Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha isten teremtet mindent,...

Ha isten teremtet mindent, akkor miért fejlődtek változtak azok az idő múlásáva?

Figyelt kérdés
Szóval az evolúció és a teremtés valahogy mintha egymást zárnák ki, mivel isten gondolom mindent tudhatott az életről.

2015. jún. 6. 17:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
És ez a két dolog miért ne lehetne összhangban?
2015. jún. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Én a tudatos tervezés mellett foglalok állást. Abba pedig beletartozik az evolúció is, hiszen azt is egy felsőbbrendű lény "találta ki".
2015. jún. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Az ádámost teremtős történet pont az evolúciót mondja el röviden. Ugyanis az ember élete a mostani Perzsa-öbölben kezdődhetett (jégkorszak), még a sumérok is írták. A föld először egy tűzgolyó volt, oszt szépen lehűlt (1. pont világosság). Amikor év elején MEGINT Mózest vettük, akkor belegondoltam, hogy a hittanranárok/lelkészek miért utasítják el az evolúció elvet. Mondanom se kell, nem jöttem rá. Ha valaki úgy hisz Istenben, hogy csiribú-csiribá meg van minden teremtve, azzal semmi baj sincs, csak valószínűleg nem igaz. Amúgy, ha nem lett volna evolúció, akkor pl. a neandervölgyi ember, vagy a pecsétfa se létezett volna..
2015. jún. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Mert isten már vagy jó ideje nem avatkozik be az életbe a föld dolgaiba ha jól tudom, és amikor még ő nem született meg a földön akkor miért avatkozot volna be?
2015. jún. 6. 17:41
 5/24 anonim ***** válasza:
*Isten.
2015. jún. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
A vallásos istenben nem hiszek, abban a formában, ahogy a templomokban van, de valami felsőbb intelligenciában igen. És úgy gondolom, hogy a vallásos Isten ennek valami leképezett, elkorcsosult, népbutító és kihasználó leképezése.
2015. jún. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy nem avatkozik bele o.O A földön a természet, meg ezek a cuccosok tovább fejlődnének, ha nem lenne csupa szemét a föld... De ez alatt a "beavatkozós" dolog alatt mi értesz? Az, hogy nem megy a "népéhez" , és mondja nekik, hogy tietek az egész világ (xD).. nem értem.
2015. jún. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Isten 6 napon át termtette a világot a 7.-en megpihent.

ami egy szempillantás Istennek az elég sok idő lehet az embereknek.Tehát isten szemében volt ez 6 nap (ennyi idő alatt tökéletesítette "műveit") az emberek szemében nagyon sok év.

bocsi a hülye megfogalmazásért még csak 12 éves vagyok

2015. jún. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim válasza:
Folytatnám egy kérdéssel,még pedig,a Katolikus egyháznak és általában a vallást gyakorlóknak miért a legnagyobb ellenségük a TUDOMÁNY?!
2015. jún. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
46%
Mert a tudomány egyre több és több hittételükről bizonyítja be, hogy szemenszedett hazugság.
2015. jún. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!