Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha selejt vagyok?

Mit csináljak, ha selejt vagyok?

Figyelt kérdés
Minden akadozva és nyögvenyelősen megy,igazi kis lúzer vagyok,már az ovis társaim is vertek. Próbálok sikereket elérni mindenben,de annál inkább nem sikerül. Buktam a nyelvvizsgámat még tavaly,az egész felvételimet hiába tanultam,mások meg le se szrták mégis jó egyetemre kerültek. Dagadék vagyok minden erőfeszítésem ellenére,mások ehetnek mekit este 11-kor én meg itt kinlódok és még fel is hízlaltak egy kcsög gyógyszerrel,amitől még szarabbul lettem,mint voltam. Hát a fszom ki van!!! Barátságokat is nagyon nehéz kialakítanom,tipikusan az vagyok akit elsőnek rúgnak ki a munkából mert bénázok,és elhihetitek hogy nem direkt,pozitívan állok mindenhez,de kezdem feladni. Van ennek a fos életnek így értelme? Tudom,másoknak sokkal nehezebb,de egy olyan emberre hamarabb felnéznek a többiek akinek a keze lába hiányzik mint rám. Akkor nem is tudom kinek a rosszabb.. engem még csak le se szr senki. 19 éves lány vagyok
2015. ápr. 24. 21:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Akkor selejtezd ki magad... Mit vársz most tőlünk? Egy tanáccsal segítsünk neked felülkerekedni a 19 év alatt felgyülemlett hibáidon?

Megsúgom, hogyha eddig nem volt elég erőd a változtatáshoz a jövőben se lesz.

2015. ápr. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%
Elsőnek tisztázd azt, hogy mit értesz az alatt, hogy pozitívan állsz mindenhez. Én a pozitív gondolkodást megoldás centrikus gondolkodásnak tekintem. Tehát, ha van egy adott problémád tisztázd magadban, de utána ne a problémára és a rossz emlékekre koncentrálj! Innentől kezdve gondolkozz a megoldáson, hogy mit tehetsz, hogy másképp legyen. Önmagad miatt változz ne mások miatt, ne akarj másoknak megfelelni. Fogadd el a mostani adott helyzetet, majd tűzz ki célokat dátummal, amiket el akarsz érni. Ha nem vagy megelégedve magaddal külsőleg, akkor ne azt mondd, hogy: "dagadék vagyok minden erőfeszítésem ellenére". Mondd pl. ezt: Karcsú, mozgékony és ügyes vagyok. Át kell írnod a fejedben önmagadról kialakult képet, ahhoz, hogy megváltozz. Azzal, hogy ezt leírtad csupán megerősítetted azt, amit gondolsz magadról, főleg, hogy erős érzelmi állapotodban tetted ezt.Ne másokhoz hasonlítsd a te helyzetedet, hanem légy olyan, amilyen szeretnél. "engem még csak le se szr senki" mondatod is például már értelmét vesztette, mert bár nem ismerem a hátteredet, de egy ember már van, aki törődik veled és segíteni próbál.:) Minden fejben dől el! "Minden akadozva és nyögvenyelősen megy helyett azt mondod, hogy most már minden, amibe belefogok könnyedén megy és örömmel tölt el. Lesz lehetőségem letenni a nyelvvizsgámat még. Írtad, hogy rengeteget tanultál, de másokat meg tanulás nélkül felvettek, itt is másokkal hasonlítod magad össze. Szerintem gyerekkori rossz emlékek az oka, annak, hogy most negatívan látod a dolgokat.Feladni azt sosem szabad.Nézz sikeres embereket, olvass sikeres emberekről, kerüld a negatív híreket, gondolatokat stb..járj emberek közé, mosolyogj.:) Ha valaki megbánt azt tudd,hogy akkor azt látja meg benned, ami benne nincs meg. Próbáld meglelni azt, amiben örömödet leled, amiben tehetséges vagy. Megpróbáltam néhány sorban segíteni(remélem tudtam), ha esetleg még kíváncsi vagy valamire nyugodtan írj és szívesen segítek. :)
2015. ápr. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Leginkább semmit. Vészeld át az életet aztán majd valami lesz
2015. ápr. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat,azért még próbálkozok hátha lesz valamiben sikerem,régen is volt csak kicsit lelkileg roncs vagyok mostanában.
2015. ápr. 25. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!