Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi ez a "hónap vége" jelenség?

Mi ez a "hónap vége" jelenség?

Figyelt kérdés

Csomó embertől hallom, hogy "erre most nincs pénzem, hónap vége van". Hogy lehet, hogy ha valaki beosztja a pénzét egy hónapra (mert tudja, hogy mennyit kap, és hogy abból mennyit költhet el egy nap), az utolsó hétre nem marad, és spórolnia kell, hogy kijöjjön? Vagy ezek az emberek nem számolnak, csak költekeznek, aztán egyszer csak feltűnik nekik, hogy hoppá, nincs több pénz? Addig már nem jutnak el, hogy esetleg ha a hónap elején is takarékosabbak lennének, akkor nem lenne ilyen probléma, sőt talán még pár ezret félre is tudnának rakni?

Szerintem az ilyen hónap vége-emberek mindegy, hogy 50 ezret, vagy 200 ezret kapnak havonta, mert azt is elköltenék két hét alatt.



#hónap_vége
2015. ápr. 19. 11:12
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem inkább az az általános, hogy nem elég a pénz az egész hónapra. Mert lássuk be, a hazai fizetések nem biztosítják a tisztes megélhetést. Így valóban, hónap végére nem marad pénzük, hiszen hónap elején ki kell váltani a gyógyszert, nagy boldogságukban esznek húst is az emberek, aztán hónap végén koplalni kényszerülnek.
2015. ápr. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nagyon okos vagy
2015. ápr. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#1 látom kicsit félreérthető volt a kérdés. Nem azokról van szó, akiknek olyan kevés a pénzük, hogy abból lehetetlen kijönni, hanem azokról, akik hónap elején új ruhát meg minden hülyeséget megvesznek, aztán hónap végén kb. vajas kenyéren kívül másra nincs pénzük.
2015. ápr. 19. 11:20
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A hónap "elején" nem lehet takarékoskodni, hanem be kell fizetni a csekkeket, elutalni a törlesztőt, megvenni a buszbérletet. ezek nem is filléres tételek, a fizetés jelentős részét elviszik.

Másrészt, ha te elosztod a 200 ezredet 4 felé, és minden héten csak annyit költesz, akkor első héten nem eszel, mert befizetted a villanyszámlát? Gondolom nem.

Havonta egy nagybevásárlás, ami egész hónapra kitart, utána meg csak a "legszükségesebbet" kell venni ( pl. a friss pékárut vagy a tejet) És a hónap végén azért "nincs pénzem" mert arra tartalékolom, hogy ha valami nagyobb összeget hirtelen ki kell fizetni, akkor ne kelljen kölcsönkérni senkitől, vagy várni míg megjön az újabb fizu.

2015. ápr. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nálunk ez úgy néz ki, hogy hónap elején megjön a pénz, hónap közepére be van fizetve az összes számla (kb. 35-40 ezer Ft), a hónap hátralévő részére nagyjából be van vásárolva és tele van töltve az autó. Szóval fizetés után seperc alatt "eltűnik" egy csomó pénz akkor is, ha nézem az akciókat és az árakat.

És akkor még nem beszéltünk olyanról, hogy valakinek hiteltörlesztése is lehet...

2015. ápr. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Persze, hogy nem arról szól a pénz beosztása, hogy a nettó fizetést felosztod 30 felé, hanem fizetés - csekkek, hitel, gyógyszerek, bármi más, amit havi 1x kell fizetni, aztán a maradékot beosztani. Úgy vettem észre, hogy a legtöbb ember nem képes erre még akkor sem, ha viszonylag jól keres.
2015. ápr. 19. 11:33
 7/10 A kérdező kommentje:

Mondok egy példát, így talán könnyebb lesz megérteni:

a szüleim együtt kb. 300 ezret kapnak egy hónapban. Hitelre, rezsire, minden egyéb fix kiadásra elmegy kb. 180 ezer egy hónapban. De akkor még mindig van 120 ezer, amit szabadon elkölthetnek. És mennyi pénzük marad hónap végére? 0 Ft. Amire akarják, arra mindig van pénz, de semmi megtakarításuk nincs.

2015. ápr. 19. 11:41
 8/10 anonim ***** válasza:

Rengeteg emebrnek nincs smemi pénzüyi kultúrája, ennyi a "titok". Gondolom marha nehéz lehetett volna erre magadtól rájönni.

Nem láttak otthon ilyet, nem tanulták az iksolában, se sehol máshol, hogy a meglévő pénzzel előre kell tervezni, nem pedig annyit látni, hogy most van, most szórhatjuk.

2015. ápr. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

5. vagyok


Akkor náluk az a probléma, hogy nem gondolkodnak előre és egyszerűen elverik a pénzt minden szarságra.

Volt régebben egy kolleganőm, aki kb. MINDENT képes volt megvenni, ami akciós, csak azért, mert akciós. Azt is, amit egyébként soha nem vett azelőtt. :/


Szóval, így, hogy a példát leírtad, érthetőbb a kérdésed. Nyilván vannak azok az emberek, akiknek minden fix kiadás után marad kb. 35 ezer Ft-juk, azzal tényleg spórolni kell, de a 120 ezer szabadon elkölthető forint, az egy "kicsit" több, abból már tényleg lehetne félre tenni. Ha akarnának és előre gondolkodnának...

2015. ápr. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
8-asnál a pont. Csóróktól nem fogsz spórolni tanulni.
2015. ápr. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!