Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha bűntudatom van,...

Mit tegyek ha bűntudatom van, hogy korábban "hagytam" meghalni egy kisállatot?

Figyelt kérdés

Érettségire készülök kémiából, csütörtökön lesz. Épp az ammóniát ismétlem át, és "szúrós szagú, színtelen, mérgező gáz". Erről jutott eszembe minden. Emlékszem, hogy régen volt egy aranyhörcsögöm, kb 8-10 éve. Tudni illik én nagyon későn érő típus vagyok, tehát 9-10-11 évesen nem igazán fogtam fel hogy mennyit is kell törődni a kisállattal. Anyukámék se foglalkoztak vele, mert "az én állatom, nekem kell gonsokodni róla" - de lévén nagyon éretlen voltam, nem fogtam ezt fel. Mivel kinőtte a terráriumát és nem volt pénz akkortájt újra, úgy oldottuk meg a dolgot, hogy egy óriási nehéz, vastag könyvet raktunk a terrárium tetejére, hogy ne tudjunk kimászni szegényke, egy kis réssel hogy menjen be levegő neki. És mivel nem gondoztam megfelelően, egyszer csak az tűnt fel hogy nem mozog, szóltam anyának.. és amikor jött mondta hogy mi ez az ammónia szag. Hát szegény hörcsög belefulladt mert mint mondtam nem törődtem vele kellőképpen. =(

Nagyon nagyon nagy bűntudatom van emiatt, nagyon éretlen és buta voltam, annyira sajnálom már. Azóta persze megváltoztam, pl van macsak azt is rendszeresen gondozom, csak hát 10 évvel ezelőtt nagyon buta voltam.

És nem tudom hogy mit csináljak, nagyon nagy a bűntudatom!


Bármi tanács?



2015. máj. 11. 17:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Előfordul, de 9-10 évesen másoktól se lehet többet várni.. (magamból indultam ki)


Persze, nekem 2 kis kedvenc madár pusztult el.. De tudod, hogy a mondás: Sok kudarc után jön az igazi győzelem!

2015. máj. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Néz szembe a multal.

Vegyél kis hörcsögöt és gondozd.

Avval talán amultat is kijavithatot és egy jo érzés is lez

2015. máj. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Te eszel húst ?


Mert ha igen akkor nap mint nap megölöd az állatokat.


Azért mert bérgyilkost fogadsz fel hogy az ölje meg neked hogy aztán meg tudd venni a boltban attól még nem leszel jobb.

Sőt rosszabb mert még csak bele se nézel az állat szemébe aminek azért kell meghalnia hogy te ehess.


De én nem hiszem hogy ezzel foglalkozni kéne.

Ha gyerekkoromban lelkifurdalás nélkül megettem a húst akkor nem hiszem hogy most felnőttként ennek máshogy kéne lennie.


Túl érzékeny vagy. Ráadásul olyasmiért ami szart se jelent.

Amíg nem egy embertársad torkát vágod el addig nyugodtan aludhatsz.

2015. máj. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

felelőtlen voltál de a szüleid igazán megetethették volna vagy rád szolhattak volna hogy etesd meg! vagy odaathattátok volna egy ismerősötöknek


gondolj arra nem a te hibád!

2016. márc. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Bogi1414 válasza:
Én is ,,megöltem'' kiskoromban a hörimet bár én más módon..szegèny kis dzsungáriai törpehörcsögöm mint így utólag megtudtam nem bírja a vizet..:-( de akkor kicsi fejjel csak azt tudtam hogy koszos és hogy meg kellene fürdetnem...a víztől estère megbetegedett és a kezemben halt meg. Nagyon megsirattam és nagyon sokáig bűntudatom volt. Most is van hörcsögöm az évek alatt összesen 14 hörcsögöm volt. Még mindig gondolkozom néha mi lett volna ha mást csinálok de már mind1 belenyugodtam túlléptem ès ezt a hibát soha nem követem el újra! Tudom hogy nehéz de gondold végig! Már nem tudod isszahozni! Tanultál belőle! És még évek múltán is emlékszel rá! Fontos hogy a jelenben élj ne a múltba!!
2017. máj. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!