Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Gondolat olvasás? (Több lent)

Gondolat olvasás? (Több lent)

Figyelt kérdés
Hogyan csinálják egyesek, hogy tudják, hogy a másik melyik számra gondol?

2015. júl. 5. 13:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Szoktam én is ilyen telepatikus játékokat végezni. Fontos hogy mindegyik ember ellazult állapotban legyen.

Például ismerősömmel fogtunk egy üres A4-es papírt, adtam neki egy ugyanolyan rotring ceruzát mint ami nálam volt. Majd megkértem hogy a másik szobában rajzoljon rá egy tetszőleges síkidomot, közben én is rárajzolom amit úgy vélek hogy azt rajzolta.

Az első esetben a két lapnak ugyanabba a sarkába került egy azonos méretű általános háromszög. Ez engem is megdöbbentett mert a két lapot egymásra helyezve és fény felé fordítva szinte pontosan fedte egymást a két háromszög.

A második esetben egy körnél találtam el, de úgy hogy azt is hogy a lapnak melyik részébe rajzolta.

Ekkor ideges lettem a jelenségtől, ahogy a társam is és harmadszorra már nem sikerült, mert egy ötszöget rajzolt én meg egy négyszöget.

---

Számokkal meg úgy szoktam csinálni hogy elképzelek egy noteszt, aminek a fedelét felnyitva meglátom a gondolt számot. Vagyis mint ha képzeletben puskáznák, persze a valóságban ilyen notesz nincs amibe le van írva hogy valaki hányas számra gondolt.

---

Ki szoktam találni színeket is. Vagy azt a 3 tételt húztam vizsgán amit tudtam, a többi kb. 20-30 tételről szinte fogalmam sem volt. Régen a borítékos sorsjegynél kihúztam a nyerőket. Aztán mikor az eladó ledöbbent, utána nem sikerült nyerőt húzni.

---

A YouTube-on fent van a Kiválasztott című sorozat amiben Uri Geller utódát keresték. Na ők döbbentettek le igazán, a különleges képességek ott kezdődnek.

---

Persze a telepátia tudományosan ma is vitatott. Valószínű a sejtjeink elektromágneses hullámokkal képesek kommunikálni más élőlények sejtjeivel. Némi kommunikációra vonatkozó tudományos kísérlet:


Alexander Gurwitsch hagymakísérlete


Az 1920-as években a szovjet származású Alexander Gurwitsch professzor bebizonyított a hogy a hagyma gyökerei az ultraibolya spektrumban lévő gyenge sugárzással kommunikálnak egymás között, befolyásolva kölcsönösen a sejtszaporodásukat. Megfigyeléseit pontosította és a hagymák közé helyezett optikai rács segítségével azt a következtetést vonta le, hogy a sugárzás, hullám természetű és információhordozó. Így a jelenséget mitogenetikus sugárzásnak nevezték el. Abban az időben ez a felfedezés annyira sokkolta a tudományos társaságokat, hogy a biológusok Gurwitschot sarlatánnak kiáltották ki, azonban 1928-ban Gábor Dénes és T. Reiters mérései bizonyítják Gurwitsch eredményeit.

2015. júl. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nagyon érdekes, amiket írsz előző, a sejtszintes kommunikáció viszont nem áll meg a tételes példánál (valószínűleg a tanár sem tudja sorrendben a tételeket a lefordított papírok alapján), mivel az nem gondolatolvasás. Az inkább prekogníció, ami szintén kísérletileg már igazolt jelenség (és sok esetben egyénileg is tapasztalt).


Nekem is sikerült párszor ilyet csinálnom, de sajnos nem tudatosan. Megcsapott egy megérzés, mintha egy megtörtént dologra emlékeztem volna, holott csak néhány másodperccel/perccel később következett be. Többnyire apróságok, de már balesetet is úsztam meg így.

2015. júl. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, de engem az is érdekelne, hogy tutira, hogyan lehtne megmondani ki mire godol
2015. júl. 6. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!