Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért követnek el látszólag...

Miért követnek el látszólag boldog, céltutos emberek öngyilkosságot?

Figyelt kérdés
2015. máj. 27. 23:36
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Szerintem ő már ezt régóta eltervezte...és az idő múlván,annyira hozzászokott a gondolathoz,hogy totál közömbösen eltudta nyomni ezt az érzést,mondhatjuk hogy elfásúlt benne.
2015. máj. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Pedig biztos voltam benne, hogy ha leírom, hogy az én barátommal történt, nem fognak majd többen választ írni, nehogy esetleg rosszkedvű legyek és átragadjon rájuk is...


Na igen, valóban igaz, hogy soha nem tudjuk mi zajlik valójában egy ember fejében, hiába tűnik minden viszonylag jónak körülöttük, nem boldogítja őket, ha nem egyezik a vélt elképzeléseikkel.

A többi ember meg túl anyagi központú- elfoglalt ahhoz, hogy a másik ember lelkével foglalkozzon!

A másik ember pedig zárkózott, mert kevés esetben talál megértő fülekre, ezért inkább megtartja magának, orvosolja a problémát ő maga...

Aztán meg értetlenül állnak a következmények előtt...

2015. máj. 28. 12:41
 13/22 anonim ***** válasza:
A negatív kisugárzású, boldogtalan emberek társaságát nem keresi senki. Így valaki hiába depressziós, ha azt akarja, hogy mások érdeklődjenek felőle, mert az elmagányosodástól retteg, megpróbál jókedvűnek látszani mások előtt és nem beszél arról, hogy mennyire keserű az élete, mert azzal csak elmarná maga mellől az embereket.
2015. máj. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Depressziós lehetett. Nem úgy, olyan "kamaszpanasz" módon, ahogy a legtöbb fiatal saját magát diagnosztizálja minden múló kis hangulatváltás miatt, hanem igazán. Aki tényleg beteg, az kifelé megpróbál normálisnak tűnni, sosem büszkélkedik a rosszkedvével, hanem igyekszik pozitív dolgokról mesélni, mintha semmi baja nem lenne. Nem a ti hibátok, hogy nem vettétek észre, mi zajlik a lelke legmélyén, ha esetleg ez aggaszt.
2015. máj. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Én 400km- re laktam tőle, de napi szinten beszéltünk...
2015. máj. 28. 15:55
 16/22 anonim ***** válasza:
Amikor én próbálkoztam öngyilkossággal, mindenki nagyon meglepődött. Mindig boldognak mutattam magam, de rettenetesen nehéz volt. Túl büszke voltam ahhoz, hogy mások azt lássák nem vagyok jól.
2015. máj. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Én gyerekkorromban akartam meghalni, mert nem ment jól a suli...

aztán rájöttem, hogy ez nem az én hibám, hanem az iskolájé.

Addig csaptam a balhét míg átnem irattak máshova.

Onnantól már boldog voltam. :)

Persze, ők a mai napig nem értik, miért kellett sulit váltani...

2015. máj. 29. 12:05
 18/22 anonim ***** válasza:
Ott a kulcsszó... "látszólag"
2015. máj. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
Én is boldognak látszik a terveimről is beszélek másokkal pedig lelkileg teljesen padlón vagyok mert nem akarom hogy pszichológushoz küldjenek bár mostanában kezdik észre venni hogy valami nincs rendben
2015. jún. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
*látszok
2015. jún. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!