Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem vagyok teljesen tisztában...

Nem vagyok teljesen tisztában a mostani jogosítvány kategóriákkal, de "B" jogosítvánnyal 50 köbcenti feletti motort is lehet vezetni? Csak mert ugy hallottam, hogy 125ig ki akarják tolni. És a motoros kategóriák hogy változtak?

Figyelt kérdés

2015. jún. 3. 16:11
 1/5 anonim ***** válasza:
nem lehet. Nézzed meg a jogsid hátoldalát, ott látod mit vezethetsz vele, M vagy AM mellett lesz csak dátum, A1 mellett nem (ez lenne a 125-ös)
2015. jún. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

ahham értem. és A1 A2 meg A korlátlant hogy lehet letenni?

19 múltam , akkor én tehetem egyből az A2-t? és az A korlátlant mikortól lehet? régen 21 volt asszem, most is annyi, vagy azon is változtattak ?

2015. jún. 3. 19:09
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Csak mert ugy hallottam, hogy 125ig ki akarják tolni."


Hol voltál az utóbbi 2-3 éveben, kómában?


Pár éve volt ilyen kezdeményezés, de végül annyit sikerült elérni, hogy B jogsival lehet könnyített módon A1-et szerezni. (Ez épült be a köztudatba B125 néven)

2015. jún. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Fura, hogy arról tudsz, hogy a korlátozott jogsi A2-re változott, a többiről meg nem...

Ha most megcsinálod az A2-t, akkor két év múlva leteheted a korlátlant, amit enélkül csak 24 évesen lehet megcsinálni.


Részletek a 326/2011 KöHÉM rendeletben.

2015. jún. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi az infót srácok, hát az van hogy hallottam erre arra mindenfélét, de egybe az egészet nem hallottam, azé kérdeztem meg itt, mert ha megyek esetleg jogsit csináltatni, akkor szeretnék nagyjából képbe lenni a dolgokkal. köszi még1x
2015. jún. 3. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!