Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen lehetőségei vannak egy...

István000 kérdése:

Milyen lehetőségei vannak egy hajléktalannak?

Figyelt kérdés

Tiszteletem!


Mihez kezdhet egy Budapest utcáira kerülő, huszonéves fiatalember? Szerbiában élő, egyedülálló, szerb-magyar állampolgár, bejelentett magyarországi lakcím nélkül, gimnáziumi érettségivel, B jogsival. Dolgozni akaró, nem drogozó, nem dohányzó, nem alkoholizáló, nem bulizó, spórolós, szerény/nyugodt életre törekvő.


Mihez kezdhet az ember, ha nincs se ismerőse, se pénze, se lakhelye? Hol induljon el? Kihez forduljon? Kaphat egyáltalán az államtól valamilyen segítséget?


---


Valószínűleg 1 hónap múlva utcára kerülök. Új életet szeretnék kezdeni. Úgy gondoltam, elmegyek Budapestre és szerencsét próbálok. Közmunka, akár utca seprés is megfelelne, csak nem tudom hol kezdjek hozzá. Lehetne valahol lakhatást és munkát igényelni?


Kérem, csak komoly válaszokat írjanak!

Köszönöm.



2015. júl. 29. 18:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nagyon sajnálom a helyzeted, és tisztelem a bátorságod, és sok sikert is kívánok!!:)

Mindenáron Budapestre akarsz jönni?

Gyorsan rákerestem, és ezeket találtam:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Sajnos hogy hivatalosan mit-hogy tudsz intézni, nem tudom:( Nekem először ez a bentlakásos állás ugrott be, lehet hogy a munkáltató tud segíteni. Plusz, mivel magyar állampolgár vagy, lakcímed már lenne-ha felvesznek. Ha tudsz spórolni egy kis pénzt, feljöhetsz pestre, vagy vállalhatsz sofőr állást, de először szerintem úgy keress erre rá, hogy "állás lakhatással". Ha van magyaro.-i címed, papírokat is tudsz intézni (esetleg segély, ilyesmi, de ezt az illetékes megyében/kerületben kell megkérdezni, utánajárni).

Esetleg ez segíthet: [link]

2015. júl. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen, Budapestre. Gondolom, sokkal több lehetőség van ott, mint vidéken.


Annyi pénzem lesz, hogy oda utazzak és ne haljak éhen az első fizetésig.


Jó ötlet! Talán találok valamilyen bentlakásos állást.

Köszönöm! :)

2015. júl. 29. 20:57
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs valamilyen nyelvismereted? Budapestről is tömegével menekülnek az emberek nyugat-európába dolgozni.


Az utcára kerülést mindenképpen kerüld el valahogy, nősülj meg, ha kell. :) Különben oda a nemdohányzás, nemdrogozás és nemivás.

2015. júl. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Van egy nagyon minimális német és angol tudásom, de az munkavállaláshoz nem elég. Fejlesztenem kell. (Max valamilyen betanított munkát tudnék végezni.)

Nyugatra se könnyebb kijutni. Oda is ismeretség kell és sok sok pénz. Hamarosan nullán leszek, nem tudnám megoldani. Így marad szép hazátok. Talán sikerül pár év alatt talpra állnom. Akkor majd elgondolkozok a továbblépésen.


Nem tudom melyik a rosszabb, az érdekházasság, vagy az utcai élet. :)

2015. júl. 29. 23:12
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezekkel a bentlakásos állásokkal azért óvatosan kell bánni. Van, hogy kihasználják az embert, esetleg még pénzt se kap a végén.

Véleményem szerint keress egy olcsó szoba bérletet Pesten.

Közben add be a jelentkezésedet olyan munkahelyekre, ahová tuti felvesznek: pl. operátori munka, komissiózó, árufeltöltés, mosogatás. Kevés a pénz, 80-90E, de mindig kifizetnek, és ha jól teljesítesz, hosszabb távra tervezhetsz, mint ha hetente fizetős, fekete munkát vállalnál. Azután ha lesznek ismerőseid, kicsit könnyebb lesz. De azért forszírozd azt a németet szerintem.

2015. júl. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Miért nem keresel Szerbiában állást?

Itt sincs semmi, nagy úr a protekció, anélkül lassan közmunkát sem adnak.

2015. júl. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!

Vannak még jó emberek. :)

Próbálkozni fogok, talán sikerül megoldást találnom problémáimra.


Nem akarok Szerbiában maradni. Kb tíz évvel le vagyunk maradva hozzátok képest. Alig lehet munkát kapni. Minden egyre rosszabb és drágább. Nálatok legalább van némi fejlődés és remény a jobb életre.

2015. júl. 30. 15:38
 8/10 anonim ***** válasza:
Már Románia is előrébb tart, mint Mo. Itt nincs semmi fejlődés, pár év és Szerbia is lekörözi az országot. Szerinted jókedvűkben menekülnek innen az emberek?
2015. júl. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Alig lehet munkát kapni. Minden egyre rosszabb és drágább."


Na, ezt írhatnánk mi is.

Fura, hogy neked a közmunka a fejlődés és a szebb jövő.

2015. júl. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nálatok sincs kolbászból a kerítés. Máshol biztosan jobb, de számomra Budapest is tökéletesen megfelel. Jelenleg nem látok jobb megoldást, nincs se elegendő pénzem, se ismeretségem, hogy nyugatabbra menjek. Ha tudok szerezni szobát és munkát (komissiózó, árufeltöltő, adatfeldolgozó...), már minden rendben lesz.


Csak hát nem egyszer hallottam már tv-ben, hogy évekig sem találnak munkát. Lakást/szobát is élőben kell megbeszélni, kivenni. Telefonon/emailben vagy sikerül találni, vagy nem. Nem utazhatok több alkalommal Bp-re, csak egyszer, akkor pedig már jó volna ha lenne albérletem.

Külföldiektől még inkább félnek, nem bíznak meg bennük. Az első fizetésig nem tudnék pénzt adni.

Kockázatot jelentene személyem, amit meg is értek.

2015. júl. 30. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!