Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van olyan nő aki elhiszi...

Van olyan nő aki elhiszi magáról, hogy olyan mint egy tündér?

Figyelt kérdés

"Mondhatjuk úgy is, e világban a nők olyanok, mint a tündérek."

Az a problémája a cikkírónak, hogy a feministák lerombolják ezt a tündér-képet.

[link]


[link]



2015. jún. 3. 17:55
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
71%

Én feminista tündér vagyok.


Pont arról szól a feminizmus, hogy az lehetsz, ami akarsz. Sőt, nem is kell választanod, hanem egyszerre lehetsz mind.


Nekem az a nő, aki azt mondja, "nem vagyok feminista", azt jelenti, hogy "minden férfi többet ér nálam, kevesebb vagyok, nem érdemlem meg ugyanazt az életben, mint egy férfi".


És ennek az ellenkezője sem lenne helyes.


Nem olvastam végig a cikket, mert az első bekezdés már gyűlölködéssel kezdődik, én meg tündér feministaként kerülöm a negatív dolgokat, a lenézést, az utálatot.

2015. jún. 4. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
A kérdés kiírójának még megfogalmaznám, hogy a cikkben is és a válaszokban is a tündér a nőiesség metaforája, szóval nem gondolja senki, hogy tényleg - szó szerint - tündér; vagy arra hasonlít, csak azt, hogy lehet feminista is és nőies is egyszerre...
2015. jún. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
53%

"miért ti ismertek női feltalálót? én nem"


Akkor ha gondolod, pótolhatod ezt a hiányosságot. :-)


[link]


"hiába akartok egyenlőek lenni a férfival soha nem lesztek!"


Ha neked az egyformaság jelenti az egyenlőséget és az egyenjogúságot akkor valóban nem. :-))


Nekem jó úgy, hogy a Párom cipeli az 50 kilós cementes zsákot, én meg tudok olyan otthont varázsolni egy üres lakásból, ahová jó hazajönni mind a kettőnknek.


És valószínűnek tartom, hogy pont annyi dolgot találtam fel eddig, mint te. :-)

2015. jún. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!