Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt valaki aki annak...

Van itt valaki aki annak ellenére, hogy okos és tehetséges, lustasága miatt nem vitte semmire?

Figyelt kérdés

2013. dec. 18. 11:57
 1/9 anonim ***** válasza:
ez már volt kérdezve,vagy törölve lett? akkor miért raktad fel ismét....
2013. dec. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 bumbi02 ***** válasza:

Maximum olyanról beszélhetünk hogy valaki tehetséges, de lustasága miatt nem vitte semmire.


Olyanról hogy valaki okos, és lusta.. Aki okos, az belátja, hogy mire viheti a tehetségével, és nem fog lustálkodni.

2013. dec. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül látja be okos ember sem, a jó eszű emberek is könnyen oda tudnak ragadni a géphez, vagy elpazarolni a napot. De az igaz hogy talán hamarabb észre is veszik hogy ez így nem jó.
2013. dec. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Törölve lett, mert az egerem hajlamos néha egy kattintást kettőnek venni, és így rossz topicba lett kiírva (legalábbis szerintem ez a hiba, más kivetnivalót nem találtam a kérdésben).
2013. dec. 18. 12:25
 5/9 bumbi02 ***** válasza:

Itt nem arról van szó, hogy valaki egy napot ellustálkodik. Hanem hogy lustaságból nem viszi semmire, mert nem használja ki a tehetségét.


És aki igazán okos, az nem fogja elpazarolni a lehetőségeit.

2013. dec. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ezt aláírom, remek válasz. Köszönöm.
2013. dec. 18. 12:35
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem biztos.

Lehet számot, vet, h élhetne kétszer jobban de 3* annyi munkával, így annyira nem töri magát.

2013. dec. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én okos, tehetséges és lusta vagyok. Miért ne lehetnék okos, mert lusta vagyok?

Attól, mert lusta vagyok, még lehet brilliáns logikám, eszem, így pl sosem kell tanulni matekot, vagy brilliáns memóriám van, így nem kell otthon tanulni, mert az órán elhangzottakat memorizálom, jó nyelvérzékem miatt sosem tanultam nyelvet, még is több nyelven tudok beszélni. Tanulás nélkül lett 5ös érettségim.


...de az igaz, hogy előbb-utóbb, már ez nem lesz elég, és oda kell tennem magam. :/

2013. dec. 19. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 bumbi02 ***** válasza:

Látod, utolsó, épp ezért nem lehet az okos lusta is. Mert te is kezded belátni, hogy oda kell magad tenni, előbb utóbb ez már nem lesz elég.


Ország egyik legjobb gimnáziumában tanultam, sose kellett itthon könyvet elővennem, mégis 4,8-as átlagú voltam, mert elég volt, ha figyeltem az órán, az IQ teszteim is elég magas értéket mutatnak, de én is "lustálkodtam" 1 évet, mire rájöttem hogy el kell kezdeni valamerre menni. És most tartok is ott, ahol tartok, jóval előrébb mint remélni mertem.

2013. dec. 19. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!