Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szeretnék macska lenni,...

Szeretnék macska lenni, vagyis elgondolkodtam milyen is lenne az. Valakinek esetleg vannak hasonló gondolatai? (magyarázat lent)

Figyelt kérdés

Tudom kissé fura kérdés, de nem viccelődni szeretnék, hanem valós véleményeket kapni.

Kiskorom óta nagyon szeretem a cicákat és kutyákat is (ugyanúgy). Egyke gyerek vagyok, így gyakram voltam egyedül, de sosem voltam kifejezetten magányos mivel van egy nagyon kertünk ami mögött hatalmas erdős, mezős terület található és kiskoromban mindig a cicáimmal, szomszéd cicákkal sétálgattam, játszottam, mindenhová felmásztam velük, és szinte az összeset ismertem. A mai napig ismerem a környékünk szinte összes cicáját, persze ők már egy újjabb generáció.

És számos alkalommal elgondolkodtam milyen lenne macsakának lenni, és tényleg mindenhová velük menni, és "vigyázni" rájuk. :)

Könnyedén felszökkeni bárhová, bebújni szűk kis helyekre, és járni, kelni "határok nélkül".

Esetleg van még valaki aki még elgondolkodott ilyen dolgokon? :)

Kérlek komoly dolgokat írjatok, mivel a múltam egyik legkedvesebb emlékét osztottam most meg. :)



2015. máj. 9. 23:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem furcsa hogy ezt gondolod , én is gondolttam mar ezt :) én is szeretem az állatokat , kiskorom óta vannak macskáim, és egy kutyám nekem is :D Akkor főleg elgondolkoztam hogy milyen lenne a helyükbe lenni , nem kellene suliba menni , tanulni , szüleimnek segíteni, egesz nap azt csinálhatnék amit akarok .De aztán volt egy lecke amiben leírta hogy a kutyák és macskák nem látnak színesen, és nem tudom miért (kicsi voltam) aztgondoltam aztán h akkor már nem is éri meg macskának lenni xD .De néha meg ma is gondolok erre hogy milyen lehetne az ő helyükbe lenni .:)
2015. máj. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

Nekik is megvannak a maguk gondjaik.

Ha reggel macska ként ébrednél az erdő közepén (jobb esetben), valaki elfogna, befogadna aztán egy napon ivartalanítva leszel. Kimész az útra, mert macska vagy macska gondolkodással és elcsap egy autó. Alapból rövid az életed, kosztos diákok kínoznak (ölnek meg) nap mint nap szerencsétlen kóbor macskákat.

Mivel így születtél és ahogy emberként, macskaként sem válogathatod meg kivel élsz együtt. Persze ez egy álomkép és ott minden rohadt tökéletes, de néha nemárt a sötétebb oldalba is bele gondolni, hogy reálisabban lásd a helyzetet.

Az állatok élete az emberénél sokkal durvább, nem csodaország.

2015. máj. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nyugi, nyugi...

Én nem a disney varázs meseerdőt vázoltam, és nem azt mondtam hogy minden tökéletes.

Csak azt hogy itt a saját kis kertünkben, a környékünk milyen jó lenne lenne macskává változni néha, és úgy velük tartani.

Nyilván az ember létnek számtalan haszna van, így jobban meg tudom védeni őket pl. mint ahogy az utat is említetted, én mindig kimegyek ha jön egy macsek és így az autók is lelassítanak (nagyobb problémában lennének ha engem elcsapnak).

De így eléggé korlátolva vagyok és miután átlépik a kerítés nem tudok velük menni, ezért játszadoztam el a gondolattal.. mi lenne ha?

Egyébként a negatívumokkal tisztában vagyok, és inkább hasonló ábrándozók véleményét várnám, szeretnék kicsit kiszakadni a valóságból, ha csak itt az oldalon is, de jó lenne.:)

2015. máj. 10. 00:57
 4/9 opened paradise ***** válasza:
100%

Én is az akarok lenni!

Lakásban van,tévézhet,jókat eszik,estére kimehet és ha akarja,akkor meg is dögönyözik.

Álom :D

2015. máj. 10. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is sokszor lennék macska mert nekik gondtalan az életük persze nem mindig de mégis egy jó környéken egy jó családba király lehet az élet :) Csak úgy mellék infónak ha szeretnél egy jó könyvet olvasni a macska létről akkor olvasd el a: Cicus és a büdös macskák háborúját. Én imádtam :D
2015. máj. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Még egy könyv: [link] Pont neked való, szolídan izgalmas.
2015. máj. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szószeki Nacume: Macska vagyok, ez is egy jó könyv.
2015. máj. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem minden macskának van jó élete, de például, a miénket mindig szeretgetem, mindenki oda van érte, mert nagyon szép és kedves cica. Csak eszik, játszik, alszik, de a macskák tényleg nem élnek olyan sokáig.
2015. máj. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyszer olvastam egy scifit, ahol emberek majmok elmejebe lathattak bele, ugyanazt ereztek, amit ok, ugyanazt lattak, meg valamennyire iranyitani is tudtak oket. Az ota nagyon izgat a dolog, hogy vajon milyen lenne megfigyelni az allatok gondolkodasat, erzeseit belulrol. Szoval nem vagy egyedul. :)

A masik meg a buvarkodas az akvariumban, miniatur mieretu e valtozva. Ezen is sokat fantazialtam. :)

2015. máj. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!