Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek iskolába járni...

Szerintetek iskolába járni volt jobb, vagy dolgozni? Miért ijesztgetik a gyerekeket, hogy a munka rosszabb lesz?

Figyelt kérdés
Szerintem az iskola sokkal rosszabb. Az embernek nem lehetnek önálló döntései, a tanárok sokkal megalázóbb módon parancsolgatnak mint a főnökök, nem lehet csak úgy iskolát váltani ha úgy tetszik, mindenféle buta programon kell résztvenni tanítási időn kívül, sok helyen az iskolaorvosok alázzák meg a diákokat, hétvégén, szünetben is tanulni kell a leendő dolgozatra, és mindezért még fizetés se jár. Az egyedüli pozitívuma az egésznek a sok szünidő. De én semmi pénzért nem mennék vissza.
2015. máj. 31. 13:26
1 2
 1/13 anonim válasza:
97%
Én is így gondolom. Egyik se jobb igazából, a munka annyiból jobb, hogy otthon már azt csinálsz amit akarsz, kivéve ha hazaviszed a munkát :)
2015. máj. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

Jol latod, es meg a munkanal is jobb ha sajat vallalkozasod van. Akkor tenyleg azt csinalsz, es ugy ahogy csak szeretnel

Az iskola szivas (NEM A TANULAS! Az fontos!)

2015. máj. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%
Munka jobb. Most végeztem a sulival, találtam egy jó munkahelyet, ahol kedvesek a kollegák, nem kell stresszelni, viszont pörgés van és sokkal jobban elfáradok mint egy átlag iskolanapon. Ennek ellenére nem mennék vissza, utáltam a szabadidőmben tanulni, minden nap ugyanazokkal az emberekkel találkozni, semmi újat megtapasztalni, csak a betáblázott órarendet ismételgetni hétről hétre...
2015. máj. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is nemrég kezdtem el dolgozni. Ez szerintem nagyon függ a helytől, de a mi tanáraink imádtak minket szívatni, éreztetni hogy feljebbvalók és ahol bírtak kiszúrni velünk. Ezzel szemben jelenlegi munkahelyemen bekerültem egy nagyon jó társaságba ahol szívesen és örömmel dolgozok (még úgy is hogy nap végére hulla fáradt vagyok).

Sokkal jobb érzés hogy úgy kelek fől reggel hogy bemegyek, melózok legjobb tudásom szerint majd békében hazajövök és azt csinálok amit szeretnék mint régen mikor mindig aggódni kellett hogy volt-e valami beadandó meg hogy melyik tanár hány dolgozatot irat vagy éppen miért fogja leüvölteni a fejed és aznap miután 10 órát voltam bent a suliba miután hazaértem még mit kell csinálni (most 8 órát melózok).

És nem mellékes hogy melóért még fizetés is jár.

2015. máj. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A munka rosszabb. Itt sem lehetnek az embernek önálló döntései, azt kell csinálni, amit a főnök mond. A munkatársak és a felettesek itt is problémásak, akárcsak az osztálytársak és a tanárok tudnak lenni, és nem tehetsz ellene semmit. Sokszor írnak elő kötelező túlórákat, hétvégénként is, amit gyakran nem fizetnek ki pluszban, tehát gyakorlatilag ingyen dolgozol nekik. Ha bármi miatt panaszkodni mersz, akkor megkapod, hogy ha nem tetszik, el lehet innen menni. Na igen, de a mai gazdasági helyzetben nem engedheted meg, hogy csak úgy felmondj addig, amíg nem találtál új munkahelyet, mert lehet, hogy hónapokig vagy évekig munkanéküli leszel - márpedig fizu nélkül éhen halsz, ha nincs minimum egy párod, aki eltartson. Ha van is munkád, rengeteg helyen olyan kevés a fizetés, hogy már-már megalázó annyiért dolgozni.

Amíg iskolás vagy azt hiszed, hogy a meló jobb, mert meló után nincs házifeladat, és sok szabadidőd marad. De ez nem igaz, ha dolgozol napi 12 órát. Én hajnali 4-kor kelek, hogy beérjek a munkahelyemre, és haza este 7 körül szoktam érni. Addigra olyan fáradt vagyok, hogy nincs energiám már semmire. De kénytelen vagyok valami kaját csinálni, mert itthonról magamnak kell vinnem az ebédet, mert olyan helyen dolgozok, ahol nincs a közelben semmiféle étterem vagy élelmiszerbolt. Úgyhogy késő estéim azzal mennek el, hogy főzök valamit, aztán zuhanyzok és beesek az ágyba. Másnap elölről kezdődik ugyanez. Szombatonként szintén dolgozunk, de szerencsére akkor csak fél napot, 6 órában, úgyhogy legalább a délutánom szabad. Akkor viszont kénytelen vagyok az egész heti felgyülemlett mosatlant meg szennyes ruhát mosni/mosogatni stb. Elmegy a fél napom a házimunkákra. És akkor csak a vasárnap maradt, hogy ténylegesen csináljak esetleg valami olyat is, ami nem munka vagy házimunka, de a 6 nap hajtás után annyira fáradt szoktam lenni, fizikailag is meg szellemileg is, hogy más semmihez sincs kedvem. Aztán másnap hétfő és minden kezdődik elölről.... Ja és persze mindezt persze minimálbéres fizetésért, amiből könnyebb éhenhalni, mint túlélni.

Én nagyon szívesen visszaülnék az iskolapadba. Akkor még voltak szabad hétvégéim meg délutánjaim. A nyári szünetről és egyéb tanítási szünetekről már nem is beszélve!

2015. máj. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt korban, elérhetsz valamit. Gyerekként semmid nincs. Persze vannak felnőttek akik nem élnek/nem tudnak élni a lehetőségekkel. A vállalkozás egy jó példa volt,.
2015. máj. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Most b#szki nem az iskolán és a munkahelyen múlik ez a kérdés?

Valakinek ez, valakinek az...

2015. máj. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
39%

"mindenféle buta programon kell résztvenni tanítási időn kívül"


Melóhelyen is lesz buta program hétvégére, mamikor hulla fáradtan esel haza!

2015. máj. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
40%
A suliban "csak" egyest, fegyelmit, kirúgást, stb.-t kap a gyerek, míg munkában ha nagyon vétkezik valaki, akkor börtönt is kaphat - plusz lelkiismeret-furdalást éveken keresztül... Melyik a jobb?
2015. máj. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A munka jobb - legalábbis nekem. Nagyon normális főnököm van, jó kollégák. Örömmel megyek be, nem úgy, ahogy iskolába. Iskolába nagyobb kínlódással mentem, mint fogorvoshoz. Munka után nincs kötelező sportszakkör, ilyen ünnepély, olyan plusz óra, hanem a pihenés az pihenés. Nem kell még 600 oldalt megtanulni másnapra. Van néha továbbképzés, de arról szól, hogy ott vagy egy napot, kitöltesz egy tesztet (vagy nem) aláírod és csüssz.

Szabadidődben azt csinálsz, amit akarsz. Én azóta ki tudom élni a kreativitásomat, mert végre van időm (ami sulis koromban csak nyáron volt). Új hobbim lett, mindenféle finom sütiket sütök. A fizetés is öröm mikor megérkezik, hogy igen, ezt én kerestem - és ha veszek belőle valamit magamnak, jobb érzés mint mikor a szülők adták, jobban értékelem, mert tudom mi az ára.

Egyszóval soha vissza nem mennék az iskolába.

2015. máj. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!