Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek az E-Sportok...

Szerintetek az E-Sportok komolyan sportnak minősülnek?

Figyelt kérdés
Ne értsetek félre, mikor unatkozok egy-egy játékkal én is szívesen el ütöm az időt. Viszont szerintem nem nagyon lehet egy egész nap számítógépezésen élő "sportolót" összehasonlítani azzal a rengeteg igazi sportolóval aki öt éves korában elkezdett mondjuk úszni, minden nap kora reggel kelt hogy még iskola elött eddzen, majd iskola után is. Emiatt egy csomó mindenről lemondott, nem járt szórakozni hanem edzésre ahol minden alkalommal majd kiköpte a tüdejét. Majd 15 évesen kijut az olimpiára, de nem sikerül neki mondjuk aztán utána négy évet még tovább edz csak hogy majd a következőn elhozzon egy aranyat. Szerintem a két cucc összehasonlíthatatlan, és csak egy marketing duma hogy miért érezzék rendben magukat a játékosok mikor egész nap csak gépeznek. Hiszen akkor ők a "meccsekre gyakorolnak", "edzenek" Nektek erről mi a véleményetek?
2015. júl. 16. 11:17
 1/7 acelsziv ***** válasza:
Ez mekkora ökörség.. Persze én e- sportoló vagyok. Dehogyis. Az ilyen egy szimpla gamer pofa és kész.
2015. júl. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jaja. Erre bárki képes, aki naponta játszik a legújabb 10 éveseknek készült játékokkal.

Ott van a sakk, ami nem fizikai sport, de mégis sportnak tekinthető, mert iszonyú sokat kell gondolkodni, és erre csak az képes akinek megvan hozzá a logikája.

2015. júl. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A véleményem az, hogy a "sport" fogalma nincs pontosan definiálva.

Ha bármit sportnak tekintünk, ami gyakorlást és valamely képesség fejlesztését igényli, és amiben megmérkőzhetsz másokkal, akkor igen, lehet sport.

Ha azt tekintjük sportnak, ami testmozgást igényel, akkor nem sport.

De ehhez hasonló kérdés, hogy akkor a sakk most sport, vagy sem? Hiszen az, hogy ott görnyedsz egy sakktábla előtt, és egy táblás játékban próbálod az ellenfelet legyőzni, az miben hasonlít mondjuk - példádnál maradva - az úszáshoz? (Senki ne értse félre, semmi bajom a sakkal, és kétség kívül az egyik legjobb agytorna, viszont merőben más, mint a klasszikus sportok.)

Vagy például a darts és sznúker. Vajon sportnak lehet ezeket mondani?

2015. júl. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Semmi köze a sport tevékenységhez.
2015. júl. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem. Sőt, akár elismerik, akár nem, szerintem a sakk se sport. A rejtvényfejtés se. A rubik kocka kirakása se. A kártya se. :D

Azt nem tagadom, hogy ezekhez is szükség van képességekre, gyakorlásra, de azért nem összehasonlítható a fizikai edzésekkel.

Az ilyenekre ki kéne találni egy új kategóriát, vagy használhatnánk rá továbbra is a verseny, vetélkedő kifejezéseket - mint minden más hobbi versenyszerű formájára eddig is. De a sport kifejezés értelmét kár lenne ennyire módosítani. Nem egy új szó, még ha nincs is pontos definíciója akkor is tudja mindenki a körülbelüli jelentéstartalmát. Ha megkérdezel 10 random embert, hogy mondjon már neked néhány sportot, szerinted hányan válaszolják azt, hogy foci, kosár, LoL, Magic meg sakk...? :D

2015. júl. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#2: Azért ne szóljuk le azokat a játékokat!

Amiket esportként tartanak számon, azok rendszerint - például a sakkhoz hasonlóan - nagyon komplex gondolkodást és logikát kívánnak, illetve sok múlik a reackióidőn is (főleg CS esetében).

De ennyi erővel azt is mondhatnánk, hogy arra bárki képes, hogy egy "kockás" táblán bábukat mozgasson.


Ami azt illeti, az e-sportolókat nem kéne összekeverni azokkal, akik pusztán a szabadidejük eltöltése miatt, vagy éppenséggel amolyan pótcselekvésként reggeltől késő éjjelig kockulnak.


Ami azt illeti, sok dologban hasonlít az e-sport a klasszikus értelemben vett sportokhoz. Ez ugyanis nem abból áll, hogy amikor épp kedvem van, lazításképp játszok egy jót. Az e-sportolók is edzenek rengeteget, gyakorolják a különböző játékelemeket, stratégiákat, és ez bizony a szabadidő rovására megy. Mint a klasszikus sportnál.

Szóval az nem igaz, hogy ne hasonlítana a "valódi" sportokhoz, és még kevésbé igaz, hogy ettől a CoD-függők és a WoW-osok sportolónak tarthatják magukat.


A kérdés, hogy ennyitől valamit sportnak lehet-e tartani. (És ez vonatkozik a sakkra is.) Vajon a szellemi sport is sport?

Mit nevezünk egyáltalán sportnak?

Lehetne felhozni ellenérvként, hogy ha én minden nap futok, akkor sportolok valamit, akkor is, ha soha nem leszek versenyképes, és csak hobbiból csinálom, míg a hobbiból CS-zés egyáltalán nem sport. De például az, ha autót vezetsz, az sem sport, holott mind a rally, mind a túraautó, mind a Forma-1 nagyon is sport.

2015. júl. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is így voltam vele.

Aztán láttam, hogy az én reakcióidőmnél 10 szer gyorsabbal rendelkezők játszák ezeket. Ugyanúgy van bemelegítés is mint a rendes sportnál (ez játékon belüli).

15 évesen kijutnak azokra a CS GO, Dota meg LoL bajnokságokra. Ugyanígy tehetség kell hozzá, ezért mondanám sportnak. A legjobbnak lenni CSben, van olyan nehéz, mint mondjuk a leggyorsabban futni.

2015. júl. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!