Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért él sok emberben az a...

Miért él sok emberben az a tévhit, hogy elfáradni csak a fizikai munkában lehet, a szellemi munka meg szinte üdülés?

Figyelt kérdés

2015. júl. 19. 10:26
1 2
 11/12 anonim válasza:
Szerintem a szellemi jóval fárasztóbb. Azt pedig, hogy a hülye is le tud diplomázni cáfolnám, hisz hányan vannak, akiknek CSAK azért nincs diplomájuk, mert nyelvvizsgájuk nincs. Arról nem is beszélve, hogy rendkívül sok állás eszméletlen nagy koncentrációt igényel, és saját véleményem szerint nem csupán pl. egy programozó, de egy sofőr tevékenysége is idetartozik, hisz folyamatosan koncentrál. Az sem piskóta pl. ha valaki lekamionozik A-ból B-be közben figyelve minden közúti jelzést. Mindeközben fizikai megterhelést nem végzett. Őszintén szólva mind a 2 fárasztó, csak szerintem ezt sokan nem látják.
2015. júl. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Amikor a szobatársam először ment dolgozni (diákmeló) kb. 9 órát dolgozott. Egy raktárban cimkézte az árut, és végig állt. Ő annyira fáradt volt, hogy még köszönni se tudott. Beszélgettünk később, és a lényeg az, hogy azt mondta végül, hogy "nem tudom, te hogy tudsz elfáradni, mikor csak ülsz a kasszában". (pénztáros vagyok egy forgalmas hipermarketben (szintén diákmunka.)) Akkor elmondtam neki, hogy annyira nem könnyű ám, mikor kígyóznak a sorok, és te 8 órán keresztül sokszor taplókkal dolgozol, akik köszönni se méltatnak, bár te hangos "Jó napot kívánok!"-kal üdvözlöd őket... És akkor ott vannak a problémások, akik próbálják a lejárt kuponokat elfogadtatni, olyan utalvánnyal fizetni, ami már nem érvényes, és mivel a határ közelében vagyunk, ezért a külföldiek is problémásak, mert euróval fizetnek, és hiába mondasz nekik bármit, nem értik meg, még akkor sem, ha az ő nyelvükön mondod. :D

Persze dolgoztam már gyárban is gépek között, és kukoricaföldön is, mint címerező...

A szellemi munka jóval fárasztóbb tud lenni, de mivel az emberek annyit látnak, hogy valaki csak ül, mondjuk egy légkondicionált helyiségben, azt gondolja, hogy milyen jó lehet neki, mert semmi külső nyoma nincs annak, hogy erősen koncentrál, a neontól és/vagy a monitortól fáj a szeme, az állandó ülés kikészíti a hátát, stb stb.

2015. júl. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!