Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Én csak abból értek ha valamit...

Én csak abból értek ha valamit egyértelműen mondanak el, de a célozgatásokból nem. Szerintetek ez baj?

Figyelt kérdés
Értem ezalatt hogy csak az igen-nemet értem meg.. Vagy azt ha pl. a pasi nem keres, akkor struccpolitika helyett mondja meg hogy nem kellek neki, vagy ha megdicsér már azt gondolom hogy hazudik, vagy azt h biztos járni akar velem, stb. Nem értem pl. a kétértelmű célozgatásokat sem, de még aztse hogy hogyan szurjem ki hogy ha valaki rossz szándékkal közeledik felém, de eljátsza azt h igenis ő jó... Ez miért van? Amugy nem tartom magam hülye embernek (érettségim meg 2 szakmám van, meg ki lehet velem jönni), de az a baj h sokan aztse értik meg ha mondom hogy ha valamit akarnak vagy nem, akkor azt mondják meg... Ez miért van? N/25

2015. jan. 30. 15:06
 1/5 A kérdező kommentje:
Én pl. egyértelműen utasítok el, és mondom meg a másiknak a dolgokat (pl. ha kedvelem, nem kedvelem, ilyesmik) , de akkor más ezt miért nem tudja megtenni?
2015. jan. 30. 15:15
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez nagyon jó, hiszen teljesen egyszerűek és egyértelműek a kommunikációs szabályaid. Sajnos könnyű átejteni, ez a hátulütője.

Bár többen lennének olyanok, mint te.

2015. jan. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Pandas74 ***** válasza:

Kedves Kerdezo!Ezt a

kerdest akar magam is feltehettem volna...valojaban fois tettem egy ismeros holgynek.(mivel nekem is az ellenkezo nemmel valo kommunikacioban okozott ez gondot)

A szitu:elmondtam neki ugyanezt a dolgot,hogy en a kimondott szobol ertek,es annak is csak a maga ertelmen.Vagyis ha athiv "kavezni"akkor elmegyek,megiszom a kavet ,kozben beszelgetunk,aztan megkoszonom es eljovok haza!

Rakerdeztem ,hogy a nok miert szeretik az effajta "rautalasos" kommunikaciot,az egyenes beszed helyett?

Azt valaszolta,hogy ne varjak el olyat amire ok keptelenek!

Szoval ferfikent ugyanezt kerdeztem en is....

Aztan lassan rajottem.Ha parkapcsolatrol van szo(ahogy az irasodbol sejtem)a lenyeg a jatekon van!Mivel ez egy jatek,ki igy ki ugy jatsza,de akkor is az.Van akivel ertitek egymast,van akivel nem!

Ehhez a kommunikaciohoz(akarcsak a teljesen konkret egyertelmuhoz is)nyitottnak,fogadokepesnek kell lenned,es egyben vilagosan tudatni a partnerekkel azt,hogy te milyen vagy.

Valamiert ugy erzem ,hogy becsaphattak felrevezethettek,esetleg csalodtal valakiben.....

Sajnos egyre kevesbe jellemzo ez az egyenesseg,egyertelmuseg ,konkretsag......

2015. jan. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nemcsak pasikra értem hanem anblokk mindenkire. Ha áthiv ebédelni akkor én ebédelni mennék hozzá, nempedig mást csinálni. Vagy a nem alszol nállam kérdést azt pl már tudom h arra célozgatás, pl. aki szexelni akar csak akkor mondja meg igy, mert én csak ebből értek, és nem a "virágnyelvből" mert át lettem már vágva igy sajnos...
2015. jan. 30. 17:55
 5/5 anonim ***** válasza:
Mert a "jössz baxni?" kérdésre, igen kevés nő válaszolna lelkesen igennel,hacsak nem valami útszéli.
2015. okt. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!