Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ilyenek nem szégyenlik...

Az ilyenek nem szégyenlik magukat, hogy másoktól veszik el a lehetőségeket?

Figyelt kérdés

Bent vagyok egy olyan csoportban, ahol ingyen ajándékoznak el dolgokat, akiknek nagyobb szükségük van rá. Többségében babaholmik vannak, de vannak nagyobb tárgyak is, mint asztal, sőt mosógép, tükör, virágok, stb.


És volt egy anyuka a kisgyerekével meg a férjével (nem kisebbségiek), akik szó szerint mindenre lecsaptak. Akármit kitettek, ők azonnal jelezték, hogy kell. Nem mindent, de rengeteg dolgot megkaptak, ezzel másoktól elvéve a lehetőséget. Majd aztán később kiderült, hogy nem is kellett nekik semmi sem, szépen mindet eladták a vaterán, meg különböző oldalakon. (pár csoporttag, akik szintén adtak nekik ingyen dolgokat, szintén fent van ezeken, és ők buktatták le)

Majd amikor kérdőre vonták őket, még ők voltak felháborodva, hogy miért nem mindegy, hogy a kapott tárgyakkal mit kezdenek.


Engem ez nagyon felháborított. Úgy kéregettek, mint valami nincstelenek, mintha semmijük sem lett volna, és képesek voltak több embert is így átverni.

A csoportból már kitiltották őket.


Csak engem háborít ez fel?

Mit gondoltok az ilyenekről?


Ti már láttatok ehhez hasonló esetet? :\



2015. aug. 21. 17:29
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*vannak
2015. aug. 21. 17:31
 2/12 A kérdező kommentje:
Miért élnek egyesek ilyen csúnyán vissza mások segítőkészségével?
2015. aug. 21. 17:35
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

És akkor még csodálkoznak sokan, hogy az emberekből kiveszett a segítőkészség, amikor pont az ilyenek felelősek ezért.


Velünk olyan volt, hogy volt egy tényleg nagyon szegény család az utcában. A lakók úgy gondolták, segítenek nekik, kaptak egy zsák ruhát, és jó ruhák voltak, tehát nem szakadtak, stb. Aztán később mi tárult a szemünk elé? A ruhákból 1-2-t megtartottak, a fele a kukában landolt már másnap, a másik felét meg szétszórták vagy eltüzelték, és ők sem kisebbségiek.

Az ilyenek takarodjanak a francba. Ezt látván már én is 5-ször meggondolom, kinek akarok segíteni és kinek nem.

Nagyon sokan sajnos csak visszaélni tudnak a kapott segítséggel. És sajnos az esetek többségében mindig az ilyenek kapnak segítőkezet, akik pedig tényleg meghálálnák, azok meg már nem kapnak "úgyis visszaélnek vele" alapon, hála ezeknek a kétszínű férgeknek.

2015. aug. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Lehet már nem is szégyellik, vannak ilyenek, akik pofátlanok és kapzsik.
2015. aug. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Általába akik megérdemlik a segitséget azok nem szorulnak rá. Akik meg olyan helyzetbe vannak sok esetbe hozzájárultak.
2015. aug. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
én ezért inkább nem adok ismeretleneknek semmit.
2015. szept. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Sajnos vannak ilyenek. Úgy gondolom, az ember anyagi javaitól függetlenül is képes a kapzsiságra, önzésre. Megvan ez mind a szegényebb rétegnél (és akkor mindent elviszünk, hogy NEKÜNK legyen belőle pénz és később is jól jöjjön stb...) és természetesen a jómódúbb rétegnél is. (mert semmi nem elég)

A konkrét válasz pedig: sajnos az ilyenek egy cseppet sem szégyellik magukat. Úgy gondolom, bele se gondolnak, hogy mások saját maguktól adják akár oda (pl gyűjtéseknél) a dolgaikat, hogy segítsenek. És nem feltétlen csak azok, akiknek "van mit a tejbe aprítaniuk".

Láttam ilyet, ezért is vagyok az ilyen segítség nyújtásnál annak a híve, hogy igenis mindenkit kövessünk figyelemmel és hiába háborog ne kapjon többet mint ami mindenkinek jár ott.


Felháborító ez dolog, de lankadjon a segítőkészséged. Mert mindig van az ellenpélda, és mindig vannak/ lesznek azok az emberek, akik tisztességesek és szükségük van minden segítségre. :)

2015. szept. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
* de NE lankadjon
2015. szept. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A vaterás bunkóról azt hiszem, én is olvastam anno.

Sajnos nem egyszeri eset volt :(

Én egy újszerű mikrót tettem fel ingyen elvihető oldalra, két percen belül érkezett úgy 20 jelentkező rá. Köcsög voltam és nekiálltam szortírozgatni az adatlapok alapján. EGYETLEN olyan lányt találtam, aki tényleg rászorult, szegény az utolsók közt írt nekem, nem is nagyon remélte, hogy szerencséje lehet.

A többiek közt akadt olyan, akinek külföldi utakkal volt tele a fényképalbuma :D Pofám leszakad, akinek szüksége lenne rá, az sosem jut el addig, hogy kapjon is valamit, mert ezek a hiénák az adakozó kedvűekből nyerészkednek.

Mondanom sem kell ugye, hogy napokon át kaptam a gyűlölködő üzeneteket, mondván, hogy ők írtak először és milyen dolog, hogy nem ők kapták meg végül. A lány hálás volt, jó helyre került, fiatal anyuka volt rossz anyagi körülmények közt apró ikrekkel, nagyon kellett volna már neki az a mikró. Ha meglincselt volna is a sok szemét, akkor is neki adtam volna a cuccot...

Örülök neki, hogy legalább ez jó helyre került :)

2017. nov. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen elajándékozós csoportoktól én hányni tudnék, és nem az ajándékozók miatt.

Ha valaki nem totál értéktelen kacatot rak ki (de néha még ekkor is), pár másodpercen belül 10 komment is jön, hogy "én kérem". Egyesek non-stop a facebook előtt ülnek és mindent elkéregetnek, mindenre elsőként akarnak lecsapni, holott a cuccok 99%-ára abszolút semmi szükségük. Én is raktam már ki ilyen helyre pár dolgot, amit tényleg eladni sem tudtam (de ezt a csoportban nem tudták), nekem meg már nem kellett és nem akartam a kukába dobni.Kiraktam, 2 másodperc múlva már jelentkezett is érte valaki. Amikor odaadtam személyesen, megkérdeztem, miért van szüksége rá, mit akar vele csinálni. Válasz: "Nem tudom. Nincs szükségem rá, majd eldöntöm." Akkor miért kellett? "Csak". Kösz....

Nevetséges, hogy olyan emberek is szinte ölnek a félig tönkrement konyhai cuccokért, akiknél tele van a facebook külföldi nyaralásos képekkel, meg mindennel. Nem tudom, kit néznek ennyire abszolút hülyének, hogy majd elhiszik, hogy egy olcsó kenyérpirítóra nincs pénzük, de a Dominikai Köztársaságban való nyaralásra meg igen...


Ha valaki mégis ilyen oldalra rak ki, az nyugodtan szortírozzon a kommentelők között! Sőt, én egyre több olyan hirdetést láttam már régebben az ilyen csoportokban, amihez nagy betűkkel odaírták, hogy csak az jelentkezzen, akinek tényleg kell, mert vaterán meg jófogáson a felajánló is el tudja adni! Az meg, hogy ki háborodik fel ezen, senkit sem érdekel.

2017. nov. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!