Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van olyan nő aki elhiszi...

Van olyan nő aki elhiszi magáról, hogy olyan mint egy tündér?

Figyelt kérdés

"Mondhatjuk úgy is, e világban a nők olyanok, mint a tündérek."

Az a problémája a cikkírónak, hogy a feministák lerombolják ezt a tündér-képet.

[link]


[link]



2015. jún. 3. 17:55
1 2
 1/13 anonim válasza:
52%
Az a baj, hogy sokan a negatív, férfigyűlölő mozgalmat nevezik feminizmusnak. Pedig az eredeti annyit jelent csak, hogy a nők szeretnének egyenjogúak (és nem többek) lenni. Én magamat belül egy tündérkének tartom (kívül csúnya vagyok, az tény), de attól még a széplelkű tündérkék is tudjanak kiállni magukért. Nem látom az összefüggést a kérdésedben.
2015. jún. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
8%
kívülről tündérek belülről meg vérszívó piócák! hiába akartok egyenlőek lenni a férfival soha nem lesztek! miért ti ismertek női feltalálót? én nem
2015. jún. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

1#

Nem igaz, hogy ennyire lusta vagy elolvasni egy cikket!

Kimásolom:

Nőellenes feminizmus, avagy a nők tündérségéről

A média harsog a feministák igen gyakran ízléstelen és gusztustalan akcióitól. Ezek hallatán többször felmerült már női társaságban, hogy ezt ellensúlyozandó, antifeminista akciókat is lehetne szervezni, hogy megmutassuk a világnak, nemcsak azok az állítólagos „nők” léteznek, de egy másik fajtájuk is, akiknek célja, életről, vallásról, nőiségről való elképzelése nagyban eltér azon valójában szegény és elkeseredetten boldogtalan némberekétől.

Ez a radikális feminizmus ugyanis valójában nőellenes. Kislány-, hajadon- és anyaellenes. Ugyanis a kislánynak legszívesebben nem hagyná, hogy egészséges szemérmességét, ártatlanságát megőrizze, az ifjúnak, hogy harmonikus, a békés kapcsolathoz és a kölcsönös tisztelethez szükséges párkapcsolatot ápoljon, az anyának pedig nem engedné, hogy a gyermekeire annyi időt szánjon és törődést adjon, amennyit egy áldott anyai szív kíván.


Mert mondhatjuk úgy is, e világban a nők olyanok, mint a tündérek. Ahogy Madách Imre Az ember tragédiája című művének első színében hallhatjuk Évától:

Ha jól megfigyelünk egy női arcot, olyan, mintha nem is emberi, hanem földöntúli, édeni arcot szemlélnék. Finom orr, sima bőr, akárha egy tündérleány volna. Egy darab az elfeledett Paradicsomból. Mondják is: „a szebbik nem”. Mert valami olyan szépséget kölcsönzött az égtől e nem, amely a másiknak nem velejárója. De nem csak kívülről, nem csak a női test szépsége vonatkozásában láthatjuk ezt beigazoltnak. Hanem mi, nők, ha felidézzük azokat a pillanatokat, amikor igazán kiegyensúlyozottan, nyugodt, biztonságos boldogságban éreztük magunkat, azt láthatjuk, hogy ezen pillanatokban, egy-egy dicsérő szó, a kétkezi művészi alkotásban való elmerülés, vagy egyszerűen egy igazi, habos fürdés, vagy hajmosás, hajfésülgetés következtében mintha valami mesébe kerültünk volna át, ahol a világ még romlatlan, a madarak szerelmes dalt csicseregnek, virágillat leng mindenütt, mi pedig a tündér vagyunk, akinek minden mozdulata kecses, minden szava mézzel teljes, mégis habkönnyű, és minden lépte olyan ívű, akár a tánclépések a harmatos virágszirmokon.

És ez az a belső tündériség, ami a lehető legtávolabb áll az elvetemült feminizmus leplezetlen fekete hollóbanyáinak károgásától és szellemidéző, bűbájoló körtáncuktól. Nem azért nem kérünk a feminizmusból, mert nem akarnánk tanulni, vagy akár dolgozni, hanem mert egy ilyen tündérgyilkos magatartást folytat a világban, és mi, akik tudjuk, hogy valójában „álruhás” tündérek vagyunk, nem kérünk saját, boldog tündérségünk megrontásából és a világból való kiirtásából."

2015. jún. 3. 18:05
 4/13 anonim ***** válasza:

A Kérdezőnek:

Egyetértek a cikk írójában, valóban sokszor már az az elvárás, hogy teljes mértékben elveszítsük a nőiességünket, ugyanakkor az első válaszolóval is, eredetileg nem ez volt a célja az első feministáknak. Hanem, hogy mindenkire reagáljak, az olyan nézetek, mint az utolsóé visszaszorítása, mert az nem jogos.

