Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha fennállna az a lehetőség,...

Ha fennállna az a lehetőség, hogy ingyen tanulhasd meg a siket jelnyelvet, akkor élnél a lehetőséggel? Miért?

Figyelt kérdés
2015. aug. 21. 20:39
 1/9 opened paradise ***** válasza:

Mármint a jelbeszédet?

Persze,mivel már régóta érdekel.

2015. aug. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egyébként az egyetemünkön erre volt is lehetőségünk, de ütközött volna az óráimmal, úgyhogy végül nem éltem vele. A régi munkahelyemen kerültem kapcsolatba siketekkel, és elég ciki volt néha post-iteken kommunikálni, meg emberileg is érdekelne. Mellé minden nyelv növeli az esélyeidet a munkaerőpiacon, ez alól a jelnyelv sem kivétel.
2015. aug. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

hogy a mocskos ügyleteim megbeszélését ne lehessen lehallgatni.

persze ez csak tudna működni ha a partereim is ismernék.

2015. aug. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

igen, mert a barátom családjában van siket és jó lenne vele könnyebben beszélni. oké, hogy tud valamennyire szájról olvasni, de mivel én nem tudok valami jól artikulálni, ezért néha ismételgetnem kell

mennyivel jobb lenne, ha ezt lehetne ingyen tanulni (nem csak egyetemistáknak, mert pl. a szakmások minden jóból ki vannak zárva), vagy ha nem is ingyen, de lennének ilyen tanfolyamok elérhető közelségben és bárki jelentkezhetne, nem csak az "elit" (egyetemi) réteg - pont, mert a siketség nem válogat és szegény, vagy nem értelmiségi családokban is előfordul

2015. aug. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem, mert nem használnám. Van egy nyelvvizsgám, de azt sem használom, akkor minek?
2015. aug. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
szájról olvasás hasznosabb, azt megpróbálnám
2015. aug. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen.
2015. aug. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Naná, mert érdekel. :) Igaz, közel s távol egy siket ismerősöm sincs, de a tudatnak is örülnék, hogy tudom. :'D Meg egyszer jól jöhet.
2015. aug. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen. Szoc területen dolgozom, így ki lenne használva.
2017. szept. 2. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!