Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Félek a liftekben, hogyan...

Félek a liftekben, hogyan győzzem ezt le?

Figyelt kérdés
Egyszer történt meg, hogy megállt két emelet között a lift, ilyen nagyon régi lift volt, csak pár másodpercre állt meg, aztán megindult a másik irányba, megállt egy random emeleten és ki lehetett szállni. Azóta félek liftezni, mert mi van ha hosszabb időre ragadok be? Mit tegyek, hogy ez elmúljon?

2015. júl. 23. 03:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Pszichotréningel.
2015. júl. 23. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Akkor jönnek a szakemberek, és lesz pár kidobott órád, bent ragadni nem fogsz.

Max. ne menj nagyon régi lifttel, abba már én is ragadtam be amúgy pár percre, mondjuk engem ez nem rémisztett el :)

2015. júl. 23. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
En nem liftezek, mert tudom, ha bent ragadok pánikrohamot kapok...
2015. júl. 23. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Na és a panelházas liftek? Azok be szoktak ragadni,vagy jól működnek?

Költözés előtt állok, lehet hogy panelba kell mennem.

2015. júl. 23. 07:37
 5/13 anonim ***** válasza:

Szerintem az attól függ, hogy milyen új a panel...

De általában jól működnek a liftek :)

De azért vész esetére szerezd meg minél előbb annak a karbantartónak a telefonszámát, akit hívni kell vész esetén, vagy legalább egy szomszédét, hogy segíteni tudjon rajtad ha baj van! (A telód akkuja mindig legyen feltöltve)

És amikor liftezel, gondolj arra, hogy hány idős ember is liftezik még rajtad kívül, akinek pl telefonja sincs, hogy értesíteni tudjon valakit ha baj. És hogy ez az egész liftezés max 2 percig tart :) Amúgy egy kicsit én is félek a liftekben, de tök fölösleges. Na, meg még mindig választhatod a lépcsőt, mint ahogy én teszem általában! :D

2015. júl. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Velem már volt olyan hogy a 10-esbe beszorultam és egészen a legfelső emeletig húzták a liftet velem együtt hogy kijussak. Majdnem 1 órát töltöttem bent. Kinyitottam a tetejét a liftnek és elég jól húzott át a levegő, süvített .:D Tesóm meg aggódott mikor jutok ki. Emlékszem felhívott a tűzoltó és azt mondta: "nyugalom uram, a legrosszabb ami történhet hogy elszakad a felvonó drótkötél, de ezzel nem számolunk" :D Kínomban csak nevettem és mondtam "oké" :D
2015. júl. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A Lift a világon a legbiztonságosabb közlekedési eszköz...
2015. júl. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Erőt veszel magadon.
2015. júl. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Egyébként meg a lépcsőzés 100x egészségesebb, mondjuk 2 karton vízzel felmenni az nehéz a 10-dikre mondjuk :D
2015. júl. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Pedig elég biztonságos, igaz, hogy ha megtörténik, mint kínába, hogy leszakad és valakinek az egyik fele éppen a rossz helyen van akkor az fájdalmas halál lesz, de erre kicsi az esély nagyon. Szóval ne erre gondolj.
2015. júl. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!