoltoztetek egy szempontbol jo volt.

Az erzeseidet NE rejtsd el, de maradj illedelmes! En is elrejtem es az ilyeneket en se mondom el a szuleimnek, pedig az segitene, ha ezeket kibeszelnenk magunkbol. Szoval meseld el a szuleidnek!! :)

Nem az szamit, hogy regen tortent… hanem hogy tortent!

Fel kell dolgozni, ne ragodj rajta! :)

2015. jún. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy kicsit, ha megengeded, hadd legyek kárörvendő. Örültem az írásodnak, mert én is abban a helyzetben vagyok,hogy egy régebben megszakadt (illetve nem is eléggé elmélyült) kapcsolat felbomlása miatt vagyok mérges. Jóban voltunk, és mostanában csak úgy leráz, és ez zavar, és már kicsit hülyének éreztem magam, és a többieknek se mondom, mert nem értenék, miért zavar még mindig ez engem. Én is olyan vagyok, aki sokáig rágódik ilyeneken, már mással kapcsolatban is megtörténik. Nem fogod elhinni, de az élet megy tovább, én is ebben bízom. Én már 23 vagyok, szóval majd el fog múlni, én is ebben bízom. Szerintem az, hogy elmondod a szüleidnek nem fogja megoldani, de a te lelkeden segíthet. Én egy barátomnak mondtam el, jó, hogy tud róla, de nem tud rajta segíteni, így már nem nagyon említem a dolgot.
2015. szept. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
*mással kapcsolatban is már megtörtént velem
2015. szept. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!