Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Lelkileg hogyan lehet feldolgo...

Lelkileg hogyan lehet feldolgozni, hogy elhalt a terhességem?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a természet megoldja az esetleges "beteg" terhességet, meg jobb ez így, mint később nagyobb baj....stb nem is ezzel van a baj, mert az eszem felfogja. Én itt inkább a lelki fájdalomra gondolok. Hogyan tudnám azt az érzést tompítani, hogy sajog a szívem, és fáj a lelkem. Kinek mi segített? Tudom nehéz ezt feldolgozni, és az idő segít, de most jelen pillanatban ez mind távolinak tűnik. :(
2014. okt. 16. 08:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, ha elengeded a meg nem született babát.

oka volt annak, hogy nem született meg. Magadban koszonj el tőle, és engedd el.

A szíved pedig tárd ki a következő kicsinek.

2014. okt. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pedig tényleg az idő tompitja. Nekem fél éve volt vetélésem, a mai napig minden nap gondolok rá. De már nem kap el a sírás napközben. Viszont éjjel... Szóval elég sok idő kell ehhez. Sajnálom ami veled történt.
2014. okt. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 2006-ban volt egy vetélésem 6 hetesen totál oda voltam művi úton kellett befejezni, aztán nehezen túltetzem magam rajta mikor þ hónap mulva újra terhes lettem (ez segített) aztán az a terhességem is elhalt 8 hetesen arra gondoltam többet nem akarok próbálkozni,de a párom nagyon sokat segített lelkileg így újra próbálkoztunk és jött még 5 vetélés ...

(Voltunk kivizsgáláson és mind a ketten rendbe vagxunk) teljesen kivolta inkàbb bevállaltam a túlórákat többet csavarogtunk a férjemmel hogy ne gondoljunk erre a szörnyűségre. Aztán új munkahelyem lett kezdtem jól érezni magam nem is gondoltam az elmúlt 7 évre és a terhességre (megszakitásos modszerrel volzunk együtt és egyszer a pàrom úgy gondolta "meg lep" ) aztán 2 hónap múlva rosszul lettem s.t.b... csinàltam tesztet pozi lett,annyira örűltünk, de minden uh.- ra és orvosi vizsgàlatra úgy mentem hogy egybe volt a gyomrom hogy mikor mondja a dokoi hogy elhalt.

aztán jött a 12 hetes uh. És làtzam a babàt ficánkolni majd kiugrottam a bőrömből aztàn nyugtalanul de eltelt a 9 hónap és egy egészséges kifiam született most lesz 7 hónapos.

nem szoktam az előzményekre gondolni csak a fiamra és arra hogyha ez kellett ehez az édes kis csöppséghez hàt megérte.

ma màr tudok úgy beszélni erről hogy nem érint méjen.

ha sikerűl neked is a baba szerintem vele leszel elfoglalva nem pedig a múlton ràgódsz majd. Sok sikert kitartàst és türelmet kívánok neked! Remélem tudtam segíteni egy kicsit. És még annyi hogy ne add fel ha akar úgyis jönni fog.

2014. okt. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Medvi ***** válasza:
Igen, ez az egyetlen módja a gyógyulásnak, hogy elengeded a régit és felkészülsz egy új babára. Amíg az új baba meg nem születik, addig nehéz lesz, és sok idő eltelik majd, de utána reméljük, csak a boldogság jön. Csakis egy új baba enyhítheti a fájdalmadat, ezen nincs mit szépíteni. Ha esetleg volt valami hobbid amit nagyon szívesen csináltál, akkor próbálj meg egy időre azzal foglalkozni, abban örömödet lelni.
2014. okt. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!