Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az ember tömegben buta vagy okos?

Az ember tömegben buta vagy okos?

Figyelt kérdés
Mindkettő mellett hallottam már érveket. Ti mit gondoltok?
2015. jún. 21. 13:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Általában attól függ, hogy a leghangosabbak, vagyis a hangadók milyen mentális szinten állnak és mit akarnak elérni. A többi, kevésbé értelmes/határozott ember úgyis a hangadókat követi.


Tapasztalataim szerint általában az emberek tömegben buták, mert a buta emberek szoktak sokszor a leghangosabbak is lenni.

2015. jún. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Első pontosan leírta. Nem véletlen kell minden tömeg élére egy vezető. Ha a csapat bízik benne és engedelmeskednek neki akkor az ő képességei határozzák meg. Csak sokszor a vezetők tényleg a leghangosabbak lesznek. Sajnos ez nem zárja ki azt hogy az illető sík hülye, sőt többségében az.
2015. jún. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

tömegben annyira ostoba az ember mint a lemming akik tömegesen ugranak le sziklákról a halálba merre "arra kell menni"


De én úgy vagyok ezzel hogy aki tömegben nagyon hülye az egyénileg sem okos. Sok értelmes művelt individuális embert nem lehet tömegben sem megvezetni,mert elég értelmesek ahhoz hogy ha valami nem tetszik nekik, ne csinálják, csak azért mert valaki mondja nekik. Ilyenkor szokták őket fegyverekkel kényszeríteni a primitívek. Így megy ez.

2015. jún. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!