Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet feldolgozni...

Hogyan lehet feldolgozni lelkileg, ha (nekem sok) pénzzel átvertek? Teljesen magam alatt vagyok.

Figyelt kérdés

Nem szeretnék most részletekbe belemenni, de sajnos át lettem verve, kb 150 ezer forintom bánta. Nagyon nehéz volt összeszedni ezt a pénzt és most egyszerűen fel sem tudom fogni, hogy nincs.

Teljesen elment az életkedvem is, csak sírok folyamatosan, hogy tehetetlen vagyok és hogy megint hosszú hónapokig tartó spórolás veszi kezdetét. Szinte minden jót meg kell vonnom magamtól és ez annyira elkeserít. Semmi szórakozás, szépségápolás megint hosszú időkön keresztül. Ez főleg azért is zavar, mert fiatal nő vagyok és igénytelen csövesnek érzem magam.


Nagyon rosszul érint a dolog, nem tudom még ezt hogyan feldolgozni, nem tudok aludni, enni, nem találom egyszerűen a megoldást.


Nehogy félre értse bárki is, nem kunyerálni jöttem ide, csak szeretnék egy pár tanácsot, hogy hogyan tegyem ezen túl magam, és hogyan bírjam ki azt, hogy megint kb egy évig meg kell vonnom saját magamtól mindent, ami nem létszükséglet.


Másnak lehet nem sok ez az összeg, de nekem nagyon sok munkám és lemondásom van benne :(



2015. jún. 9. 00:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs kilatasban, hogy esetleg elfogjak a csalokat es talan vissza is kapsz valamit a penzbol? Vagy ha nem is latsz viszont egy forintot sem, de talan elegtetelt ad majd, ha tudod, hogy az elkovetok megbunhodnek azert, amit tettek. Amugy nem veletlen mondjak azt ilyen esetekben, hohy megvolt a tanulopenzt. Nem mostanaban fogod jobban erezni ettol, de kesobb biztos, hogy mar nem fogbak igy atverni, lelemenyesebb leszel, alaposabb, jobban odafigyelsz a jelekre. Akar masoknak is segithetsz.
2015. jún. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy ez történt. Mire szeretnéd ezt a pénzt félre tenni? Van más tartalékod vagy csak ez volt? A következő hónapban ne tegyél félre, kicsit élvezd az életet, úgy majd könnyebb lesz. Vagy ne az egész összeget tedd félre, hanem mindig szánj egy kicsit magadra is. Utána kezdj majd el újra félre tenni.
2015. jún. 9. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Ne úgy fogd fel, hogy átvertek. Vedd úgy, hogy 150 ezret fizettél azért, hogy okosabb ember legyél, mivel tanultál ebből a dologból és soha többé nem hagyod, hogy ez történjen veled még egyszer. Lehet, hogy a későbbiekben egy ilyen hiba nagyobb kárt is okozhatna neked, de nem fog, mivel már tanultál ebből a helyzetből.

Én mindig így gondolkodom és szerintem jól működik.

2015. jún. 9. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Attól függetlenül, azért tegyél meg mindent hogy visszaszerezd.
2015. jún. 9. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha nem teszel meg érte mindent, hogy következménye legyen a dolognak, akkor sehogy!

Tettél feljelentést az ügyészségen?

Mi a konkrét ügy?

2015. jún. 9. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha bármilyen szinten jogtalannak érzed a pénzed elvesztését, akkor arra mindenképpen van megoldás!

Én azt mondom Neked, hogy csakis úgy próbáld meg újból megszerezni ezt a pénzt, hogy attól szerzed vissza, aki elvette Tőled. Engem is rengetegszer átvertek, de mindig sikerült visszaszereznem. Kamatostul...

Ha segítség kell jogi vonatkozásban, írj nyugodtan.

2015. jún. 9. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tegyél egy 10 ezrest 15ős oddsra tippsmixen
2015. jún. 9. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyszer ennél jóval többel nyúltak le.Kb. 2 évembe telt,hogy ne az idegbetegség kapjon el ha rágondolok.Most ha eszembe jut,már semleges érzéseim vannak,nem idegesít,már csak azért se mert azóta az élet kárpótolt pénzben,csak másféle formában.Nem lettem gazdag,de a megélhetésemben segített vki,így mondhatjuk hogy visszajött más formában :) Illetve ez jó arra hogy ebből tanulj ,innentől kezdve legalább nagyon bizalmatlan leszel mindennel ami pénzzel kapcsolatos.Majd pár év múlva nézz vissza a történtekre miként alakult utána az életed,biztos vagyok benne hogy neked is fog jönni valami pozitív majd ezután.Az élet egyik oldalról elvesz,a másik oldalról ad valamit,csak ezt most nehéz elhinni.
2015. jún. 9. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!