Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen diákmunkák vannak,...

Aice12 kérdése:

Milyen diákmunkák vannak, amit kb.12 éves kortól elfogadnak?

Figyelt kérdés

2015. máj. 11. 20:03
 1/6 anonim válasza:
A munkát miden életkortól elfogadják.
2015. máj. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm de pl. mit lehet csinálni?
2015. máj. 11. 20:12
 3/6 anonim ***** válasza:
12 évesen nem hiszem hogy, dolgozhatsz hivatalosan.
2015. máj. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%

csak 16 év feletti vállalhat diák szövetkezetnél munkát azt is szülői engedéllyel

de olyat csinálhatsz h a környéken segítesz a házimunkában, gyerek felügyelet

nekem a szüleim annó adtak munkát és cserébe pénzt

kerítést festettem kertész kedtem takarítottam stb

2015. máj. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
14 éves kortól engedélyezett, az alatt törvénytelen
2015. máj. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Se a 14, se a 16 nem jó válasz. :D Ha betöltötted a 15. életéved, szülői engedéllyel dolgozhatsz az iskolai szünetekben. 16. életévtől iskolaidőben is - persze csak a tanításon kívül. Máshogy nem dolgozhatsz legálisan. Persze van néhány kivétel, amikor gyámhatóság engedélyezi a dolgot, de kicsit más helyzet ha sportoló vagy nemzetközileg elismert modell vagy, gondolom nem ez a helyzet.

A te korodban marad az, hogy jól viselkedsz, jól tanulsz, segítesz otthon nyafogás nélkül, nagyszülőknél is stb és cserébe ők ezt honorálhatják zsebpénzzel vagy azzal, hogy megveszik neked, amit nagyon szeretnél.

A kutyasétáltatás meg bébiszitterkedés hazai viszonyok között nem túl reális és amúgy se reális. A fene kockáztatja, hogy a gyerekére egy másik gyerek vigyáz (bocs, tudom, te már nagynak érzed magad, de jogilag se vagy felelősségre vonható), és ha valami gond lenne, duplán is felelősségre vonják miatta...

Szóval legyél jó gyerek és pislogj szépen még pár évig. Utána mehetsz dolgozni. De becsülendő, hogy megdolgoznál a pénzért. :)

2015. máj. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!