Én magamban látom ezt a tündért, illetve talán még helytállóbb úgy fogalmazni, hogy ha rajtam múlik igyekszem majd megőrizni ezt a tündért, mert egyelőre a gyermeki tündér maradványa is lehet, annyira nem vagyok idős...:)


Az utolsó válaszolónak pedig csak annyit üzennék, hogy elég elvakultan nézed ezt a dolgot. Nem is egy női tudós van, és nem is kis eredményekkel. Csak példának okáért említsük Marie Curie-t, nem tudom ismerősen cseng-e a neve. A radioaktivitás (ami segítségével pl ma már az áramfogyasztás felét biztosítják) egyik első felfedezője, két új elem felfedezője, és az első ember, aki két Nobel-díjat kapott, az egyik fizikai, a másik kémiai.

Persze nyilvánvaló, és nem lehet nagyon belekötni, hogy több férfi tudós van, mint női. De! Ez nem bizonyítja egyik nem felsőbbrendűségét sem. Azontúl, hogy minden egyes ember más, és mindenkiben más az érték, még ha általánosítunk is csak azt mondhatjuk el, hogy a két nem bizony más. Talán a nők ÁTLAGBAN "kevésbé tudósok" mint a férfiak, de ez még csak azt sem jelenti, hogy kevésbé tudnának tanulni, és kevesebb dolgot tudnának elsajátítani. (Például ne haragudj, de ismerek nem egy lányt, akinek vélhetőleg több tudomány területén elért eredménye van már most, mint neked (mármint ne haragudj, ha alábecsültelek, de talán mondhatom, hogy azok közül, akinek náluk több van, nem feltételezek ilyen elvakult nézeteket)). És ezenkívül az is ott van emellett, hogy rengeteg olyan dolog van, amihez bizony a általánosságban nők értenek jobban. És ezek pontosan ugyanolyan fontos dolgok, mint amikben esetleg a férfiak jobbak... Szokták mondani, hogy minden nagy férfi mögött ott áll egy nő, és azt hiszem ebben sok igazság van.

2015. jún. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Az a probléma minden eszmével, hogy a szélsőségesek teljesen ellene tudják hangolni a közvéleményt. Vegyük pl. a melegeket. Egy átlagos, normális embert (aki nem küzd komplexusokkal) egyáltalán nem izgatja, ki kivel mit csinál a hálószobájában, sőt, tudni sem akar róla. Ha viszont ezek az emberek ízléstelenül kezdenek viselkedni és felvonulásokat szerveznek, az már sokkal inkább problémás. Senki nem fog "beolvadni" azzal, ha feltűnősködik és polgárpukkasztó módon viselkedik. Az emberek nagy részét EZ zavarja igazán, és ilyennek ítélik meg látatlanban is a melegeket.

Ha már feminizmus, itt van pl. a nyilvános szoptatás. Most ez az egyik trendi téma.. Én nőként nem értek ezzel egyet, mert szerintem nem gyakorolhatja senki a jogait mások jogainak kárára. Ha az indítványozás nem nyilvános szoptatásról hanem kötelező baba-mama szobák létrehozásáról szólna minden közösségi helyszínen, abszolút támogatnám, és ezzel azok is így lennének, akik ebben a formában nem kíváncsiak a dologra.

Persze mindig lesznek buta, primitív emberek, akik születési előjogaik (nemük) alapján többnek képzelik magukat másoknál, de ők szerintem elég szánalmasak mindkét nem szemében ahhoz, hogy komolyan labdába rúghassanak "érveikkel" a feminizmus ellen.. Nekik a f*rkuk az egyetlen érdemük, amit fel tudnak mutatni, hadd örüljenek maguknak.

Ez a cikk, amit linkeltél viszont h*lyeség. Azt az érzetet kelti, mintha a feminizmus rá akarná kényszeríteni a nőkre, hogy "tündér-lelkük" ellenére fogjanak olyan dolgokba, amivel nem tudnak azonosulni, pl. megfossza őket attól, hogy az anyaságban teljesedjenek ki.. Enyhén szólva is manipulatív és buta írás. Nem minden nő vágyik ugyanarra, aki hagyományos szerepet kíván betölteni egy családban, az senkinek nem lesz soha ellenére, a lényeg azonban, hogy önszánból válassza ezt a szerepet, mert ebben érezze magát kiteljesedettnek. Én több apukát is ismerek, akik a gyerekükkel otthon maradtak a nő helyett, és élvezik a helyzetet, ősanyákat megszégyenítő módon gondját viselik a kicsi(k)nek. Ők miért nincsenek megfosztva a lehetőségtől, hogy válasszanak, milyen életet szeretnének? Miért nem ítélik el őket, rájuk sütve, hogy soha nem lesznek olyan jók benne, mint a nők? Miért feltételezik, hogyha férfi létére képesnek érzi magát erre és szembeszáll hagyományos szerepével akkor biztos, hogy jól meggondolta, és legalább olyan jó lesz benne, mint egy nő?

