Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az életben mindig a jó után...

Az életben mindig a jó után rossz következik?

Figyelt kérdés

Elég nehéz életem volt, februárban kezdett javulni a helyzet, amikor végre munkát kaptam. Azóta már annál is jobban fizető állásom van, van pénzem magamra, és augusztustól nagyobb lakásba tervezünk költözni.

De minden egyes megvásárolt ruhadarab után, kellemes hír után, pozitív esemény után rámtör az érzés, hogy "lesz még ennek böjtje", ahogy apukám szokta mondani.

3 hétig dolgoztam szabadság nélkül, ma kaptam egy szabadnapot, úgy volt, megkapom a holnapot is, erre behívtak.

Minden ilyen apróságnál azt érzem, ez annak a bizonyos "böjtnek" a kezdete, vagy apró részletei.


Ez mennyire beteges?


2015. júl. 20. 16:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez nem beteges, csak félsz a "következményektől".

Nézőpont kérdése az egész. Pozitívan kell hozzá állni, meglátni a jó oldalát.

2015. júl. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát igen, én is így vagyok vele, egyszer hopp, másszor kopp, mi ezt is szoktuk mondani. :)

Biztos lesznek még boldogtalan pillanatok vagy évek, hát akkor majd újra küzdünk és várjuk újra a jobb jövőt. :)

2015. júl. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Felejtsd el apukádnak a mondását, mert állandóan stresszbe vagy miatta. Majd úgy alakul a sorsod, ahogy az élet hozza, s nem azért, mert valaki a háttérben méricskéli, hogy mennyi jót kaptál, s most kapjál már egy kis rosszat is.
2015. júl. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezek önsorsrontó gondolatok. Ha nem materialista szemléletű vagy (ami alapján semmi nem indokolja, hogy jószerencse után balszerencse következzen), akkor sem feltétlenül van így. Ez csak felesleges aggodalmat szül, és nem tudsz felhőtlenül örülni a sikereknek.

Biztos, hogy fogsz rossz hírt is kapni előbb-utóbb, mint mi mindannyian. De ne vedd úgy, hogy meg kell lakolnod azért, mert ez-az sikerül!

2015. júl. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Semennyire nem beteges kérdező.

Ha velem történik valami jó, azt duplán rosszba visszakapom.

2015. júl. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 TheGod17 válasza:
Nem. És fordtva sem, van hogy jó után jó, és hogy rossz után rossz következik. Ahogy a sors hozza.
2015. júl. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!