Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan hozzam helyre a hibám,...

Hogyan hozzam helyre a hibám, ha nem szeretném, hogy a barátnőmnek rossz legyen?

Figyelt kérdés

19 éves egyetemista lány vagyok. Az apámmal nem jó a kapcsolatom,mindig sokat veszekedtünk . Anyukámmal és a tesóimmal is sokat veszekszik a pénz miatt.

Hála az égnek,aminek meg kell lenni egy átlagos élethez ,azok megvannak , kivéve azokat a dolgokat ,amik a nyugodt élethez kellenének.

Apám pénzorientált , rossz gyerekkora volt, a személyisége olyan,hogy nehéz elviselni.


Az én problémám az,hogy önköltséges formában járok egyetemre . Most ősszel kezdem a második évem. Eddig bejártam vonattal ,ami 1 óra hossza volt mindössze, hogy ne legyen annyi költség az albérletre ,ottani lakásra.

Nem volt a legkényelmesebb,de meg tudtam szokni.



A nyár elején egy rokonunk felajánlotta,hogy van neki kiadó albérlete ,és baráti áron kiadná.

Apámnak az elején nem tetszett,hogy plusz költség,de aztán végül belement.

Egyik barátnőmmel közösen néztük meg,akinek szintén megfelelt.



Azóta teltek a hetek,és apámmal volt több nagy vita is, hozzávágta a fejemhez a pénzt .... egyszerűen lelkileg kikészít. Megmondtam neki,hogy akkor ne hitegessen,mondja ki,hogy nem fizet engem,én elfogadom,hogy nem támogat,de ne csinálja ezt velem,mert nem bírom...mert közben meg arra jó vagyok neki,hogy dicsekedjen velem,hogy jól tanulok az egyetemen.



Az albérlet tulaja,aki rokon..elkért előre kettő havi lakbért. Kifizettük neki ,nem is problémázott apám.


Most jutottam el odáig,hogy én ezt nem akarom,az egészet visszacsinálnám ,nem akarom,hogy plusz költségben legyek ilyen áron....amikor a fejemhez vágja , napokon át csak sírok ,és kikészülök. Előre félek,és bennem van ez .



A probléma az,hogy a barátnőm ezt nem tudja,hogy én nem akarok menni,mert azt hiszi ez biztos.

A két havi lakbért "le is lakom" , és úgy tervezem,hogy barátnőmnek szólok mihamarabb,hogy keressen máshol magának ez idő alatt,mert a rokonunk (aki pénzéhes) nem fogja engedni neki,hogy egyedül bérelje ki,nem éri meg neki.



Szerintetek mit csináljak?

Nem tehetem barátnőmmel,hogy nem megyek arra a két hónapra sem ....még a pénzt meg lehetne oldani,hogy visszaadja,akármilyen pénzéhes is a rokonunk


2015. aug. 16. 11:16
 1/3 anonim ***** válasza:
53%
Tul sok a rizsa!
2015. aug. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Keress diákmunkát, aztán a hatalmas plusz költség le van tudva...
2015. aug. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem gondolkodj el rajta, hogyan tudnál hozzájárulni a költségekhez. Az, hogy apád eltart, tandíjat fizet, hogy képzett ember légy, jó dolog, azt nem értem, hogy ha jól teljesítesz, miért nem próbálsz átsorolást kérni államilag támogatott formára, mindjárt kisebb lenne a probléma.

A diákmunka jó megoldás (legalább nyáron, plusz amennyi nem megy a tanulásod rovására), abból simán tudnád fizetni az albit, apád is látná, hogy nem csak tőle vársz mindent. Neked se lenne rossz, ha külön laknátok, és nem kéne naponta hallgatnod a prédikációt.

2015. aug. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!