Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mindig szükségszerű az, hogy...

Mindig szükségszerű az, hogy a jó után rossz következik és fordítva?

Figyelt kérdés

Én egyre jobban így tapasztalom, és ez nekem nem tetszik. Ha rossz a kedvem, akkor örülök egy kicsit, mert tudom, hogy jó fog lenni a következő percben pl. De ha jó a kedvem és valami miatt iszonyat örülök, akkor meg félek túlságosan örülni, mert akkor akkora rossz fog történni.

Remélem értelmesen magyaráztam meg.

20 L

Köszi :)



2015. jan. 20. 22:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Előbb utóbb be kell következni a jónak meg a rossznak is.

Csak gondolom nem úgy veszed, hogy most 2 rövid jó dolog történt veled, hanem hogy 1 hosszú. Így a jó meg a rossz is csak folytatódik amíg nem következik be valamelyik ellentéte.

2015. jan. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
szerintem csak rajtad múlik hogy miként éled meg az eseményeket, ha rögtön úgy állsz hozzá hogy utána úgyis szar lesz, akkor mégis miért lenne jó?!
2015. jan. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
csak az az egy problémám van, hogy néha félek igazán boldog lenni, mert akkor hamarosan tudom, hogy a rossz időszak következhet, amit akkor még el sem tudok képzelni milyen lehet... csak eszembe jut fékezni magam hogy ne legyek olyan felettébb boldog :(
2015. jan. 20. 22:25
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

nem akarok pesszimista lenni,de a rossz is tud rosszabbodni én megtapasztaltam ezt pár éve fél év leforgása alatt,pedig alapvetően optimista vagyok.

éve elején meghalt édesapám,rá pár hónapra kiderült,hogy édesanyám rákos,pár hónappal később csődbe ment a vállalkozásom és kimentem anyagilag nullára életemben először.

de hogy jó is legyen.

édesanyám kiheverte és a régi pénzem 10%át sem keresem meg de megélek.

szóval mindig van lejjebb és mindig van feljebb.

2015. jan. 21. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A Buddha is erre a kérdésre kereste a választ, és arra jött rá, hogy nem szükségszerű. Az élet tengerét (ami hullámhegyek és völgyek sorozata) tükörsimává le lehet csendesíteni, mert nem az számít, ami van (volt / lesz), hanem hogy hogyan éled azt meg.
2015. jan. 21. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát ezt nem is tudtam hogy Buddha is ezen gondolkodott (többek közt). Köszönöm a válaszokat.

Igen, sajnos néha csak lefele megy az út... Az nagyon rossz.

Köszönöm a válaszokat. S ha még akad nyugodtan írjatok.

2015. jan. 21. 12:52
 7/7 anonim ***** válasza:
Velem is ez van! És nagyon unom már. Mindig ha jó történik velem,akkor előtte vagy utána iszonyatos pechsorozat ér engem, a jó dolog milyenségétől függően. például jövő héten forgalmi vizsgám lesz csütörtökön de már kb egy hete sz.pat a jóisten, ma már kiabáltam dühömben. Persze a jogsi nem fog összejönni mert az isten tudja, hogy erre szímítok, úgyhpgy alám fog vágni valamivel és nem fog összejnni:) De ilyen az életem, remélem hamarosan meghalok:) Isten nem fog békén hagyni, így meg nem akarok tovább élni. (nem leszek öngyilkos, csak nem figyelek oda mit eszek, semmi nem érdekel már, ha beteg leszek, nem megyek orvoshoz. Minek éljek g? :(
2015. dec. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!