Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti jelentettetek már be...

Ti jelentettetek már be facebook-on olyan gyereket, aki egyértelműen nem volt még 13 éves? Hogyan?

Figyelt kérdés

Hiába hangoztatja a facebook, hogy fő a biztonság, és a gyerekek védelme, szerintem ez csak üres beszéd, és egyáltalán nem segítik, hogy gyerekek ne legyenek regisztrálva, sőt!

Nemrég belebotlottam egy kislányba (huszonévesnek van feltüntetve, de olyan 10-11 körüli lehet), aki egy sorozat képet töltött fel magáról fürdőruhában pózolva egy szobában. Mivel nekem sem ismerősöm, mégis láttam a képeit, bárki más is láthatja. És tudjuk, hogy nem csupa jószándékú ember van ott. Más adatokat is tett közzé magáról (például hogy hol van éppen). És mivel egyértelműen egy gyerek, bár semmi közöm hozzá, bejelentettem, a saját védelme érdekében.

A facebook ellenúrizte, majd közölte, hogy nem sérti a közösségi szabályzatot, így nem veszik le.

Mivel ugye arról is lehetett olvasni, hogy a nem megfelelő regisztrálókat (pl. 13.életévét be nem töltött személy) be kell jelenteni, ezzel is próbálkoztam, de az opciók között, amiket kiad, nincs olyan, ami arra vonatkozna, hogy egy túl fiatal személyről van szó. Ha nem megfelelő opciót választok, csak az a válasz, hogy nem sérti az adott körben a szabályokat, de megfelelő opció meg nincs.

Akkor mit lehetne tenni az ilyen esetekben??


2015. júl. 3. 13:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi közöd van hozzá? Amúgy meg rengeteg 9 éves rohangászik a facebookon, nem tudod mindegyiket megmenteni -.-
2015. júl. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Még ha bejelented és törlik. Megint regisztrál egyből. Szóval ha anyuci engedi neki az internet használatát akkor te is hagyd...
2015. júl. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi a baj a fürdőruhás képekkel?


Baj inkább a "mami felrakta az egyéves baba pucér képeit"-nél kezdődik, nem fürdőruhás képeknél.


Legközelebb azért fogsz panaszkodni hogy kilátszik a bokája?

2015. júl. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Fëlyne Banshee ***** válasza:
Van benne valami, de egyet kell értenem azzal, hogy nem a te dolgod. Ha az anyja-apja nem neveli megfelelően azt a gyereket, akkor senki más nem fogja... Nekik a felelősségük és sajnos, vannak nem törődöm szülők, elég sok, mert fel sem fogják az internetezés veszélyeit.
2015. júl. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sokan az 1-2 éves gyerekünek is profilt csinálnak.
2015. júl. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a problémák nem itt kezdődnek. Menj ki az utcára, és vonszolj be a rendőrségre minden maffiózót vagy dealert, utána ráérünk 9 éves kislányokkal foglalkozni.
2015. júl. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!