2015. jún. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%

Ez a Boór Bernadett nagyon ügyesen körülírt egy csodálatos álomvilágot, javasolnám neki, hogy készítsen hangulatos képeslapokat; nagy sikere lenne vele..

(Vagy az ezotvnek is dolgozhatna, mert az asztrológiai cikkei is olyan felemelkedettek voltak, mint az, amit linkeltél :D )

Nemtom, szerintem akkor is fésülhetsz hajat, meg libbenhetsz kecsesen padlódeszkákon, ha nem vagy egy tanulatlan liba, aki csak mások jóindulatából képes fenntartani a létezését... Ott van pl Hedy Lamarr.

Feltaláló-színésznő-tündér, egy személyben...


Ez a feminizmus dolog - a nem elkanászodott verzió - arról szól, hogy legyen választási lehetőséged...

A nagyanyámnak pl soha nem adatott meg a lehetőség a továbbtanulásra, és még most, 50 év múlva is emlegeti a dolgot. Anyukám már továbbtanulhatott; lett is egy vállalkozása, de ha akarna, még ma is olyan kecsesen szökellne a vadvirágok között, mint a cikk írója.

Aztán én is egész korrektül fel lettem nevelve, pedig jóanyám ugye nem háztartásbeli volt.


papkka, bárki bármit mondjon, szerintem nem szégyen felvállalni a tudatlanságot.

Tényleg, ha már témánál vagyunk, te eddig mi mindent találtál fel? :D

2015. jún. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Női tudósokhoz hozzátéve: vizsgáljuk csak napjainkat, hány nő és hány férfi dolgozik kutatóként? Mert hogyan is vehetnénk olyan időszakokat alapul, ahol a nőket kiröhögték, ha a háztartáson kívül máshoz is akartak érteni? Persze ezt azoknak a férfiaknak nem kell magyarázni, akik kellő intelligenciával állnak a kérdéshez, és nem érzik úgy, hogy teljesítményük és érdemeik értéke jelentősen csökkenne, ha duplájára nőne a konkurencia.
2015. jún. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ohh most néztem meg a linkelt képet :D

Nekem pl ő a kedvenc feministám

[link]


Vagy Beyonce... Nem tudok dönteni :(

2015. jún. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 *Nekomimi* ***** válasza:

Kettes, te egy nagyon buta ember vagy.

Nétd csak [link]

2015. jún. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Megnéztem a cikket is... hát, én szeretném azt hinni magamról, hogy tündér vagyok de! A tükör mást mutat :D

Az én arcom nem sima, hanem rücskös pattanásos + tele szeplővel is. Pedig nem vagyok már tinilány.

Az alkatom is inkább a képen látható feministáé, semmi légies nincs benne.

Talán annyiból lehetnék "tündér", hogy ápoló vagyok és mindenkin segítek válogatás nélkül, nálam egyenrangú minden ember. De hát a külsőm, az csúnya.

Szóval, szerintem sok lelkileg finom nő van, akin nem látszik és egy plasztikcica és vallhat feminista elveket. Én szeretek nőnek lenni és szeretném ,mint a régi világban, hogy a férfiak tartották el a nőket. Számomra 1. a család, a politika sem érdekel, szavazati jogomról is lazán lemondanék. Az abortusz-témával kapcsolatban, amit tart a nő a táblán az a véleményem: régen is tudta a nő, hogy ha oda betesznek valamit, annak következménye lehet. Lehetne felelősségteljesen védekezni, gondolkodni. Ha becsúszott a gyerek, akkor meg nem kellene megölni, örökbe is lehet adni. Csak akkor kellene abortusz, ha olyan rendellenessége van a magzatnak... de ez a magánvéleményem. Elfogadom azokét, akiknek más. Elfogadom a feministákat, harcoljanak, legyen karrierjük. Nekem ez nem fáj. Ez a rossz a legtöbb embernek, hogy azonnal ítélkeznek. Attól, hogy valaki feminista, még nem rossz ember feltétlenül ahogy az sem, aki 5-6-7 gyerekes anyuka szeretne lenni és otthon a gyerekekkel.

2015. jún. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!