Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Igaz, hogy aki rossz családi...

Igaz, hogy aki rossz családi körülmények között nő fel, az szerencsétlen lesz az életben?

Figyelt kérdés
Munka, társas kapcsolatok, vagy párkapcsolat terén. Munkában túl határozatlan, önbizalom hiányos, szétszórt, gyenge személyiség, ezért még bolti eladóként se állja meg a helyét. A párkapcsolat évek óta nem jön össze, mert olyan partnerek találnak csak rá, akik kihasználják, bántalmazzák. A társas kapcsolatok meg azért sikertelenek, mert a barátok megelégelik, hogy nem tud előrelépni az életben. És hiába ér véget a kamaszkor, a személyiség nem fejlődik, nem lesz érett az illető, egy összetört ember és mindenhol elnyomják. Mit gondoltok?

2015. máj. 31. 21:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
26%
Sajnos ez lesz, velem is ez van :(
2015. máj. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom ki ez az ember

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..


De szerintem vele társalogj, ugyanaz a baja, ami neked

2015. máj. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
61%
Nem igaz!!!Én nyomorba,albérletbe születtem,anyáéknak mai napig sincs saját lakásuk.Én meg havi 800ezret keresek,van férjem,saját házam.Nem sajnáltatni kell magadat,hanem az önbizalmat növelni,és kitörni.
2015. máj. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
23%
Abból a havi 800k-ból azért igazán támogathatnád a szüleidet is.
2015. máj. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
84%
Egyáltalán nem, mi 13 m2-en nőttünk fel hatan és ma hárommilliót keresek havonta. Látod, ha szerencséd van akkor ekkora fizetés mellett is gyakorikérdésezhetsz! wink
2015. máj. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
A rossz családi körülmények nem egyenlő a rossz anyagi helyzettel! Szegénységben is lehet boldogan élni, és egy gazdag családban is előfordulhat pl. családon belüli erőszak, alkoholizmus stb. Én inkább ezeket nevezném rossz családi körülményeknek, mint az anyagiakat. De egyébként nem általánosítanék, valaki túl tud lépni a rossz gyerekkoron, valaki meg nem.
2015. máj. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%

Nem! Csak akarni és tenni kell, és nem sajnáltatni magad, meg a múlton rágódni, és a múltra meg másra fogni mindent.

Az édesapám nagyrészt nevelőotthonban, kisrészt az alkoholista szüleivel nőtt fel. Mára boldog és sikeres családapa,férj rengeteg barátja van, és 25 éve sikeres a munkájában.

A férjem szintén rossz családban nőtt fel, ő is mára boldog családapa, és építgeti a saját vállalkozását.

Persze mindkettő mögött nem kevés munka és áldozat van.

2015. máj. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Pont most olvastam Kálid Artúrral (színész) riportot. Volt rengeteget nevelőotthonban, anyjától elvették mert verte, apja meg valamelyik afrikai országba visszament a születésekor mert épp háború tört ki és besorozták.

Volt hogy fél évre magához vette valaki aztán mégse kellett, visszaadta, megjárt több nevelőszülőt.

Mégis ismert színész lett, rendes családapa és még a vérszerinti szüleivel is szembe tudott nézni, találkozott velük és feldolgozta. Pedig ugye ráadásul félvér, kitűnt a többiek közül.

Nem mondom, hogy könnyű, de nem lehetetlen. Bár nem vagyok ilyen helyzetben, de gondoltam elmesélem, hogy legyen pozitív példa is, hátha erőt ad valakinek.

2015. máj. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2015. máj. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
66%
Igen. Én is így vagyok. Nem mondhatom hogy normális szüleim vannak. Nem éreztem a szeretetet és anyám soha nem áll ki mellettem. Lassan én is remélem felépítem az életem de ehhez minél távolabb megyek mert nem tudok itt élni . Szorongok sokszor mások társaságában , főképp ismeretlenekkel, hiába mindenki azt mondja hogy szeretnek velem beszélni mert úgymond kellemes személyiség vagyok. A célom az, hogy ne legyek olyan mint a szüleim akik senkivel sem tudnak beszélni illően . Anyagilag nem vagyunk szegények de gazdagok sem. Tisztelem és sokra értékelem azt, hogy felneveltek, a buszjegyet fizették 4 évig stb.ami az iskolához kell. De azt soha nem felejtem el, hogy milyen rosszak lettek velem szemben mikor befejeztem tanulmányaimat, úgy beszéltek hozzám, mintha egy sehonnai bitang lennék . Az önbizalomhiányomat a szakközépiskolától kezdve visszahozták az osztálytársaim akik mindig mellettem álltak bármiről is legyen szó . Lehet változtatni az elszúrt életen jobb életté, csak sokat kell érte harcolni, várni és cselekedni . Mert ilyenek mint én soha nem kapunk meg semmit könnyen, mindenért amit idáig elértem küzdenem kellett de lassan látom a fényesebb jövőt .
2015. máj. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!