Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Furdalnia kellene a lelkiismer...

Furdalnia kellene a lelkiismeretemnek?

Figyelt kérdés

A történet a középiskolában kezdődött. Sosem bírtam azokat az embereket akik isznak és csak a bulizásnak élnek, az értelem pedig sosem volt előtérbe náluk. Sok középiskolás osztálytársam és egyetemista társam ilyen volt. Én utáltam az ilyen embereket szó szerint. Rontották mindig a lelki világomat.


Most, hogy mesterképzést végeztem és elkezdtem a banki szektorban dolgozni több volt osztálytársam is hozzám fordult a pénzügyekkel kapcsolatban. Szám szerint három. Ők voltak azok akik ittak és buliztak állandóan. Akik elhitték azt, hogy belőlük lesz valaki és a suli "kemény magjának" vélték magukat.


A lényeg, hogy hitel iránt érdeklődtek (autó, ház), hogy hogyan is működik ez. Én a számukra legelőnytelenebbet festettem fel, úgy, hogy számukra az lesz a legjobb. Azóta is küszködnek a törlesztéssel, hónapról hónapra élnek.


Valószínűleg nincs lelkiismeretem, hiszen teljesen hidegen hagy, hogy mi lesz velük ezek után.



2015. aug. 30. 10:46
1 2 3 4
 11/34 Andizsuzsi ***** válasza:
Emberileg és szakmailag is sz@r vagy. Az pedig, hogy ezzel dicsekszel is csak azt mutatja, hogy erkölcsileg is nulla vagy.
2015. aug. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim válasza:
Egy faxkalap vagy.Ha neked ez örömet okoz akkor grat.Azért mert te nem buliztál és nem használtad ki,hogy fiatal vagy arról nem az osztálytársid tehetnek.Nem molesztáltak kiskorodban?FAXKALAPPPP
2015. aug. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:

Tény, hogy ez nem volt túl szép tőled.


De aki azt írja, hogy ők nem bántották: Ezt azért megkérdezném a kérdezőtől is. Tényleg nem bántottak? Mert gyakran van, hogy a bulizós, ivós társaság lenézi azokat, akik tanulnak, kiröhögi, kiközösíti őket stb. Ha ezt történt, akkor valamivel jogosabb, amit a kérdező tett.

2015. aug. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:

Nekem meg elvették a szendvicsemet, de most normálisak, benőtt a fejük lágya, kedvesek, ha találkozunk, puszizkodnak. Akkor miért bántsam őket? Az elvett szendvicsekért se nekem kell bíráskodni, gyerekek voltak, voltunk.


Azok se izgatnak, akik gimiben menők voltak. Az viszont igen, aki terrorizált, eltörte a táskámat, széttépte a füzeteimet, csak mert nem voltam neki szimpi. Vele tennék ilyet, a többivel nem.

2015. aug. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
14: Mivel rosszabb az, aki eltöri a táskád, mint aki elveszi a szendvicsed?
2015. aug. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:

Középiskolában az állandó bulizás, hogy azt kellett hallgatnom, hogy ki hány csajjal feküdt le. Még én beértem egyel, nekik az összes kellett. :) Életem legrosszabb 4 éve volt, köszönhető a tróger stílusú osztálytársaimnak, akik kinéztek azért mert adtam magamra.


Az egyetem egy fokkal könnyebb volt, mert volt egy társaság akik szakmai és vállalati rendezvényekre be tudtak szervezni, így volt baráti köröm és tudtam honnan tanulni. Bár az egyetemen is idegesített, hogy minden nap csak a buli, és az ivás, órára pedig nem járunk be, más meg belegebed a tanulásba és utána ő a hibás mert nem segít ezeknek a m*cskoknak. Most megkapták a segítséget.

2015. aug. 30. 12:13
 17/34 anonim ***** válasza:

"akik kinéztek azért mert adtam magamra"


Így azért valamivel érthetőbb.

2015. aug. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
15, csak elvették a szendvicset, de ez a táskatörős alázott, mély nyomokat hagyva bennem. Nem a rombolással, hanem a szavaival. Őt csak simán leköpnám, ha jönne szembe az utcán akármilyen betegesen is hangzik
2015. aug. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 Tómas Desireé válasza:

Én úgy gondolom, hogy a mai fiatalság lassan életképtelen lesz. És ez annak köszönhető amin a kérdező az évek során kiakadt.


Nem azt mondom, hogy jó dolog volt amit tettél, mert kétség kívül szinte az utcára raktad őket, de a te nézetedet is ugyanúgy meglehet érteni ha arról az oldalról nézzük ahonnan te.


33/F

2015. aug. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
Mondjuk engem nem irritált, ki hogy pasizik, emiatt nem utáltam senkit vagy mert nem öltöztem ribinek. Békében voltam magammal ezen a téren. Ha te is elégedett voltál, miért zavart? Ki kellett volna magadban röhögni őket
2015. aug. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!