Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan fogom leküzdeni a...

Hogyan fogom leküzdeni a hatalmas honvágyam?

Figyelt kérdés
15 eves vagyok. Amerikába készülök tanulni a nagynenemhez akivel meg valojaban nem is talalkoztam. A lényeg az hogy mar most elsirom magam a gondolattol, hogy nincs velem a csaladom. Tudom, hogy csodás helyre megyek, es hogy orulnom kellene, de mar most honvágyam van. Hogyan tudom ezt leküzdeni? Kerlek segítsetek, kétségbe vagyok esve!

2015. aug. 31. 02:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A honvágyat elég nehéz lekűzdeni, ebben sokat segít ha az adott helyen jól és otthon érzed magad. Ha nincsenek nagy kulturális különbségek akkor könnyebb, nekem pl az otthoni ízek (már ha kaptam hozzávalókat hogy csináljak egy pörit :), a skype, az olcsó hazatelefonálás segített ha épp sírni tudtam volna a 3 hete tartó esőtől és szürkeségtől.

Meg persze ha olyan helyre mész ahol eleve vannak ismerőseid, rokonok akkor szintén könnyebb.

Fiatal vagy, neked a beilleszkedés része gyorsan is fog menni és láttam már olyat hogy valaki (a párom) kiköltözés után 1 évig haza akart költözni, 3 év után meg mindenképp maradni akart. Ha kialakítod az ottani kapcsolataidat akkor már nem is akarsz majd olyan sűrűn hazajönni, plusz USA élhetőbb hely is mint MO.

2015. aug. 31. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az időeltolódás miatt nem lesz könnyű a skype-olás, de eleinte próbáljatok meg gyakrabban beszélni.


Ha kimész, akkor próbálj meg a lehető leggyorsabban alkalmazkodni, ha van hobbid akkor keress hasonló érdeklődésű csoportot (pl. sport, kifejezetten a csapatsportok, festés/rajz/ének, vagy bármi ami érdekel). Ha bekerülsz egy jó csapatba és ott is érzed a "tartozom valakihez" érzést, akkor könnyebb lesz.

2015. aug. 31. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
5%
Jézus, más meg összetenné a két kezét, hogy világot láthat, anyanyelvi környezetben tanulhat nyelvet, tök új környezetbe kerül, lehet egy csomó külföldi barátja te meg még el se indultál, már sírsz. akkor ne menj basszus, maradj itthon ebben a vacak kis országban.
2015. aug. 31. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves hármas!

Azthiszem, félreértettél.Iszonyúan boldog és hálás vagyok, hogy kaptam egy ilyen lehetőséget a szüleimtől.A problémám csupán annyi, hogy tudom, először szörnyen boldog lennék, de egy-két hét és hiányozna minden.Persze biztos átmenne rajtam.Nem tudom, hogy bírnék ki egy fél évet nélkülük.

2015. aug. 31. 12:34
 5/5 csillámpóni 2333 válasza:

Mi 2 eve kikoltoztunk nemetorszagba. Sokaig tartott meg beilleszkedtem, de talaltam egy baranot akivel ma mar elvalaszthatatlanok vagyunk. Igy legalabb rajossz hogy kik az igaz barataid es kikkel Tudod tartani a kapcsolatot. Nekem nem maradtak sokan. A Skype szerintem az evszazad talalmanya. Nagyon sokat segit.

Kitartas, szurkolok neked. Az eleje maga lesz a pokol, de kesobb annal jobb lesz.

2016. márc. 28. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!