Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A férfiak azért nem üthetnek...

A férfiak azért nem üthetnek meg nőt, mert a társadalom ennyire lenézi a nőket? Egy nő ugyanúgy nem felelős a tetteiért, mint mondjuk egy kisgyerek?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, mikor egy nő megtámad egy férfit és a férfiak általában nem ütnek vissza, vagy ha igen, akkor mások megverik érte. Ez arra emlékeztet, mint mikor valaki nem a saját gyerekét fegyelmezi és jönnek a gyerek szülei és bosszút állnak.


Nem az lenne az egyenlő bánásmód ha a nőknek is felelniük kellene az erőszakos cselekedeteikért, akár azzal, hogy vállalják a pofonokat is?


A nőkre meg hiába mondják, hogy gyengébbek és ezért nem lehet megütni őket, mikor ha egy erős nő ver meg egy gyenge férfit, akkor azon általában csak nevetnek az emberek. Szóval az egész "védjük a gyengébbet" érv csak képmutatás.


17l



2015. júl. 18. 23:40
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/114 anonim ***** válasza:
78%

azért nem üthet vissza mert alapjáraton egy férfi sokkal erősebb mint egy nő és nagyobbat tud ütni (ami nem fer ha az erőviszonyokat nézzük) de egy nőnek se szabad megütnie egy férfi vagy nekiállni verni (bár ebben az esetben jogos vissza adni a pofont ha nem áll le)


amúgy meg senki ne verekedjen nem vagyunk mi állatok

2015. júl. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/114 anonim ***** válasza:
66%
a jogos alatt azt értem hogy ha nem lehet máshogy leállítani mert azért mindenki a saját testi éppségét védi
2015. júl. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/114 anonim ***** válasza:
13%
Buta vagy.
2015. júl. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/114 anonim ***** válasza:
84%

Ez megint olyan dolog hogy a helyzettől függ. ha valamiért egy nő puszta kézzel egy férfinak megy, oké hárítsa az ütéseket vagy pórbálja valahogy lecsillapítani, nem visszaütéssel, max lefogni, de mondjuk ha épp nagykéssel megy neki, akkor nehogy már a férfi legyen azért a rossz, mert önvédelemből megüti.


Másrészt meg az egyenlő bánásmódot lehetne igencsak feszegetni rengeteg oldalról.


Most van ez a divatos feministás mozgolódás, de arra még sose hallottam volna hogy kitérnének, hány nő él úgy hogy a milliomos férje pénzeli minden téren és hasonlók.

2015. júl. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/114 anonim ***** válasza:
27%

A legtöbb nő naiv, és sötét elég sok dologhoz, aki verekszik csak addig teszi, míg Ő maga meg nem tapasztalja milyen egy fejre mért ütés, amitől csengeni fog a füle. Utána elfog gondolkodni, hogy ez ennyire fájó?

Egy olyan ember aki hagyja hogy verjék, ráadásul nők, az meg is érdemli, nem tudom sajnálni.

2015. júl. 19. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/114 anonim ***** válasza:
70%

Ugyanúgy a nőnek sem kéne fizikai erőszakot alkalmazni, de azért amíg a nő mondjuk pirosra pofozhatja a férfi arcát egy ütéssel, addig egy férfi minden probléma nélkül kiüthet egy nőt, kiverheti a fogát, stb. És én hiszek az egyenjogúságban, de a sportban sem véletlen indulnak külön a férfiak és a nők; mert mások az erőviszonyok.

Igazából "csak" ennyi van mögötte.

(És most nem kell olyan extremitásokkal példázni, hogy mi van akkor ha egy kickbox edző és volt NDK úszónő nekiáll gyepálni a srácot a kocsmában, mert biztos erre is van példa, de a gyakorlatban általában nem ez megy.)

2015. júl. 19. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/114 anonim ***** válasza:
15%
Én azért nem ütök meg soha nőt,mert így neveltek.
2015. júl. 19. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/114 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem van valami abban, amit írsz. Honnan lehet edönteni, hogy a nő a gyengébb? Ja, hogy általában? Érdekes módon az akkor nem számít, ha pozitív irányban értékeljük a nőket. Egy ismerősöm kamionos csaj. Ha valaki neki azt mondaná, nem csinálhatja, mert általában a nők gyengébbek, az szexizmus. Ha azt mondjuk, X nő erőszakos és erősebb a férjénél és úgy veri, akkor meg... háááát, általában nem így van, szóval a pasi a hibás és hát ő mehet a levesbe, mert ő a veszteség.

Bűncselekményeknél szintén ezt látom. Pl. az az angol nő, aki évekig erőszakolt egy kb. 10 éves kisfiút, de talán 1-2 évet kapott börtönben, mert hát "ő rájött, hogy rosszat csinált". Ja, úgy, hogy évekig erőszakolt egy kisfiút. Cseréld meg a nemeket, aztán nézd meg, hogy mi lesz a reakció.

Nő vagyok, mielőtt valakinek elpattan az agya és elkezd kiabálni, hogy én biztos nőgyűlölő vagyok (volt már rá példa...), de engem a többségében nőkből álló családom arra tanított, hogy ha nekem hercegnő kedvezmény jár, akkor az azt jelenti, hogy beletörődtem a saját gyengeségembe. Nálunk a lányok is hordanak fát, a lányok is meg lettek bűntetve, ha verekedtek, a lányok sem védett társadalmi csoport. Őszintén? Örülök neki, hogy így lettem nevelve.

Nem csak jogaink vannak, kötelességeink is, a normális viselkedés meg alapvető. Örülök neki, hogy vannak még fiatal lányok, akik így gondolkodnak és képesek felelősséget vállani. Túl sok kamaszlány ragad bele a Tumblr-féle "a nők a világ legjobb teremtményei, hibátlanok, képtelenek rosszat tenni, szuper erősek... de ki kell nyalni a pici feneküket, mert elnyomott áldozatok és MINDEN ellenük van".

2015. júl. 19. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/114 anonim ***** válasza:
24%

6-os. Szélsőséges eset? Ezt most úgy mondod, mintha minden nő gyenge virágszál lenne. Most én élek olyan helyen ahol vikingasszonyok vannak, vagy mi? Csak mert ismerek elég sok nem boxoló, de atletikus, erős, nagydarab nőt. Alacsony, kis termetű férfit szintén.

Másrészt ezzel a "hát ez a kisebbség" dologgal is vigyáznék. A fogyatékosok (testileg vagy szellemileg), más nemzetiségűek/bőrszínűek, speciális nevelési igényű gyerekek, transzneműek, stb. szintén szélsőséges esetek, aztán mégsem csesszük be őket a vonat alá, mert hát kit érdekel, egy kis veszteség belefér.

2015. júl. 19. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/114 anonim ***** válasza:
58%
Miért van ennyi hülye édes istenem....
2015. júl. 19. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!