Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nézik le az idősebbek...

Miért nézik le az idősebbek (26+) a náluk fiatalabbakat tapasztalatlanságuk miatt?

Figyelt kérdés
Sokszor olvasom, hogy 21-22 évesen mennyire tapasztalatlan, nem ismeri az élet nehézségeit, nem tudja mi az élet. Akkor miért nem világosítotok fel egy-két szóban az arrogáns válaszok helyett?
2015. aug. 6. 11:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
nehéz megmagyarázni,de 21 évesen azt hittem már mindent tudok, most így 30 felé belátom sok hülyeséget hittem és bár szorgosan tettem önállóan a dolgomat, tehát nem voltam már gyerek,de lelkileg még éretlen volt a gondolkodásom és még mindig van mit tanulnom. Tudod, jó pap holtig tanul
2015. aug. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%

Én nem nézem le, minden élettörténet más. Általában azok nézik le, akik korukon kívül mást nem tudnak felmutatni.

34F

2015. aug. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%

szerintem sok mai 20 éves úgy veszi ha valaki tanácsot ad, hogy rögtön csesztetik és azt hiszik ők mindent tudnak.


pl kiírja ide egy 18éves hogy érettségizett ő biza a pasijához becuccol, neki a szülei se pofázzanak, ő a nagy nő. majd mikor valaki kérdezi h mégis dolgozni fog e meg a pasija tartja e el akkor jön hogy jaj ő tanulni fog, pasikája majd fizet, és sose hagyja el...

2015. aug. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%
Én sem nézem le. Egyeseknagyon tapasztaltnak képzelik magukat, mert idősebbek.. Valójában vannak gyerekes felnőttek is, az életkor csak egy dolog.
2015. aug. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
42%
Igen, szerintem is gy igaz. Csak az érzi feljogosítva magát bárki megvetésére akiben nincs empátia és esetleg maga nem élt át nehézségeket. Már egy durva gyerekkortól vagy egy alkalmatlanabb szülő révén is megtapasztalhat egy gyerek, kamasz sok fájdalamt amitől bölcsebb és akár elfogadóbb lesz mint egy burokban nevelt, különösebb gondoktól mentes 30-40-es.
2015. aug. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
28%

Nem tudom, ez ilyen személyiségbeli gond vagy előítélet, sarkítás, általánosítás lehet.

39 évesen se nézem le még a 16 éveseket sem, hogy ah, még nem tudod, mi az élet, tanulj, légy jó gyerek... Ugyan már. Önálló félig felnőtt lény, saját ésszel, OK, sok tini elég ütődött, de ez sok felnőttre is igaz...

Egy 21-22 éves bizonyára még egy csomó dologban tapasztalatlabb, de még ez se igaz, lehet évek óta háza, vállalkozása, 3 gyereke, dolgozhat a család földjén rengeteg éve, lehet óriási tapasztalata a másik nemmel :D Kedvelem a speckó eseteket, no, de tényleg nem lehet tudni, hogy mennyire tapasztalt vagy mennyire értelmes egy huszonkevés éves ember.

2015. aug. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
27%

#5: Nagyon igazad van. Sokszor gondolok rá, hogy mennyivel több keménységet tapasztalt az élettől egy rossz szülőkkel, rossz testvérekkel megvert, meg nem értett tini, mint pl. én. Én csak magányos voltam, de egy csomó kegyetlen dolog a közelemben sem volt. Sok kérdésnél sajnálom a gyerekeket s nem értem, miért tud valaki olyat írni, hogy dolgozzon és költözzön el, mégis hogy csinálja 16 évesen? Elég empatikus vagyok, ráadásul a személyiségét is megnyomoríthatja a helyzet, végképp nem várható el,hogy majdpöpecül megold egy rendesen kifejlődött, belevaló felnőttet próbáló feladatot.

De ez már más téma, mint amiről a kérdés szólt.

2015. aug. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
29%
Én nem nézem le a fiatalokat,csak azokat gyűlölöm akik a szülök pénzén vett dolgokkal a munkát nem ismerve és becsülne játsszák magukat!Vannak normális fiatalok is,csak ritka!Amugy én pl.a mai ketyerekhéz nem értek,amihez a fiatalok nagyon értenek!Nekem pl.szarul esne ha flegmáskodna velem 1 20éves mert nem értek vmi műszaki ketyerehez!
2015. aug. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
11%
Ez nem arrogancia vagy lenézés, hanem tény. Te hogyan fogalmaznád ezt meg jobban, hogy még tapasztalatlan? Az egyszerűen. Én is az voltam ennyi idősen, meg mindenki más is, nem értem mit kell ezen megsértődni.
2015. aug. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
36%

Le nem nézzük őket, legalábbis az értelmesebbek nem. Csak ahogy a többiek is mondták, egy húszéves egy harmncashoz képest még tapasztalatlan, és ha ez az ő részéről arroganciával párosul, az nem túl pozitív együtt. De a harmincas is tapasztalatlan a negyveneshez képest.


Szóval a lényeg, hogy akárhány éves vagy, sose úgy állj valakihez, hogy "én azt jobban tudom". Az idős már tapasztalt olyanokat, amit a fiatal nem, de a fiatal is tudhat olyanokat, amit az idős nem.


Csak mindenki legyen türelmes a másikkal :)

2015. aug. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!