Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akik szerint aki nőket verni...

Akik szerint aki nőket verni undorító, gusztustalan, erkölcstelen dolog: Férfiakat verni kevésbé undorító, gusztustalan, erkölcstelen dolog?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, szerintem is undorító, erkölcstelen dolog nőket verni, de ugyanannyira undorító, erkölcstelen dolog férfiakat verni.


Akkor viszont nem értem, miért kell kiemelni, hogy NŐKET verni milyen erkölcstelen, miközben AKÁRKIT verni erkölcstelen.



2015. aug. 20. 12:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, sőt, nagyon zavar, amikor családon belüli erőszakról van szó és a férfiak ellen elkövetett tetteket még csak meg sem említik. Teljesen jogos lenne ezt is hasonlóan kezelni. Ahogy a "romantikus filmek" nagy jeleneteinek pofonjai is felháborítók. Normális ember ilyet nem enged meg magának, akár nő, akár férfi. N32
2015. aug. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
1: Örülök, hogy van még olyan nő, aki normálisan látja a dolgokat. :)
2015. aug. 20. 12:18
 3/13 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van. Itt most nem arról van szó, hogy ki erősebb és ki nem. Ha egy nő megüt, visszaüthetsz, de nem helyes verekedni! Ha nem üt meg engem nő, biztos nem fogom én sem. De tudnia kell, hogy hol a határ és mi az, amit nem tűrök meg!
2015. aug. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Egy férfi fizikailag mindig fölényben van, ha nem állitja le a nőt annak lelki okai vannak. De egy nőt egy férfi megtud úgy verni, hogy nem tud védekezni, az erőfölény miatt. Mindkettő erkölcstelen de egy nő gyengébb, nem tudja leállitani a férfit ha üti, veri.
2015. aug. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

4: Én hallottam olyan férfiról, akit elkezdett ütni a barátnője, és nem védekezett, mert félt, hogy ha erősen megrántja, vagy üt egy nagyot, akkor a nő feljelenti, és elmondja a közös ismerősöknek, hogy "milyen rossz ez a férfi, megütött egy nőt". Pedig a nő támadta meg!


Na, ezért kellene egyenlően kezelni azt, hogyha egy nő üt meg egy férfit, és ha egy férfi üt meg egy nőt.

2015. aug. 20. 12:25
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Bárkit vernek, az undorító, akár nőt, akár férfit. De az is, ha egy pofon miatt "önvédelemből" visszaüt, hacsak az a pofon tényleg nem az életét, vagy a testi épségét veszélyeztette komolyan.

Nagyon ellene vagyok az erőszaknak.

2015. aug. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%
Azért, mert a férfi elvileg meg tudja védeni magát, ő az erősebb nem. A nő viszont védtelen a férfi erővel szemben.
2015. aug. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem a nők esetében a lelki terror az, ami gusztustalan. Aztán hány ilyen családot látok a környezetemben...
2015. aug. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a lelki erőszak is nagyon gyakori. A beszólogatások, megalázás, lenézés. Mindkét oldalról gyakori. A pofonok mellé ezeket is érdemes számításba venni. De én is ismerek olyan férfit, aki behúzott nyakkal tűri az ütéseket és soha eszébe nem jutna visszaütni. (Apám az, amúgy.) Nem nagy ütések, de a kicsit sem tartom korrektnek, senki részéről sem. Szomorú, hogy ezeknek (sőt, ennél durvábbaknak) nincs következménye.
2015. aug. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

gondolom azért mondják ezt, mert a férfiak erősebbek a nőknél. ezért gáz nekik, ha egy férfit meg tud verni egy nő.

ugye azt is szokták mondani, hogyha a férfi veri a nőt, hogy a nő milyen hülye, és megérdemli hogy verjék, ha nem hagyja el a férfit. van benne valami.

szerintem mindkét esetben saját felelőssége az érintettnek. ha férfi, ha nő. mindkettő saját maga tehet arról, ha hagyja.

2015. aug. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!