Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mindenféle betegségem van,...

Mindenféle betegségem van, aminek látszólag semmi oka, és már csak az öngyilkosságot látom megoldásnak?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok, de pár éve fizikailag teljesen leromlott az állapotom, és nem tudom mitől, eleinte jártam orvoshoz, de mostmár ciki, hogy tényleg szinte mindenemmel van valami baj, ezért inkább nem is megyek. Meg meguntam, hogy mindig minden negatív. Előtte sem voltam egy túlzottan élet vidám lány, de azért megvoltam, sportoltam, tanultam, éltem. De most már semmit nem tudok csinálni, folyton valami bajom van, és ez lelkileg is teljesen kikészít. Depressziót diagnosztizáltak, de én azt vettem észre, hogy az öngyilkos gondolatok akkor jönnek, amikor fizikailag a legrosszabbul vagyok, és csak emiatt szeretnék végre meghalni. Pénzem nincs mindenféle magánorvosra, hát most mit csináljak?
2013. ápr. 5. 09:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Fordítva. Lelkileg folyton valami bajod van és ez testileg is nagyon megvisel. Menj el pszichiáterhez, ők tudnak igazán segíteni.
2013. ápr. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de írtam, hogy nálam előbb voltak a testi tünetek, és amiatt érzem szarul magam. Pszichológushoz járok heti 1x, meg havonta pszichiáterhez, aki gyógyszert ír fel. Kibeszélem magamból a dolgokat, a szorongásomon segít a gyógyszer DE attól függetlenül, hogy jobb lesz a kedvem egyedül a fájdalmaim azok, amik visszahúznak. Biztosan te is tudod, hogy a depresszió sok betegségnek kísérő tünete is lehet
2013. ápr. 5. 09:43
 3/21 anonim ***** válasza:
Mégis milyen tüneteket azok, amik így megkesertik az életed?
2013. ápr. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
2013. ápr. 5. 10:38
 5/21 anonim ***** válasza:
Így nehéz mert nincsenek konkrétumo.De van egy olyan betegség,nem tisztázott eredetű ami fiatal nőket érint leggyakrabban és reumatológus tudja diagnosztizálni.Bizonytalan többnyire izomfájdalmakkal jár,fáradékonysággal,rossz közérzettel,fejfájás,béltünetek stb. Fibrositis vagy fibromyalgia néven tudsz utána nézni.
2013. ápr. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Ezek a tünetek beillenének allergiának is vagy auto-immun betegségnek. Immunológiai vizsgálatra mindenképp kérnék időpontot, illetve allergológushoz is. Megnézném a nehézfémeket is.

Infektológus, mert lehet valami gócpont a testedben, ez lehet akár egy fog, egy mandula, egy ízület, ami leköti az immunrendszered és ezért minden megfertőz.

Hirtelen ezek jutnak eszembe.

2013. ápr. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Neurológiára nem küldtek?


A fejfájás, fülzúgás, és főleg a rossz szag érzése miatt gondolom, hogy lehet valamilyen ideg gyulladás is akár, a gyulladás pedig aztán hozza a többi tünetet. Ha az agyalapi mirigy érintett, akkor meg a pattanások, vérzésproblémák, izzadás, székrekedés, vizelés is megmagyarázható lenne.


Feltétlen keress fel egy normális orvost aki hajlandó foglalkozni a problémáddal. Át lehet jelentkezni másik háziorvoshoz is, akár másik faluban, az szabadon választható.

2013. ápr. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Ja és a firomyalgiánál,minden vizsgálat negatív,és nincs specifikus diagnosztikai tesztje,így kizárásos alapon és a fájdalom trigger pontjainak vizsgálatával lehet diagnosztizálni.
2013. ápr. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Neurológián többször is voltam és nem találtak semmit, góckutatást is csináltak, nem volt semmi. Azaz garatváladékból Streptococcus aureust mutattak ki, írtak rá antibiotikumot, de ugyanúgy ott volt utána is.

Sajnos ez már így is másik doki, mert az előző még a mostaninál is rosszabb volt, és más már nincs a közelben... :S

2013. ápr. 5. 10:53
 10/21 anonim ***** válasza:

20 évesen ez még korai, a tüneteknek kell legyen valami oka.

Igaz, velem ugyanez a helyzet, de 45 évesen, már ott tartok, hogy inkább tudni sem akarom mi bajom, mert állandóan orvoshoz járhatnék. Ha szűrővizsgálatra megyek, biztos találnak valamit.

Öngyilkos persze nem akarok lenni ezek miatt, de tény, hogy minden napomra rányomja a bélyegét valamilyen tünet.

2013. ápr. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!