Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hazamenjek, vagy bírjam ki...

Hazamenjek, vagy bírjam ki még szeptemberig?

Figyelt kérdés
Barátommal már régóta külföldre akartunk költözni. Ő még tanul, ezért még csak én jöttem ki, de kicsit megbántam, vagy nem is tudom. Dolgozom itt kint, és elég szépen keresek, viszont a munkahelyem szörnyű. Aupair vagyok, 10-12 órát minden hétköznap egyedül vagyok a gyerekekkel, emellett még a házimunka is az enyém. Ráadásul egy kis faluban lakom, ahol semmi sincs, a legközelebbi nagyobb város 15km, de ott se igazán van semmi, csak boltok, és ha lenne is, napi 12 óra munka után erőm se lenne bárhová eljárkálni. Nagyon fáradt és magányos vagyok. Augusztus végén vagy szeptemberben jönne ki utánam a barátom, addigra lenne annyi pénz, hogy össze tudjunk költözni és tudjunk rendes munkát keresni. Viszont nem tudom, hogy fogok még ennyi időt kibírni, már most is pocsékul vagyok. Otthon is csak dolgoznék, és biztos nem tudnék havi 400-450 eurót félretenni, viszont legalább a barátommal együtt lehetnék, és ha a tervezettnél kicsit később is, de majd kijöhetnénk együtt. Szerintetek mit csináljak? Menjek vagy maradjak?
2015. máj. 12. 09:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Én biztos elkezdenék csomagolni. Azonnal. Fiatal vagy, olyan munka és életmód kellene, ami örömet nyújt. Gondolom, itthon sem kellene éheznetek? Az a havi 400-450 euro nem kevés, de nem ebből áll az élet!
2015. máj. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Te tudod, hogy mennyire "rossz", mennyi ideje vagy kinn, mennyit tettél félre, mik a céljaitok (számszerűen) stb.

Van az a kategória, amikor az ember egy napot sem bír ki, nem hogy 3 hónapot. Más oldalról 3 hónap könnyen elszaladhat, ez nagyon relatív.

Vesd össze az előnyöket a hátrányokkal. Gondold végig, helyben hogy tudnál regenerálódni. (Én pl. fél évig szintén egy kis német faluban laktam, de én szabadon választottam, elvoltam magamban, nem is kívántam sem a várost, sem a társaságot, szóval nekem jó emlékeim vannak, de ez én vagyok, valószínűleg te más vagy.)

No és ha a család nem szimpatikus, az is egészen más...

Ha csak azért vagy kinn, hogy a barátod "alá tudd tolni" a dolgokat, mire ő is kimegy utánad, akkor gyere haza! Ne a készbe üljön bele ő sem, tegye ő is hozzá a magáét!

2015. máj. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket!


A helyzet a következő:

Én 26 éves vagyok, már van egy BA diplomám, de azzal otthon nem tudtam elhelyezkedni, ezért márciusban kijöttem Írországba.

A barátom 24 éves, május végén befejezi a sulit, lesz szakmája. Szeptemberig még ő is dolgozni fog otthon, igaz valószínűleg csak minimálbéres gyári munka lesz, de a szüleivel fog lakni, szóval kb. mindent félretehet. Neki lesz kb. 300 000 forintja. Nekem szeptemberre biztosan összegyűlik 3000 euróm. Ez így összesen szerintem bőven elég kettőnknek, kb. 1500 euró/főt számoltam, hogy annyival érdemes kiköltözni.

Hosszú távon mindkettőnknek az a terve, hogy itt kint tanuljunk. A barátom szeretne egy második szakmát, amit otthon nem lehet tanulni, én pedig el szeretném végezni az MA-t.


A munkámról pedig annyit, hogy a gyerekek tüneményesek, az anyuka is nagyon aranyos. Apuka meghalt, a nő egyedül nevel 3 gyereket. 10 órában dolgozik heti 5 napot, ezért sajnos nem tud nekem több szabad időt adni. Szeretem a családot, csak nekem ez a munka rengeteg. Egy aupair heti 25-30 órát dolgozik, ezzel szemben nekem kb. heti 60-at kell lehúznom, meg még néha hétvégén is megcsinálok ezt-azt, mosogatás, teregetés, takarítás és hasonlók. Mondjuk a fizetésem ezzel nagyjából arányos, mert teljes ellátás mellett az átlag aupair fizetés heti 80 euró, én meg 150-et kapok. Előre tudtam mindezt, azért jöttem ki mégis, mert 1: kell a pénz, 2: már dolgoztam napi 12 órában otthon, és azt kibírtam, nem gondoltam volna, hogy itt ennyivel nehezebb lesz.

2015. máj. 12. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!