Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van a hozzátartozóid/ismerősei...

Van a hozzátartozóid/ismerőseid között hajléktalan? Mi a véleményed a hajléktalanokról?

Figyelt kérdés

Neked van hajléktalan ismerősöd?


Nem olyan hajléktalanra gondolok, akit minden reggel látsz, hanem olyanra aki hajléktalanná vált az évek során.



#hajléktalan #hozzátartozóid
2015. júl. 21. 20:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%

Szerencsére nincs ilyen ismerősöm, nem is tudom, hogy bírnám, mindig a szívem szakad meg rajtuk.

Nincs róluk általános véleményem. Vannak a részegeskedő, idióta (már bocsánat) hajléktalanok, viszont vannak nagyon kedvesek, aranyosak, akik bármennyire is próbálnának tenni a helyzetünk ellen sajnos nem tudnak, néha még segítséggel sem.

Ha ilyen embert látok segítek neki, mert bár tőlünk csak pár száz forintot kérnek, amit mi csak úgy elszórunk chipsekre, meg hasonló sz.rokra, az nekik viszont igenis nagyon sokat jelent.

2015. júl. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Akinek egy hozzátartozója hajléktalan, és hagyja, az emberségből megbukott. Nem is értem a kérdést. Még jó ismerőseimet sem hagynám az utcán aludni.
2015. júl. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%

Első vagyok.

Röviden összefoglalva tökéletesen egyetértek a második hozzászólóval.

2015. júl. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Van. De ő nem tehetett róla, dolgozik, tesz érte hogy ne legyen ilyen helyzetben. Szóval pár nap alatt megoldotta. Úgy tudjuk már minden oké.
2015. júl. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nevelőapám. Nem teljesen hajléktalan, csak vannak szakaszok, amikor az. Alkoholista. Egy ideig nem iszik, aztán igen és olyankor megtámadja a családot, üvöltözik, elmegy a haverjaival csövezni és azokban a napokban, hetekben hajléktalanként él. Aztán anyám visszafogadja.


Nincs véleményem a hajléktalanokról, mert mindenki más miatt jutott oda, szerintem nem lehet őket egységesen megítélni. Van, aki a fenti okokból, van, aki más miatt. Mindenesetre szomorú dolog, hogy emberi lények élnek így, és még szomorúbb, hogy a többiek hagyják.

2015. júl. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%
Lehettem olyan 6-7-8-9 eves, anyum mindig elkuldott egy csomo etellel, ruhaval bizonyos helyekre, megmondta hova menjek, kozeli kozert pl, vagy kozeli aluljaro, hogy adjam azokat oda a bacsiknak akik ott voltak. Kerdeztem tobbszor, hogy kik azok, csak annyit mondott mindig, hogy nem tudja... No, hat az egyik az occse volt... Egy husvet reggel kb 2001-2002 korul talaltak meg a varosunkban holtan, a csovek alatt... Akkor tudtam meg kinek vittem en a kajakat. Mikor anyum kozeledett hozza, mindig elszaladt, soha nem tudott vele anyum beszelni. Engem nem ismert, nem tudott a letezesemrol... Nem tudom mi tortent, hogy utcara kerult, elvalt, annyit tudok, s nem volt hova menjen... Mamam(anyja) ujra ferjhez ment, es nem fogadta be az uj ferje... Anyum segiteni akart tobbszor, de tole nem fogadott el segitseget soha... Mindog osszeszorul a gyomrom, mikor ra gondolok... Sajnos mar nem enlekszem az arcara, semmire...
2015. júl. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%

Bár én konkrétan nem ismerek hajléktalant, de az egyik tanítóm mesélte, hogy neki az öccse (?, vagy valami közelebbi rokona) az. Vasárnaponként elmegy a nagy családos ebédre, ott kimos magának pár ruhát, csomagolnak neki elemózsiát és visszamegy az utcára.

Hiába segítenének rajta, elutasítja, neki így jó.

Ettől függetlenül is én úgy gondolom, hogy ez egy választott életforma, ha szeretné, minden erejével azon lenne, hogy fedél legyen a feje felett, meg lehet oldani.

Mivel az utcán úgymond szabad(?), nincsenek kötöttségek, nem kell eltartani a családot...

2015. júl. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A párom az volt, mikor összejöttünk. Agyvèrzèse volt, kómában volt 3 hónapig külföldön. Mire hazajött, a felesège új bakkal volt, ès a fiát is ellene hangolták. Így került az utcára, nagyon rossz egèszsègi állapotban. Így jöttünk össze. Befogadtam, tiszta ruhát kapott, ètelt, ès szinte első látásra szerelem volt.
2015. júl. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

4 voltam. Eszembe jutott még. Általános iskolai osztálytársnőm apja. Kirakta a család, anyuci meg gyerek maradtak a házban. Még néha láttam az utcán flangálni aztán eltűnt. Többet nem tudok róla.

Meg apám (már meghalt) régi ivócimborái rendszerint az utcán végzik és onnan tűnnek el sorban.

2015. júl. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
94%

A másodiknak üzenném, hogy gondolkodjon, mielőtt leüti a billentyűket.

Nekem volt hajléktalan rokonom. Anyám bátyja egyik nap úgy döntött, hogy elég neki a felelősségből, és lelépett a feleségétől és a fiától. Kb egy év múlva találtuk meg Pesten, hajléktalanként, alkoholista lett és beteg.

Nem volt hajlandó hazajönni, mi meg több, mint 200km-re lakunk Pesttől, és odafent nincs rokon. Persze azóta már meggondolta magát. Lett volna lakás, munka, család, az ő döntése volt, hogy eldobott mindent. A fia 6 éves kora óta nem látta (mellesleg miatta majdnem intézetbe került), és már fősulis. Én nem sajnálom, és bár senki nem beszél róla, ezt valószínűleg soha nem fogjuk megbocsátani neki, főleg a srác nem, aki látni se akarja, hiába próbálkozik nála.

A piás hajléktalanokról megvan a véleményem, de a többiről nem gondolok semmit, ahogy már írták, nem tudhatod a történetüket.

2015. júl. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!