Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam meg a tanárnak...

Hogyan mondjam meg a tanárnak hogy nem szeretnék járni zenélni?

Figyelt kérdés

Járok zenélni pár hónapja de talán 5-ször voltam próbán. Nem szeretnék járni több okból is, igaz most nyáron nem lesz suli de hosszútávon nem lesz jó főleg a tanulás miatt mert gyengébb tanuló vagyok. Biztosan nagyon fog rám haragudni de szerintem nem én vagyok az első aki befejezi. Gondoltam írok neki egy szépen megfogalmazott emaílt mert nem tudnék a szemébe nézni, de kaptam hangszert teljesen ingyen (valójában nem kevés pénzbe kerül) és biztos visszakell adni szóval nem tudom elkerülni a találkozást.

Mit tegyek? Hiányozni fog a társaság de jobb így, főleg tanulás szempontjából :(

15/L


2015. jún. 2. 17:38
 1/5 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb, ha odaállsz elé, majd közlöd vele, hogy tanárnő/tanár úr, több megfontolásból -itt kifejtheted az indokaidat- és alapos gondolkodás után, úgy döntöttem, hogy nem szeretném folytatni a zenekari próbákat. Nem kell ilyen hivatalosan. Utána még sablonozhatsz neki. Szerintem ha normális, nem fog haragudni.

Úgy gondolom, ez tűnik a leginkább logikusnak, ha szemtől szemben megmondod neki.

2015. jún. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyszer fel kell nőni, és vállalni önmagad.

Lesznek még ilyen helyzetek az életedben, még ennél kényesebb szituk is. Valamikor el kell kezdeni.


Simán elmondod neki az okokat, megköszönöd a lehetőséget, visszaadod a hangszert, minden jót kívánsz, tisztességgel elköszönsz, és békességgel eljössz.


Ha ezt nem érti meg, vagy emiatt haragudna, akkor meg egy tahó, akkor meg nem is kell vele foglalkozni, mit mond.


De miután gondolom értelmes ember, felfogja a helyzetet, és elfogadja.

2015. jún. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ha normális, akkor megérti. ha valaki nem szereti, amit csinál, akkor nincs értelme tovább folytatnia.
2015. jún. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Gondolom most mész majd gimnáziumba(vagy másodikba), bár ez most mellékes itt.

Mik a főbb okok? Nekem sem ment valami jól a tanulás, de ha szeretted, én nem hagynám abba,pláne, ha a társaságot is szeretted.Mennyire tudod összeegyeztetni majd a tanulással?Ha semmiképpen sem,akkor szerinte az igazat mondd meg, hogy nem tudod vállalni a tanulás miatt.

2015. jún. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen

Tényleg jobb ha megmondom bár félek de felkéne nőnnöm. Okok:

oda-vissza 3,5 óra

sokszor aznap szól a próbákról, fellépésekről is utolsó pillanatban

2-kor megy a busz (suli után) míg odaérek, aztán próba , visszautazom 8 óra után érek haza és nem is tanultam, nem is pihentem.

ha valami miatt nem tudunk menni elég mérges pedig nekem is és még sok mindenkinek a buszhoz kell igazodni

Igaz még csak 8.-os leszek (nem buktam) de fontos az utolsó év tanulás szempontjából és lehet középiskolába koleszos leszek, akkor sem tudok ugrani a próbákra.

2015. jún. 2. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!