Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon regota ez van velem,...

Nagyon regota ez van velem, talalkozott mar valaki hasonlo esettel vagy van erre magyarazat?

Figyelt kérdés
Meg soha nem hallottam es nem olvastam ilyesmirol, lehet azert mert nagyon szegyenletes dolog. Anyukam nagyon sokszor veressel probalt nevelni engem, kisiskolas korom ota.A veresek elszaporodtak amikor kamaszlany lettem, anyukam nem tudta mashogy kezelni a konfliktusokat, ha lehet ezt egyaltalan veresnek nevezni, hogy a hajamnal fogva tepett es rancigalt mikozben en fajdalmat nem mutatva turtem.Kesobb mar szimplan haragbol es nemi fele "gyuloletbol" es megalazottsagbol direkt nem fogadtam neki szot tiltakozaskent, mert haragudtam ra ezek miatt es mindig eszemben voltak az alkalmak amelyek neha napi szinten elofordultak. A furcsasag ott kezdodik, hogy hat ezt a feszultseget amit keltett bennem.....iszonyat ciki leirni .....de onkielegites soran oldottam magamban.Mingig kozben arra gondoltam, ahogy anyukam eppen megver, tep, rangat a hajamnal fogva percekig.Korulbelul 6-7-8 eves korom ota, nem emlekszem pontosan, de a mai napig szuksegem van ra hogy neha ugy onkielegitsek hogy ezekre gondolok.Most 19 vagyok es meg mindig nem tudatosult bennem, miert?? de egyszeruen nem tudom elhagyni ezt a "cselekvest" lelkileg szuksegem van ra kulonben neha felrobbannek.Hozzateszem nem vagyok lelki serult, egeszseges parkapcsolatban elek, de termeszetesen errol a kis szokasomrol nem tud a baratom, nem mernem soha bevallani senkinek sem.A sajat anyamnak sem, mert nagyon kenyes tema.Viszont foglalkoztat, hogy pszichologiailag vagy akarhogyan is de van erre magyarazat? hogyan lehetne errol leszokni?Barmit megtennek, de mit kell??A mai napig rettentoen faj, hogy ilyen helyzetekbe kerultem, nagyon sokszor.Tul lehet ezen tennimagat az embernek valaha, vagy orokke ezt fogom csinalni??!!!
2014. jún. 20. 00:29
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

Van egy olyan feszültségoldó gyakorlat (főleg pánikbetegeknek ájánlják), hogy behajlítják a karjukat, és a felkarjukat pár másodpercig az oldalukhoz szorítják, feszítik, majd hirtelen kiengedik.


Az önkielégítés is hasonlóképpen feszültségoldó; az orgazmus előtt szinte az egész test megfeszül, majd hirtelen elernyed.


Te bizonyára nem tudatosan, de rájöttél, hogy ilyenkor testileg-lelkileg jobb lesz neked. Nincs ezzel semmi baj.

2014. jún. 20. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

Tanultam fejlődéslélektant és pszichológiát(általános pszichológiát),és erre ez a magyarázat:

A gyermek azonosul az őt bántalmazó személlyel.Ez a traumatikus kötődés.


A bántalmazást tulajdonképpen feldolgozni nem igazán lehet,főleg nem a traumatikus kötődést.Valószínűleg te fájdalmat nem érezve azért tűrhetted a verést,mert lehet,hogy ...szóval sok nő élvezi,ha a fenekét ütögetik,és gyerekkorban is előfordulhat ez.

És ha ráadásul még azonosulsz is a bántalmazóval,akkor ez a kettő idáig fajul.


Sajnálom,ez bizony ki kell mondani,lelki sérülés!A bántalmazás nem okozhat mást,mint kék-zöld-lila foltokat,és lelki sérüléseket.Súlyos lelki sérüléseket!


Talán ezt fogod örökké csinálni,igen,és talán nem.De ez a reakció ebben a helyzetben gyakorlatilag várható volt.


Gratulálok az egészséges kapcsolatodhoz,remélem,hogy ez talán egy kicsit ellensúlyozza a helyzetet!

2014. jún. 20. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%
Egyébként javaslom a pszichológus beavatását a feldolgozáshoz!Segíthet!ÉS NEM SZÉGYEN!
2014. jún. 20. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
94%

"Nincs ezzel semmi baj."

Szerintem ott elég komoly gondok vannak, ha maszti közben az anyjára gondol...aki éppen veri agyba főbe, mint szódás a lovát! Számomra ez minden, csak nem normális!

Ahogy előttem is mondták: menj pszichológushoz! Nem szégyen, hidd el, ráadásul a doki hallott már ennél cifrábbakat is!

2014. jún. 20. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4: Biztos csak elírtad, de a pszichológus nem doki.
2014. jún. 20. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Bence_ ***** válasza:
57%

De lelki sérült vagy.

Evvel legyél tisztában. Sérülésed meg javítsd ki, hogy tényleg boldog párkapcsolatból, boldog családod legyen.

2014. jún. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!