Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért kell kitenni a facebookr...

Miért kell kitenni a facebookra az ultrahangos képektől kezdve, a terhesség minden hetét?

Figyelt kérdés
Én vagyok maradi, vagy tényleg ekkora szenzáció ez? Régen is szültek... Nekem eszem ágába sem lenne ultrahangos képet feltenni a világhálóra a még meg sem született gyermekemről. Nekem ez túl intim dolog és nem tudom megérteni, miért csinálják ezt az emberek. Tudom, örömükben, de szolidabban miért nem lehet örülni? Biztos, hogy mind a 600-1000 ismerősömnek be kell számolni?
2015. júl. 25. 17:19
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
65%
9: és emailben miért kell elküldeni? Most komolyan. Imádom a testvéreim gyerekeit, de megvagyok ilyen képek nélkül :-)
2015. júl. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
79%
11: az csak példa volt, hogy ne facebookra tegye fel, hanem küldje el e-mailben, ha már annyira a barátok, rokonok tudtára akarja adni, én dehogy küldeném el :D
2015. júl. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
54%

En sem szeretem az ilyen posztokat, de azert annyira megsem borulok ki toluk, hogy Gyk-n haborogjak.

Allitsd be, hogy ne jelenjenek meg a faladon a kepei, 'oszt jonapot.

2015. júl. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
100%

Ja, akkor bocs :-)


Egyébként én is így tartom a kapcsolatot a régi barátokkal, ezért is furcsa számomra amikor valaki ezzel magyarázza.

2015. júl. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
55%

Ejha, 0% mert kiteszek pár képet havonta? Elég képmutató dolog, de ti tudjátok :-)


Ha ennyire érdekel, akkor van egy egyenes megoldás: megkérdezed az illetőt. Ez vajon miért nem jutott eszedbe?


Egyébként egyszerű a dolog: az ilyen ismerősöket le lehet tiltani.

2015. júl. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
66%

A #6-ost miért kellett lepontozni? Mert eltért a véleménye? Attól még a válasza tök használható, szóval nem értem... Na mindegy.

Deee egyébként engem is idegesít, ha túl sok a kép a babáról. A kedvencem, mikor etetik, és az egész pofija össze van kenve csokival, nyállal, és jaaaj de aranyos. Nem az.

Ez a véleményem. :)

2015. júl. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
0%
Képmutató? Akkor lenne az, ha az itt válaszoló összes emberről tudnád, mennyi és milyen képeket posztol.
2015. júl. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
32%
Igen, képmutató. Nyilván mindenki regisztrálva van ott. De ahelyett, hogy megválogatná az ottani ismerőseit (600-1000 fő? Ez komoly??) vagy leiratkozna, inkább a háta mögött szidja azokat, akik neki nem tetsző dolgokat tesznek fel.
2015. júl. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
54%

De most igazából miért baj, ha valaki kitesz egy ultrahangos képet? Oké, te nem tennéd ki, de más igen. Más is szült már, igen, na és? Ha mindenki csak olyan dolgot tenne ki, amit senki más nem csinált még, akkor elég kihalt lenne a facebook. Vagy az a baj, hogy téged nem érdekel? Na és, hát szerintem még egy csomóan tesznek ki olyan dolgot, ami nem mindenkit érdekel, én ezeket tovább szoktam görgetni, és kész. Most ahogy így végignézem, hogy mi van a hírfolyamban nálam, kb. ezeket látom: az egyik kiírta, hogy jön a vihar, a másik a Balatont fotózta le, aztán egy selfie napsütésben (új profilkép), egy nyugdíjas ismerős kiírta, hogy mi volt náluk az ebéd, utána azt kéri valaki, hogy egy nagyobb tétel adományt vigyen el valaki a-ból b-be, ha arra jár, utána egy kép egy nagyon nagy tál gumicukorról, aztán egy politikai tartalmú anyázás, egy szülinapi köszöntés, valaki épp most szerzett jogsit, aztán egy nyaralós kép, és így tovább. Ezeknek a nagy része nem sok mindenkit érdekel, de ettől még nem bánom, ha értesülök róla, hogy mi van azokkal az ismerőseimmel, akikkel amúgy nem sűrűn találkozom, például mert rohadt messze laknak.

Ezek mellett szerintem bőven elfér egy ultrahangos kép is.

Nekem is van már gyerekem, de amikor terhes voltam, még nem volt facebook, úgyhogy nem tudom azt mondani, hogy én ezt vagy azt csináltam. De most, hogy végre ismét babát várok, biztosan fogok kitenni pl. olyan képet, amin látszik, hogy nagy a pocakom, de lehet, hogy ultrahangosat is. Miért ne? Számomra ez nem kellemetlen, nem érzem magamutogatásnak sem, akit érdekel, az megnézni, akit nem érdekel, az továbbgörget.

2015. júl. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:

Én ritkán töltök fel képeket facebookra, akkor is csak 1-2-t, de ultrahangosat pl. raktam fel egyet. Az ismerőseimtől is láttam.


Ez szerintem még nem túlzás, én nem tartom intim dolognak. Bár nekem nincs is 600-1000 ismerősöm, kb. 80-100 van: család, férjem családja, barátaim, közös barátok, közvetlen munkatársak. Ennyi.


A hetente történő beszámolót én sem értem. Ismerek egy nőt, aki konkrétan blogot vezetett a terhességéről, aztán senki sem olvasta és felhagyott vele...


Mindenesetre ez olyan, hogy ha nem érdekel valami, nem kattintok rá.

2015. júl. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!