Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az interneten rá tudok keresni...

Az interneten rá tudok keresni az adószámomra?

Figyelt kérdés
Nem tudom az adószámom és egyetemista lévén így nem utalják a bankszámlámra az ösztöndíjat, hanem ott maradt a neptunon. Nem tudom hogy hogyan deríthetném ki hogy mi az adószámom. Kérlek segítsetek!
2015. máj. 20. 13:20
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az adóazonosító jel nem nyilvános adat.


10 számjegyéből csak az első 6 határozható meg:

- az első számjegy 8-as,

- a következő 5 számjegy 1867. január 1-e és a születés között eltelt napok száma,

- de aztán 3 véletlenszerűen generált számjegy következik, ami 1000 lehetséges érték,

- a 10., ellenőrző számjegy az első 9 ismeretében számolható ki.


Ha találsz olyan papírt, internetes regisztrációt, ahol megadtad, akkor onnan kinézheted.


Nem tudom mi a helyzet, elveszett, vagy nem is volt még adóazonosító jelet tartalmazó kártyád?


Mindkét esetben a NAV-tól (Nemzeti Adó- és Vámhivatal) igényelhető.

Az igénylés elektronikusan is beadható, a letölthető nyomtatvány és a tudnivalók itt szerepelnek: [link]

Ez a T34-es nyomtatvány, a 15 ez évet jelöli.


Ha először igényeled, akkor ingyenes, ha pótolni kell, akkor 3000 Ft az illetéke: [link]

Ha fizetni kell, annak módjai is itt olvashatóak.


Nem tudom, hogy ennyire rugalmasak e, de meg kéne kérdezni, hogy ügyfélszolgálaton, személyazonosságod igazolása esetén, megmondják-e a számot; persze ez csak akkor elég, ha az ösztöndíj felvételéhez csak a szám kell, és nem kell bemutatnod az igazolványt.

Illetve, azt is megtudakolhatod, hogy ha személyesen adod be a nyomtatványt, akkor adnak-e azonnal olyan igazolást, amin szerepel a szám?


Az adóazonosító jel személyhez kötött, így pótlások során mindig ugyanazt a számot kapja bárki.


Itt vannak a NAV elérhetőségei: [link]

2015. máj. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ, azóta megszereztem az adókártyám! :)
2017. ápr. 13. 00:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!