Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Túl kemény válasz volt?

Túl kemény válasz volt?

Figyelt kérdés

Sétáltattam a kutyámat a parkban, és természetesen játszottak ott gyerekek is. Aranyosak a gyerekek, szeretjük őket, a kutya is szereti, ha megsimogatják, nagyon barátságos (labrador). A kutya szépen ápolt, mindenki mondja, milyen gyönyörű fényes a szőre, kedves megjelenése van.

Egy kisgyerek odaszaladt, megkérdezte, megsimíthatja - e. Igent mondtam, mivel 100% - ig biztos voltam benne, hogy a gyereknek semmi baja nem lesz. Csóró gyerek már nyújtotta a kezét, mire anyuka odarohan, elkapja a gyereket, és megszólal ilyen finnyás hangon "Fúj, ne nyúlj hozzá! KAKÁS!"

Ekkor durrant el az agyam, és megszólaltam "Ez a kutya tisztább, mint a gyereked!"

Megfordultam, és elindultam. Hallottam, hogy még pampogott valamit, de nem érdekelt. Talán túl kemény visszavágás volt, mivel nem akartam a gyereket bántani, aranyoska volt. Azt is megértem, hogy nem szerette volna anyuka, ha a gyerek megsimítja a kutyámat, de miért nem lehet ezt normálisan közölni? És lekoszosozni a kutyámat? (Eleve rosszul vagyok ettől a "kakás" jelzőtől. Miért, ki xart rá?


Szóval a kérdés az lenne, hogy túlreagáltam - e a dolgot, vagy nem?


2015. aug. 10. 20:28
 1/6 anonim válasza:
100%
Szerintem nem reagáltad túl,az anyuka volt rögtön előítéletes. Persze nem a gyereket kellett volna mondanod ,hanem magát az anyukát. Hogy ez a kutya tisztább mint ön.
2015. aug. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hirtelen sértettségemben, bevaallom, azért mondtam a gyereket, mert hátha az jobban szíven üti a nőt, mint ahogy engem is jobban bántott Ő, a kutyán keresztül. Ezért érzem kicsit rosszul magam, hogy a gyereket bántottam.
2015. aug. 10. 20:41
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem volt kemény válasz, részben igazad van. De azért az anyuka részéről is érthető, hogy félti a gyerekét, és hirtelen ilyen hülyeséget mondott.
2015. aug. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A mi szóhasználatunkban a "kakás" jelzőt a "piszkos" szó helyett is szokták mondani, lehet úgy értette az anyuka, h piszkos lehet a kutyus v a gyerek lehet rá allergiás és így akarja őt "elrettenteni" (lehet túl jóhiszemű vagyok). De a te helyedben én is hasonlóan reagáltam volna, én is kutyatulajdonos vagyok és elég érzékenyen érint , ha a kutyámra vmi bántót mondanak.
2015. aug. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Megértem, hogy félti, de akkor mondhatná, hogy "Kicsim, ne simítsd meg a kutyát, nem ismerjük, lehet, hogy harap." De ez a Fúúúúj, kakás?

Ez olyan, mintha én az ő gyereke láttán felkiáltanék, hogy "fúj, kakás!" , merthogy 3 év alatt többnyire az is...

2015. aug. 10. 20:50
 6/6 anonim ***** válasza:
Az anyuka egy bunkó volt, viszont nem jól vágtál vissza, így inkább szegény kissrácot oltottad be.
2015. aug. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!