Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti mit reagálnátok egy ilyen...

Ti mit reagálnátok egy ilyen ajánlatra?

Figyelt kérdés

Tegyük fel van egy olyan dolog, amit már évek óta szeretnétek 100% beleadással csinálni, de sosem volt meg rá az anyagi szükséglet vagy, ha meg is volt, akkor is tudtad, hogy egy idő múlva nem lesz rá, így felesleges belekezdeni. Egyik barátotok talál egy jó munkát, amivel kicsit kipótolna pénzügyileg, így a dologra a pénz nagy része meglenne, egy kicsit kellene csak kipótolni. Nálam ez a helyzet, csak a haverom külföldön van, így nem látom csak félévente. Felajánlotta, hogy küld pénzt, hogy tudjam csinálni a dolgot. Közben én jól tudom, hogy az anyja 90.000Ft-ból látja el magát és a két 15-14 éves lányát. Igaz, kap a nagypapa nyugdíjából azért nem is keveset, így nem kell kéregetniük, mindig kijönnek a hónap végéig, de nem tudnak spórolni semmit. Én azt mondtam neki, hogy küldje haza az anyjának a pénzt, ne nekem küldjön, erre ő azt mondta, hogy azon felül kapnék én, mert alapból akart küldeni otthonra. Én megmondtam, hogy ne küldjön, amit akart, azt is küldje haza. Igaz, így én nem tudom csinálni még mindig a vágyott dolgot, max évek múlva, amikor keresetem lesz főiskola után.

Helyesen utasítottam el az ajánlatot vagy azért egy kevés pénzt ti elfogadtatok volna tőle? Nem milliókat keres, simán csak takarít havi 300.000-ért, de tud spórolni kint bőven.


2015. aug. 12. 02:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is elutasítottam volna. Majd a főiskola utn megcsinálod a "Dolgot" :D
2015. aug. 12. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egy normális erkölcsökkel rendelkező ember elutasítaná.Persze,ha mondjuk valaki olyan helyzetben van,hogy teszem azt nehéz körülmények közt él,és ez jelenthetné a kiutat,az ugródeszkát,akkor megfontolandó az elfogadás.De a te eseted szerencsére nem ilyen,úgyhogy jól döntöttél.
2015. aug. 12. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem rendelkezem gátlásokkal és korlátokkal.

Nem érdekel az erkölcs.

Ha azt a 'dolgot' már évek óta akarnám, es lenne lehetőségem, mert egy ilyen ajánlatot tesz a haverom, elfogadnám

Aztán ha az a 'dolog' bejön fokozatosan torlesztenem neki.

Nem érdekel ki mit mond. Én ezt tenném.

2015. aug. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!