Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha gazdag lennél, milyen...

Ha gazdag lennél, milyen életed lenne?

Figyelt kérdés

Például ha hirtelen gazdagodnál -e meg, adnál -e a barátaidnak vagy az ismerőseidnek pénzt, ha kérnének?


Vagy miket csinálnál nap mint nap stb.


2015. aug. 15. 17:15
 1/8 anonim ***** válasza:
egyértelműen jobb életem lenne,vennék magamnak egy lakást,egy nekem tetsző környéken,úgy rendezném be ahogy akarnám és mindig fodrászhoz járnék,meg lennék elégedve a hajammal..nyugisan telnének a napjaim a saját lakásomban
2015. aug. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én most úgy közelítem meg a kérdést, hogy a nyakamba szakad a lottónyeremény és úgy gazdagodom meg, jó? :D


Elhúznék a férjemmel együtt egy észak(abb)i országba, ahol egy hegyen vennék vagy építtetnék egy faházat. Vagy egy tanyát vennék egy mezős részen, a lényeg, hogy ne legyenek körülöttem emberek, de kocsival vagy motorral azért viszonlag rövid idő alatt (mondjuk negyed óra-20 perc) be lehessen menni egy városba ahol kaját, tisztálkodószert, orvosságot lehetne venni meg orvoshoz menni, ha szükséges.

Lovakat tartanék, velük foglalkoznék, gyerekeket tanítanék lovagolni, zöldségeket termesztenék, kertészkednék, kirándulnék. Ja, meg motorral bejárnám az északi országokat. A férjem a garácsban vagy a csűrben fával foglalatoskodna, mert a fa a nagy szerelme, imád vele dolgozni, így legalább a hobbijának élne.


Barátaim nincsenek, mert nincs rájuk igényem, ismerősöknek nemhogy nem adnék, de még azt is elhallgatnám, hogy elhúzok, egyszerűen csak eltűnnék, aztán helló.


Anyámékat vinném magammal, a közeli városkában - ahova eljárnék várásolni - vennék egy-egy pincés házat, mert ő is meg húgom is társasági ember, faternek vennék valami autót vagy motort, amit egész nap bütykölhet. A pince meg azért kell, hogy ott barkácsolhasson.


Anyósékat is vinném, ők is kapnának egy házat a városkában.

2015. aug. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Sok kéregetőek, akik mielőtt gazdag lettem le se sz@rtak? Nem, nem adnék nekik semmi. Család az kapna pénzt, de ha elverik hülyeségre akkor vessenek magukra.


Első dolgom az lenne, hogy felmondanék azonnal, majd keresnék pár jó orvost és rendbe hoznám az egészségi állapotomat.


Utána jöhet az utazgatás.

2015. aug. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Valahogy én is így cselekednék utolsó, csak annyi különbséggel hogy én maradnék az országban (persze ez nem biztos)
2015. aug. 15. 17:41
 5/8 anonim ***** válasza:

Én azért adnék pénzt(kölcsönt, 0% kamat) az embereknek. Mondjuk nem tv-re, telefonra, utazásra vagy hasonló értelmetlen dologra, hanem kocsira, vagy vállalkozásra vagy valamire amiből vissza tudják nekem termelni.


Folytatnám a tanulmányaimat(mérnök), hamar megunnám az életem "képzetlenül". Fejlesztgenék, feltalálnék

2015. aug. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Barátoknak adnék, persze.

Nyilván a barát nem az, aki előtte le se szar, vagy aki csak akkor tűnik fel, hanem a mostani igaz barátaim, akikről tudom, hogy nehéz sorsú, jó emberek, és bőven jobb sorsot érdemelnének, és azt is tudom, hogy nagyra értékelnék, még ha kevéssel is segítenék.


Családnak... na ők már kevésbé érdemelnék meg :) de nekik is adnék, a vér vízzé nem válik, az ember családja mindig a családja marad.


Amit emberekkel szemben még "jótékonykodnék" azt inkább egy hosszú távú befektetésnek mondanám, ösztöndíjjal, pályázatokkal, stb.

Magyar tehetségek finanszírozására fordítanám, legyen az tudomány, vagy művészet, a lényeg, hogy ne a pénz legyen az akadálya annak, hogy egy új Semmelweist, vagy Czeizelt adjunk a világnak, de elsősorban Magyarországnak, a magyar embereknek.


Ezen kívül nyitnék egy állat menhelyet, megkínzott, kidobott állatoknak, ahol testi lelki rehabilitálás lenne, orvosokkal, állatpszichológusokkal.


Ezzel párhuzamosan elindítanék egy országos felvilágosító programot, általános iskolákkal egyeztetve, és mindenhol , minden egyes gyerek számára biztosítanék egy 2-3 órás foglalkozást, milyen szemlélettel kell hobbiállatot tartani, legelterjedtebb hobbi állatokat hogyan kell tartani, hogyan bojkottálhatják az eszetlen szaporítást, és hogy vehetik fel a harcot az állatkínzókkal szemben.


Ezen kívül 0 energia felhasználású lakóparkokat létesítenék, geotermikus energiával, szélerőművekkel, napelem telepekkel.

Gyakorlatilag egy kis kertvárost hoznék így létre, nagyobb város közelében.

A lakásokat pedig bérbe adnám.

Vagy a fent említett korlátozott lehetőségű magyar tehetségek részére biztosítanám a lakhatást.

2015. aug. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
felhasználnám arra,hogy másoknak is ilyen szar élete legyen
2015. aug. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"de nekik is adnék, a vér vízzé nem válik, az ember családja mindig a családja marad."



"A család nem áll meg a vérnél, de nem is ott kezdődik"

Szabadfordítás - Supernatural

2015. aug. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!