Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Furdalnia kellene a lelkiismer...

Furdalnia kellene a lelkiismeretemnek?

Figyelt kérdés

A történet a középiskolában kezdődött. Sosem bírtam azokat az embereket akik isznak és csak a bulizásnak élnek, az értelem pedig sosem volt előtérbe náluk. Sok középiskolás osztálytársam és egyetemista társam ilyen volt. Én utáltam az ilyen embereket szó szerint. Rontották mindig a lelki világomat.


Most, hogy mesterképzést végeztem és elkezdtem a banki szektorban dolgozni több volt osztálytársam is hozzám fordult a pénzügyekkel kapcsolatban. Szám szerint három. Ők voltak azok akik ittak és buliztak állandóan. Akik elhitték azt, hogy belőlük lesz valaki és a suli "kemény magjának" vélték magukat.


A lényeg, hogy hitel iránt érdeklődtek (autó, ház), hogy hogyan is működik ez. Én a számukra legelőnytelenebbet festettem fel, úgy, hogy számukra az lesz a legjobb. Azóta is küszködnek a törlesztéssel, hónapról hónapra élnek.


Valószínűleg nincs lelkiismeretem, hiszen teljesen hidegen hagy, hogy mi lesz velük ezek után.



2015. aug. 30. 10:46
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

Undorító amit tettél,ők meg segg hülyék amiért hittek neked,volt esélyük elolvasni az összes feltételt,ha lett volna eszük akkor nem írnak alá vakon mindent.


De remélem ezután nyitott szemmel fogsz járni mert megfognak keresni és imádkozz, hogy aznap az ágyadba aludj egy karcolás nélkül.

2015. aug. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Na azért álljunk meg egy percre. Kérdező azért, hogy az önértékelési problémáit kompenzálja, nagyon komoly szakmai vêtséget követett el, szándékosan félrevezette az ügyfelet, ezzel komoly anyagi kárt okozva. Csak azért, mert annak több nője volt a középiskolában?
2015. aug. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

Én is erre próbáltam utalni.

Ha téynleg elégedett lett volna az egy nővel, nem zavarná pár idióta véleménye...főleg nem 10 évvel később mondjuk

2015. aug. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

A hiteles félnek igen, komoly kár... de nem a banknak. Nekünk ebből több pénz származik tehát előny.


De ez mindenhol így működik. Nem tudhatni milyen szakemberek vannak a mai világban. Van akinek érdeke az, hogy a másik fél számára is kedvezőek legyenek a feltételek, de olyan is van aki csak saját magának akar plusz jutalékot és egy olyan ajánlatot ad amiből ő már tudja, hogy a hiteles félnek csak kár származhat, viszont neki plusz pénz. Az én helyzetem is ez, annyiból különbözve, hogy személyesen, évek óta ismertem azokat akik megkerestek.

2015. aug. 30. 13:53
 25/34 anonim ***** válasza:
igazi jótét lélek vagy, hogy jót tettél a banknak, glóriát neked :D :D
2015. aug. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
Költsd gyógyszerre a jutalékodat.
2015. aug. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
Vagyis a kérdezőnek kicsi a farka és másokon akar ezért bosszút állni:D
2015. aug. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Legalább a közalkalmazottak ne vernék át az embereket,nem elég, hogy a bankok ezt teszik...
2015. aug. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

Én jót nevettem. Igazából úgy vagyok ezzel, hogy szemét húzás volt, de ha bactattak, akkor megérdemelték. Bizony, hogy benyújtja a számlát az élet és most ők kaptak egy szép vastag csekket.


Bevallom őszintén, hogy ha én mondjuk valamilyen hatóságnál dolgoznék, valszeg én is utaznék néhány volt osztálytársra. Csak hogy érezzék a törődést.


Mondjuk én enyhén antiszociális vagyok, de a kérdésed alapján szerintem te is. :P Mindenesetre ez még mindig jobb, mintha leszúrtad vagy lelőtted volna őket.

2015. aug. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem bánom. Ez elől már nem fognak elmenekülni csak sok év múlva... Ja, majd maximum a bulikba. :)
2015. aug. 30. 19:24
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!