Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha valaki öngyilkos lesz...

Ha valaki öngyilkos lesz mennyi utána intézendő dolog van?

Figyelt kérdés
Elgondolkoztam, hogy jó jó valaki van olyan hülye/bátor amelyiket preferálod, hogy öngyilkos lesz tegyükfel fiatalon. A családnak eztán mennyi elintézendő papír munka meg ilyenek lesznek, hogy most hová kell ilyenkor menniük meg ilyenekre gondolok?

2015. máj. 6. 09:43
 1/6 acelsziv ***** válasza:
67%
a szokásos kiegészítve a rendőrséggel, hogy kizárják az idegenkezűséget
2015. máj. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%
Kicsit gondolj bele,hogy mit is kérdezel. Egy gyermek halálánál nem az lenne a legfőbb gondja a családnak,hogy mit kell kitölteni meg aláírni, nem a kenyérpirító megy tönkre,aminek a garanciális javítását intézik... Évekig,évtizedekig tartó idegőrlő bűntudat,hogy ők miben voltak hibásak, mindent elemésztő szenvedés. Olyan sokkban lennének,hogy azt sem fognák fel,milyen papírt tolnak eléjük vagy milyen hivatalban vannak épp.
2015. máj. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Okés számítottam kötözködésre. De most mégis, jó értem én, hogy a aszülőknek trauma, ez persze átérzem értem meg minden, de ennke a technikai háttere érdekelt, hogy most ez mennyibe fáj ilyenkor, és nem a lelki része, mert azzal kábé mindenki tisztában van. Legjobb esetben.
2015. máj. 6. 10:06
 4/6 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Pont annyi, mintha elüti az autó. A rendőrség vizsgálódik, de ezen felül semmi különösebb.
2015. máj. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A felfedezést követően megállapítják a halál beálltát, a halált megállapító orvos kéri a rendőrség közreműködését, a rendőrség - ha egyértelműen idegenkezűségre utaló jel nincs - közigazgatási eljárást folytat le, amely során megállapítja az idegenkezűség kizárását vagy az idegenkezűség gyanúja esetén a bűncselekményt.

Amíg az eljárás tart a halott nem temethető.

Az önkormányzat anyakönyvi osztálya a halottkém jelentése alapján kiállítja a halotti anyakönyvi kivonatot, ez az a dokumentum, amely nélkül nem tudtok semmit intézni.

A halotti anyakönyvi kivonattal a temetkezési vállalkozó megkereshető és a temetés részleteit meg lehet beszélni.

A temetést követően az elhalt függő ügyeit a halotti anyakönyvi kivonat birtokában zárni lehet, úgymint bankszámla, tanulmányok, munkahely stb.

A hagyatéki eljárás kapcsán kirendelt közjegyző megkeresi az érintetteket (lehetséges örökösök, önkormányzat stb.) nyilatkozattételre, majd kitűzi a hagyatéki tárgyalást, ahol az örökhagyó öröksége felett születik döntés.

2015. máj. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm ennyit szerettem volna tudni.
2015. máj. 6. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!